Fotografia - pochwal się swoimi zdjęciami, oceń innych

@lordjahu:

No w końcu ktoś dał coś swojego, dzięki :slight_smile:

Najbardziej ruszyło mnie to pierwsze zdjęcie… to co na nim widać to jedno, ale to jak to uchwyciłeś… po prostu przyciąga.

@małaczarna:

Jeżeli masz słabość do kropli, to może Ci się coś spodoba, co mi tam, zarzucę starszymi:

http://goo.gl/uuPSJ4

http://goo.gl/2FybWF

http://goo.gl/0y8EPI

http://goo.gl/6HzlVm

Poza tym nie wiem czemu, ale przypomniało mi się jeszcze jedno, gdy udało mi się uchwycić pajęczynę. Osobiście bardzo mi się ono podoba i w tym wypadku pozostanę niewzruszony na jakiekolwiek negatywne opinie :slight_smile:

http://goo.gl/0ImY2E

Panie i Panowie, ja mam taką propozycję. Skoro padł już pomysł na taki temat, bo jak pisałem wcześniej, od takich rzeczy była kiedyś galeria, to trzymajmy się głównej tematyki wątku, tj. wstawiajcie swoje fotografie (oczywiście z zachowaniem rozmiarów grafik ustalonych w regulaminie), pokomentujcie je, skrytykujcie itp., ale nie odbiegajcie od tematu dyskusji. Pomimo, że jest do luźny wątek w dziale Na luzie, to prosiłbym jednak trzymać się głównej tematyki.

No to i ja wrzucę najlepiej zachowaną fotkę mojego obrazu sprzed wielu lat, inspirowanego innym polskim obrazem.

obraz93ak

P.S. Jeśli ten wątek będzie moderowany “na sztywno:(”, to jego dalsze istnienie traci sens…

jestem za :frowning:

Nie będzie moderowany, to była tylko moja propozycja. Oczywiście nie oznacza to, że będzie tu można używać wulgaryzmów czy w inny sposób łamać regulamin. :wink:

@roobal Dzięki za doprecyzowanie. Mniej więcej tak właśnie odczytałem Twoje intencje, ale wolałem się upewnić.

Dodane 21.10.2013 (Pn) 13:46

I bardzo dobrze. Tak trzymaj.

Skoro tak uważasz, to proszę: portret76ak.

To jeden z pierwszych portretów, jakie kiedykolwiek narysowałem; chyba trzeci… Nie jest może najlepszy (sam widzę wiele błędów technicznych), ale ma dla mnie wartość sentymentalną.

mimo burzy włosów jednak przebija się coś charakterystycznego w tej twarzy. gdybym uważała, że mądrze jest stawiać pochopne wnioski, to bym powiedziała, że ona jest nieśmiała :wink:

Może nie tyle nieśmiała, co onieśmielona sytuacją. Osoba pozująca, starsza ode mnie o ok. 8-10 lat, była “świeżo upieczonym” magistrem, a ja - nastolatkiem kończącym właśnie podstawówkę.

Ostatnio wybrałem się do ciekawego miejsca, bo okazało się, że mam do niego “rzut kamieniem”. Chodzi o Pstrąże, opuszczone miasteczko, kiedyś miejsce stacjonowania wojsk radzieckich. Nie robiłem tam jakichś niesamowitych zdjęć, raczej poglądowe, choć może i trafiło się coś ciekawszego:

https://plus.google.com/photos/11129600 … 5531657057

Zachęcam do obejrzenia, a jak ktoś lubi to tym bardziej do odwiedzenia tego miejsca, naprawdę niezłe, nieco postapokaliptyczne klimaty :slight_smile:

Prawdę mówiąc, to zazdroszczę Ci tej umiejętności uchwycenia w obiektywie chwilowej gry świateł. Chyba będę miał duży problem z przezwyciężeniem nawyków związanych z malowaniem a w efekcie - z robieniem dobrych zdjęć. Wczoraj przeglądałem archiwum z fotografiami i stwierdziłem, że moja żona robi lepsze zdjęcia za pomocą starego Canona PowerShot A 570 niż ja swoim Nikonem D3100… Pewnie bierze się to stąd, że fotografia to umiejętność błyskawicznego uchwycenia chwili, a malowanie (i rysowanie) to wypadkowa procesu rozciągniętego w czasie…

P.S. Nie będę więcej zaśmiecał Twojego wątku rysunkami i obrazami (dla postronnych - lukasamd niczego mi nie sugerował, to wyłącznie moja interpretacja i decyzja). Naprawdę doceniam to, co potrafisz zrobić z użyciem obiektywu.

