Funkcja sieci bezprzewodowych jest wyłączona

Witam jestem posiadaczem laptopa dell latitude e6410, mam problem z rzekomo wyłączoną funkcją sieci bezprzewodowych. Wiem że taki temat już istnieje (link tutaj: Problem z internetem bezprzewodowym w laptopie ), jednak zgromadzone tam porady nie pomogły / nie potrafię tego wykonać.
W menadżerze urządzeń wszystko jest włączone, w innych urządzeniach pojawia się pozycja o nieznanym urządzeniu.
W centrum sieci i udostępniania także wszystko jest włączone, zapora nie jest problemem.
Same oznaczenia sieci wifi i ogólnie sieci nie są podświetlone (w przypadku próby połączenia się przez wifi, po kablu wszystko działa bez zarzutu).

Sam problem pojawił się po włączeniu laptopa, do tej pory wszystko działało prawidłowo.
Będę wdzięczny za porady. W razie potrzeby mogę podesłać zdjęcia ekranu.

Sprawdź dwie usługi, czyli bezprzewodową i konfigurację sieci bezprzewodowej. Mogło coś wyłączyć. Tak samo sprawdź połączenia sieciowe i tam powinna być sieć LAN jak i bezprzewodowa. Sprawdź, czy bezprzewodowa jest włączona.

Połączenia są, można powiedzieć że wykrywa sieć, jednak nie chce się połączyć (połączenie sieci bezprzewodowych odnajduje sygnał sieci wifi, jednocześnie pokazuje czerwony krzyżyk). W centrum mobilności z kolei pokazuje że połączenie bezprzewodowe jest wyłączone, opcja do włączenia go jest zablokowana.

A jesteś zalogowany do sieci - hasło routera?

Hej,

A z jakiego systemu korzystasz?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tak, do tej pory laptop łączył się z rooterem bez problemu. W przypadku próby połączenia się z telefonem jest to samo.

Windows 7

Mam laptop z windows 7 i na wifi wyświetlało sieć, ale przy próbie połączenia trzeba było wpierw wpisać hasło, które mam na spodzie routera. Potem śmiga automatycznie już drugi rok bezprzewodowy.

Nie masz na klawiaturze jakiegoś skrótu, który wyłącza kartę WiFi w laptopie? U mnie w służbowym Dellu to skrót Fn+PrintScreen.

Nie ma, jednak po bardzo dokładnych oględzinach znalazłem malutki przełącznik z symbolem sieci zlewający się pomiędzy dwoma portami usb, stacją cd, a portami mini-jack… facepalm
Ktoś z domowników musiał go przestawić, a ja skupiłem się na przyczynach związanych z hardwere / softwere. Samego przycisku szukałem na klawiaturze i w jej pobliżu.

Przepraszam za całe zamieszanie (i za swój brak spostrzegawczości). Dzięki za udzieloną pomoc.
Pozdrawiam