Problem z internetem bezprzewodowym w laptopie

Witam,

Mam następujący problem i prosiłbym Was o pomoc gdyż sam nie mogę pojąć co się stało. Otóż: mam laptopa HP Pavillion dv5-1040ew. posiada on przyciski Quick Play(dotykowy pasek z przodu laptopa) - czyli szybkiego uruchamiania. jest tu również ikonka symbolizująca wyszukiwanie sieci bezprzewodowych. Kiedy jest włączona to świeci się na niebiesko i komputer potrafi odnaleźć sieci w pobliżu, a po jej wyłączeniu zmienia kolor na pomarańczowy i nie odnajduje sieci. A łączę się właśnie bezprzewodowo z routerem w moim mieszkaniu.

ostatnio przeglądałem internet w i w pewnej chwili ikonka na laptopie z niebieskiej zmieniła się na pomarańczową i teraz laptop nie może odnaleźć sieci. Nie wiem czemu tak samoczynnie się to stało. Nie można jej uruchomić z poziomu przycisków Quick Play - dalej pozostaje pomarańczowa. dodam że inne funkcje takie jak poziom głośności lub wyciszenie działają. Próbowałem polecić komputerowi zdiagnozowanie problemu i wykrył że funkcja wykrywania sieci bezprzewodowych jest wyłączona i że można ją włączyć właśnie za pomocą tych przycisków Quick Play ( z tym że akurat ta funkcja nie działa). Zleciłem więc naprawę komputerowi ale niestety nie zdołał on rozwiązać problemu sam. kiedy podłączyłęm internet przez kabel to wszystko pięknie smiga a bezprzewodowo już nie potrafi wykryć.

czym to mogło być spowodowane że nagle komputer przestał wykrywać sieć i nie mogę włączyć tego wykrywania?? czy ktoś jest mi w stanie pomóc?

Bardzo prosiłbym o wsparcie.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Zobacz czy w Menadżerze Urządzeń nie masz znaku zapytania przy kontrolerze sieci…

Nie mogę znaleźć kontrolera sieci ale za to mam napisane: “Inne urządzenia” ze znakiem zapytanie i jak rozwijam to “nieznane urządzenie”. Może to jest właśnie ten kontroler sieci ale nie wiem.

Nagraj od nowa sterowniki od sieciówki.

Sprawdź czy karta sieciowa nie jest wyłączona w menedżerze urządzeń jak wspomniał Kolega powyżej.

Karta sieciowa włączona sterowniki wgrane a sieci dalej nie wykrywa. jst napisane “włącz funkcję sieci bezprzewodowej” już wszystkiego próbowałem i nie idzie.

A możesz dać zrut ze swojego menedzera urządzeń ?

Sprawdź też czy masz uruchomioną usługę konfiguracji zerowej sieci bezprzewodowej.

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie …- włącz funkcję sieci bezprzewodowej.

Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Mój komputer na pulpicie Windows.

Kliknij przycisk Właściwości.

Kliknij kartę Sprzęt.

Kliknij przycisk Menedżer urządzeń.

Kliknij dwukrotnie ikonę Karty sieciowe .

Kliknij prawym przyciskiem myszy zainstalowaną, używaną kartę sieciową.

Z menu wybierz polecenie Włącz lub Wybierz (w zależności od tego, czy łączność radiowa jest obecnie wyłączona czy włączona).

W oknie monitu kliknij przycisk Tak

kontroler sieci - urządzenie odpowiadające za pracę ( połączenie ) w sieci bezprzewodowej WLAN - Bezprzewodowa sieć lokalna (skr. WLAN, od ang. Wireless Local Area Network) – sieć lokalna w której połączenia między urządzeniami sieciowymi zrealizowano bez użycia przewodów .

Masz internet dzięki karcie sieciowej Ethernet - technologia, w której zawarte są standardy wykorzystywane w budowie głównie lokalnych sieci komputerowych. Obejmuje ona specyfikację kabli oraz przesyłanych nimi sygnałów.

Dodane 22.01.2010 (Pt) 20:00

Jaki masz system na laptopie ?

Ej … mam problem z internetem bezprzewodowym do laptopa asus … próbowałem podłączyć kabel sieciowy od komputera stacjonarnego lecz nie wyszukało go na laptopie … czy może mi ktoś pomuc ?? piszcie na e-maila (mati3012@op.pl

Dokładnie. Wciśnij WinKey + R (lub wybierz polecenie ‘Uruchom’). Wpisz tam services.msc

Pokaże Ci się lista usług. Znajdź tam pozycję ‘Konfiguracja Zerowej Sieci Bezprzewodowej’. Kliknij 2x lewym przyciskiem myszy. Pokaże się okno Właściwości.

Czy typ uruchomienia jest na Automatyczny?

Czy status usługi jest ‘Uruchomiona’?

Jeżeli nie, typ uruchomienia ustaw na Automatyczny, kliknij na przycisk Uruchom a następnie OK.

Jeśli to nie pomoże, poproszę o zrzut ekranu managera urządzeń z rozwiniętą gałęzią ‘Karty sieciowe’.

PZDR, H

napisz jak możesz jak rozwiazaleś ten problem loss ,

Witam, mam taki sam problem - nagle coś się stało, że mój laptop Toshiba(z windows 7) nie wykrywa żadnych sieci bezprzewodowych - obok ikonki połączeń bezprzewodowych widnieje czerwony krzyżyk. Kiedy uruchamiam diagnostykę sieci pojawia się komunikat, że funkcja sieci bezprzewodowej jest wyłączona. Jeśli chodzi o przełącznik, to mam włączoną tą funkcję (przy symbolu wi-fi świeci się diodka), w menadżerze urządzeń karta sieciowa także jest włączona, nie ma żadnego znaku zapytania. Zainstalowałem od nowa sterownik karty, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu. Dodam że laptop mam już prawie dwa lata i nigdy nie było takich problemów, po prostu pewnego dnia przestało działać. Czy macie jakiś pomysł, co jeszcze mogę zmienić/sprawdzić, żeby uruchomić tą funkcję?

Toshiba ma skróty klawiszowe- naciśnij FN + F8 i sprawdź czy przy Wi-Fi masz WŁĄCZONE.

Właśnie chodziło o to, że było włączone, sprawdzałem kilka razy - poza tym pisałem że była zapalona diodka przy wi-fi na obudowie. W każdym razie problem sam się rozwiązał - nagle, po którymś z kolei restarcie systemu wi-fi zaczęło znowu działać. Nie wiem co pomogło, ale zrobiłem odzyskiwanie systemu i zainstalowałem od nowa sterownik do karty sieciowej.

Fn + F8