Do Pstrąża, niestety, nie pojadę (czego żałuję) - z Warszawy za daleko (biorąc pod uwagę okoliczności, o których nie ma sensu tutaj pisać).

rozdeptany kapeć, samotny sedes

jak mało trzeba, żeby powiedzieć tak wiele

Nie pisz tak i nie rób tego!

Nie odniosłem się do żadnego Twojego obrazu, ale dlaczego miałbyś ich tutaj nie pokazywać?? Zrób to, wyraź siebie!

@małaczarna:

Ale mnie podsumowałaś :smiley:

Wygląda na to, że trochę niefortunnie i nieprecyzyjnie się wyraziłem (chyba zmęczenie po “dniu świra” w pracy). Po prostu doszedłem do wniosku, że rysunki i obrazy nie całkiem pasują do wątku o fotografii. Ale skoro Ty, jako jego inicjator uważasz, że nie ma w tym “zgrzytu”, to jeszcze coś wrzucę.

Zarówno @małaczarna: jak i ja użyliśmy pewnych skrótów myślowych i wyszło, jak wyszło…

Ja już chyba wyjaśniłem swój poprzedni post, ale co Ona miała na myśli? :stuck_out_tongue:

A teraz coś, co malowałem kiedyś dla pewnego klienta z Holandii. Zamawiającemu chodziło o pracę jednego z tzw. małych mistrzów niderlandzkich, właściwie nie o dokładną kopię, tylko o obraz który oddawałby układ kompozycyjny, klimat i stylistykę oryginału z XVII wieku. Nie oprawiałem efektu mojej pracy, bo klient miał własny zakład produkujący ramy i oprawiający obrazy.

Niestety slajd z obrazem uległ w kilku miejscach uszkodzeniu i niektóre fragmenty są jakby “rozmyte”, nieostre. Nie starałem się tego “poprawiać” w programach graficznych. Usunąłem jedynie rzucające się w oczy krawędzie plam.

obraz91ak

ale ja zupełnie na poważnie

to mogło dziwnie zabrzmieć, ale to pewnie dlatego, że nie ma emota, który by wyraził…no właśnie nie wiem jak to nazwać

no wiecie…ślady tego, że kiedyś były gdzieś całkiem blisko wojska rosyjskie, jakiej by nie miały opinii…to jednak byli to ludzie. i o tym świadczą te ślady, które po sobie pozostawili. “ślady bycia”

Nie przejmuj się. Sądzę, że lucasamd i ja trafnie odczytaliśmy Twoje intencje. Natomiast tak oszczędna forma wypowiedzi aż prosiła się o “prowokacyjny” komentarz. :smiley: Pozdrawiam

:smiley:

Dodane 26.10.2013 (So) 22:57

Werniks , dlaczego zamieściłeś zdjęcie archiwalne, a nie aktualne?

@małaczarna

Zwykle nie zamieszczam swojego zdjęcia na żadnych portalach internetowych (takie skrzywienie zawodowe). Tym razem poszedłem na kompromis i zamieściłem archiwalne. Zestarzałem się już niecoooo, więc na tym archiwalnym jeszcze ludzi nie straszę. :?

Zamiast aktualnego zdjęcia mogę wrzucić jeszcze jeden portrecik (też stary…ale bez “burzy włosów”) :smiley:

portret_78ak

A teraz czas na mała czarną… (pisownia odpowiednia, to nie błąd :stuck_out_tongue: )

ja też nie zamieściłam swojej fotki, żeby nie straszyć :mrgreen:

a masz jakiś współczesny rysunek?

@małaczarna

Nie popadasz czasem w paranoję z tym samokrytycyzmem? Zrób tak, jak ja - zamieść archiwalne…

Myślę, że coś wreszcie narysuję jeszcze przed końcem roku.

Tak abstrahując nieco od tematu - też miałem jakąś blokadę przed wrzucaniem własnego wizerunku… Nie wiem, po prostu nie i tyle, tak samo nie lubiłem, jak mi się robiło zdjęcia. Teraz już mam to gdzieś, czego mam się wstydzić? No chyba, że mi pojedziecie, powiecie, że mogę się schować, że mam chodzić z kartonem na głowie po ulicy, to wtedy faktycznie usunę :smiley: