Funkcjonalny telefon do 1200-1300 zł

Witam. Mam pytanie i nadzieję, że ktoś mi doradzi. Poszukuję jakiegoś funkcjonalnego telefonu do 1200-1300 zł. Chciałbym by miał WiFi, ponieważ często korzystam z internetu, dotykowy w miarę duży ekran, gdyby miał klawiaturę lecz nie jest to konieczne :slight_smile: chciałbym by obsługiwał większość aplikacji. Dobrze by było gdyby miał Windows Mobile lub jakiś inny funkcjonalny soft który obsługuje dużo programów i ew. gier, w miarę dobry aparat. Z góry dzięki za rady.

iPhone spełnia twoje wszystkie wymagania :wink:

HTC Touch Diamond 2

iPhone 3G

HTC Hero

a może SAMSUNG i8000 OMNIA 2 ?

Weź sobie Nokie E52

Hmm… widze, że opinie są różne.

Czytałem, że Iphone jest dość dobry tylko nie wiem jak z aparatem, podoba mi się też pare modeli HTC. Na paru forach polecali HTC Touch Pro ale nie wiem jak z tym modelem.

Kurcze ciężka sprawa z tymi telefonami :roll: :roll:

Każdy ma jakieś wady i zalety i ciężko podjąć decyzję.

Podoba mi się ten HTC Touch Diamond 2 :slight_smile:

aparat jest zdecydowanie wystarczający… jedyne co brakuje to lampy ale z lampą zepsuli by mu wygląd :stuck_out_tongue:

ekran ma najlepszą czułość i jest największy pomiędzy innymi które były tu wymienione… no i na nim najlepiej się pisze SMS (na innych, które mają tylko folię dotykową jest to straszne :stuck_out_tongue: )

A idź z tymi przereklamowanymi badziewnymi Nokiami - na dodatek jest bez dotyku, a autor go wymaga.

HTC Hero też ma ekran pojemnościowy, więc działa jak iPhone. Poza tym ekran w Diamondzie również jest bardzo czuły na dotyk - to nie taki ekran jak kiedyś - naciskowy.

A w tych HTC z WM i Magicu masz interfejs, który można wygodnie obsługiwać wyłącznie palcem?

I czy jest tam multitouch z prawdziwego zdarzenia?

Nie.

Polecam Ci więc iPhone’a

Aparat jest OK. Gier i aplikacji jest mnóstwo. Przeglądarka Sarafi w nim jest genialna.

Napisałem Hero, a nie Magic - tam jest już interfejs SenseUI. Poza tym co wy tak z tym multitouchem - ja go nie mam i jakoś żyję. :stuck_out_tongue:

A do Diamonda wgrywasz WM 6.5.3 i działasz bez rysika. :stuck_out_tongue:

w nokii 9300 nie mam w ogóle dotykowego ekranu i też żyje :stuck_out_tongue:

multitouch to jest coś, co wyprzedza te folie dotykowe :wink:

ale używasz paznokci :stuck_out_tongue: nawet w wm6.5 są elementy gdzie palec nie daje rady :wink: wiem bo miałem :wink: chociażby menu albo kliknięcie na godzinę, przeglądanie netu i klikanie w hiperłącza gdy jest jedno pod drugim i małą czcionką :wink:

Słyszałem także, że wgrywanie aplikacji na iphone wymaga rejestracji na AppStore czyż nie ? Tam nie są przypadkiem płatne te wszystkie bajery, bo nie orientuje się w tym zbytnio i chce być pewny, że po zakupie telefonu nie będe narzekał, oczywiście nie wykluczam reszty telefonów. Moglibyście mniej więcej wypisać jakieś wady i zalety wyżej wymienionych telefonów ? Jeszcze raz dzięki :slight_smile:

Którą wersję? 6.5 oficjalny? w WM 6.5.3 menu kontekstowe są duże, co do hiperłącz to w apletach WM 6.5.3 są one oddalone od siebie, przeglądanie Internetu - IE Mobile (naprawdę daje radę), Opera Mobile, Skyfire - czego chcieć więcej - nie jestem skazany na jedyne słuszne Safari - owszem jest dobre, ale Flasha nie wspiera. :stuck_out_tongue: Kliknięcie w godzinę? Nic prostszego - panel na Titanium. Ja juz sie nie kłócę, bo każdy swego będzie bronić. Poza tym odnośnie multitoucha:

http://pdaclub.pl/index.php?option=com_ … Itemid=103

(fakt to nie to samo co iPhone, ale liczy się sama możliwość) :stuck_out_tongue:

Poza tym dla mnie WM ma jedną zaletę - MS nie robi ze mnie idioty - nie muszę bawić się w odblokowywanie systemu (tak wiem to łatwe, ale liczy się fakt), by uzyskać dostęp do plików systemowych - w WM - folder Windows - bardzo proszę, rejestr - bardzo proszę. No i odnośnie ekranów rezystancyjnych mają dla mnie jedną zaletę, która jest jednocześnie wadą ekranów pojemnościowych - można je dotykać czymkolwiek - nie odmrażałem sobie palców na dzisiejszym mrozie, gdy chciałem zadzwonić. :stuck_out_tongue:

Wracając do tematu, to w AppStore jest wiele darmowych programów + cydia po jailbreaku.

Poza tym mam takie zdanie o poszczególnych telefonach:

iPhone:

  • Bardzo dobry ekran

  • Całkiem wygodny system

  • Dobra przeglądarka Internetowa

  • duży wybór programów

  • multitouch - co by nie myśleć fajna rzecz

  • konieczność odblokowywania, by uzyskać więcej funkcji

  • brak multitaskingu

  • ekran da się obsługiwać tylko palcem - dla mnie to wada

  • mała oryginalność - u mnie w klasie przynajmniej 4 osoby mają iPhone - ja nie lubię mieć tego, co wszyscy

  • niewymienialna bateria

  • brak obsługi kart pamięci (wiem, że jest 8/16 GB przestrzeni, ale niektórym to może nie wystarczać)

HTC Touch Diamond 2

  • Niezła czułość ekranu (jak na oporówkę)

  • Niezły wygląd

  • Oficjalny WM 6.5 + tony nieoficjalnych ROM-ów na xda-developers

  • spory wybór aplikacji

  • bardzo dobry multitasking

  • niezłe parametry

  • ekran WVGA

  • dosyć duże rozmiary

HTC Hero:

  • wygodny interfejs SenseUI

  • Również duży wybór aplikacji

  • Również wsparcie na xda-developers

  • trackball - ciekawe rozwiązanie

To moje zdanie o tych telefonach - nie mówię, że Diamond i Hero nie mają minusów - po prostu pewnie nie zdążyłem ich zauważyć.

wgrywanie aplikacji z AppStore wymaga darmowej rejestracji (najlepiej wybierz że jesteś z USA)

są za free, są płatne, ale jest cydia i można mieć wszystkie (pod warunkiem że jest WiFi) no ale nie powiem ci jak i nie radzę pytać tutaj :stuck_out_tongue:

Dzięki za pomocne rady. :slight_smile: Na pewno mi się przydadzą przy wyborze nowego telefonu. :smiley:

Hmm… kurcze nie wiem ale coś mnie ciągnie do tych HTC :slight_smile:

Teraz dylemat pomiędzy tym Diamondem 2 a HTC Hero :slight_smile: Lecz bardziej ogólne opinie w necie przeciągają mnie na strone Diamonda 2 :smiley:

Jeszcze jedno pytanko. Jak jest z multimediami do tego modelu :slight_smile: ? Chodzi mi o np. gry, bo piszecie, że jest możliwość wgrywania dużej ilości przydatnych aplikacji (w końcu windows mobile) :wink: , a lubie czasem sobie w wolnej chwili, żeby zająć czas w coś drobnego zagrać na telefonie :slight_smile:

Gdzieś jeszcze wyczytałem od jakiegoś użytkownika, że plastikowe elementy Diamonda 2 mogą łatwo się porysować. Czy to prawda ?

takie coś jest idiotyczne :stuck_out_tongue: nie ma żadnego sensu… i jeszcze zero płynności…

są na allegro rysiki do iPhone ale nie wiem jak z ich działaniem :stuck_out_tongue:

jest, wystarczy z cydii ściągnąć ten patch co umożliwia minimalizację aplikacji… a standardowo można słuchać muzyki i pisać sms czy przeglądać neta…

i co? przynajmniej jak upada to nie szuka się baterii i klapki pół godziny :stuck_out_tongue: dla mnie to zaleta :wink:

microSD największe mają 16GB i nie cieszą się mocnym powodzeniem… a współczesne telefony nie mają już kart SD żeby więcej zmieścić… i tak zawsze jest 3gs 32gb

po prostu nie chcesz ich zauważyć… mając wm też twierdziłem że to najlepszy system dopóki nie kupiłem iPhone

Miałem już nic nie pisać, ale ty nie odpuścisz.

Ale jest - i tak z tego nie korzystam - owszem multitouch to fajna rzecz, ale nie jest mi niezbędna

Szkoda tylko, że będzie problem, by ten rysik nosić - iPhone nie ma silosa na rysik - trzeba nosić jak w Omnii - na zewnątrz. :stuck_out_tongue:

No i właśnie - trzeba odblokować system - gdyby nie ten jailbreak to co wy byście zrobili :stuck_out_tongue: Ja juz pisałem co o tym sądzę - Apple robi ze mnie idiotę.

Tylko jak bateria zacznie się psuć to już nie będzie tak wesoło :stuck_out_tongue: Poza tym ja mam 2 karty SIM - jedną do dzwonienia i drugą do Internetu - jedna leży na baterii pod klapką. Poza tym ja nie rzucam telefonem o ziemię tak, by aż mu klapka odpadała.

Ja się nie dziwię - są drogie, a popularne SE juz przy 8 GB mulą. Jednak 8 GB można dostać tanio - ostatnio kupiłem sobie taką kartę za 50 zł z Allegro.

No tak - jest iPhone, HTC Diamond 1 (moim zdaniem tutaj HTC zrobiło ogromny błąd), może jakieś SE - ale nie wiem - tym szajsem się nie interesuję.

którego cena zwala z nóg. :stuck_out_tongue:

Może i nie chcę - po prostu uważam, że WM to idealny system dla mnie - ty wolisz iPhone OS i niech tak zostanie.

iPhone niebyłby raczej godny uwagi :wink:

mówiłem o kartach SD które mają po 32GB… microSD i inne współcześnie używane nie mają rozmiarów 32GB… więc iPhonowe 8 czy 16gb wystarcza

Mhm… czyli ogólnie ze sporu między Iphonem a HTC co wychodzi zwycięsko ;D? Widze, że każdy ma inne zdanie :slight_smile:

W Iphone mi sie to nie podoba, że trzeba grzebać z tym jailbreakiem itp. a ja chce komórki która będzie działać i się sprawować bez kombinacji z tym wszystkim. :slight_smile:

Nadal bardziej do HTC Diamond 2 jestem przekonany :wink:

W sumie jailbreak iPhone’a jest prosty w wykonaniu, ale ja mam o tym swoje zdanie - Apple wziął wszystkich za idiotów i tak ograniczył swój system.

Co do Diamonda 2 to powiem tak - działał pięknie, TouchFLO płynniutkie - głębiej w system nie wchodziłem - ciężko było trafić do czegokolwiek, bo system był po węgiersku. :lol: Ma większy ekran od iPhone’a, ma alternatywę dla multitouch - zoombar - można przybliżać zdjęcia i strony internetowe. Poza tym ma największą moim zdaniem zaletę tych urządzeń - wybór alternatywnych ROM-ów (akurat HTC bryluje w tej dziedzinie) - za to uwielbiam WM. Ogólnie jednak decyzję pewnie będziesz musiał podjąć sam - ja polecę Diamonda, kolega poleci iPhone’a i tak w kółko.

Jeszcze odnośnie telefonu - słyszałem, że iPhone nie wspiera USSD - czyli nie działają usługi typu mPay. Poza tym nie działają rzeczy typu “aby kontynuować naciśnij…” - wtedy podobno nie pojawia się klawiatura numeryczna - nie potwierdzam nie zaprzeczam. Chociaż zdarzają się prawdziwe perełki w krytyce iPhone’a, które trochę śmieszą:

Zwłaszcza ostatnie zdanie rozwala. :lol: