GALAXY GF7600GS w stresie ponad 100*C

Mam problem. Konfig mojego kompa jest w podpisie. Otóż GALAXY GF 7600GS nagrzewa się w spoczynku do 88*C, w stresie nawet do ponad 100*C (3Dmark06)… mam edycje z ZALMANEM.

nie mam dodatkowych wentyli na przód i tył.

czy możliwe jest że powodem takiej temperatury jest brak tych dodatkowych wiatraków? albo to, że obok tej karty są zamontowane jest dźwiękowa i TV w PCI i to jakoś utrudnia dostęp powietrza?

nie kryję że przestraszyłem się tą sytuacją. aktualnie buda otwarta i 80*C, żadne gry, marki itp. nie są uruchomione. temp. odczytuję ze sterownika (pulpit -> własciwosc -> zaawansowane -> gf 7600gs -> ustawienia temperatury

karta kręcona? w biosie ile ma?

spróbuj zamontować . przeczyść chłodzenie

nie kręcona. w biosie nie ma nic o GPU

karta nowa, wczoraj kupiona, chłodzenie czyste

spróbuj z dodatkowym chłodzeniem . dziwna sprawa .

może jakiś niewypał produkcyjny?

Moja w spoczynku ma 39*C (podkręcana - 500/1400 @ 600/1550) - identyczna karta z identycznym chłodzeniem lecz z tyłu obudowy jeden, dodatkowy wentyl.

nie może być :o pierwszy raz się z takim czymś spotykam, imo walnięte czujniki pokazuje bo przy 100 stopniach to bo się spalila :o. ale ogień :smiley:

sprawdź ręką. Jak parzy to sie dopiero możesz martwić

podkręciłem trochę śrubki trzymające chłodzenie i temp lekko spadła (ok. 60 w spoczynku). może radiator nie styka z rdzeniem…

Złączono Posta : 28.06.2007 (Czw) 14:30

parzy

Najpierw sprawdź, czy czujnik nie kłamie.

Jeśli faktycznie jest taka gorąca, to szybko oddaj do serwisu.

jest cieplejsza niż radiator mostka północnego :confused:

Mam gigabyte 7600 GS od bardzo niedawna i temperatura procesora wynosi od 60 C do 87 C w najgorszym zanotowanym wypadku:P więc spokojnie… przecież są zabezpieczenia… przy 120 C karta sama zwolni żeby obniżyć temp i da o tym znać… (przynajmniej tak jest w gigabyte)…

Wyciągnij karte i podkręć te śrubki żeby mocno radiator stykał z rdzeniem i wyciągnij jakąś karte przed kartą graficzną może wentylator za mało powietrza dostaje

Sprawdź w Everesicie do pobrania z Vortalu…

Przeczyść rdzeń karty i nałóż nową pastę (Arctic Silver 5)

Lub jak będzie trzeba zmień chłodzenie…

podejrzewałem że chłodzenie w ogóle źle założone więc zdjąłem je i na maxa przykręciłem. temp teraz to 60-65 więc chyba lepiej :slight_smile: niedługo kupuję dwa wentyle na tył i przód więc powinno jeszcze bardziej ją schłodzić. dzięki wszystkim za pomoc. a i jeszcze pytanko. wie ktoś może jaka jest optymalna temp. podawana przez producenta?

Ja nie mogę. Jak kupiłeś w sklepie stacjonarnym to zareklamuj. A jak w internetowym to już gorzej ale też można.

moze pasty nie ma na rdzeniu?? kup nową arctic silver 5 ~15zł i nałóż, może jak tworzono kartę zapomniano o paście…

pasta jest jak poprawiałem montaż chłodzenia to była ale nie na całej kości tylko na takim mniejszym kwadraciku, to dobrze?

Tak

teraz mam ok. 60-65 w spoczynku i 70-75 w stresie :confused: jak by go jeszcze schłodzić? to nie jest chyba poprawna temperatura tej karty szczególnie z zalmanem…

Oblej go wodą… :hahaha:

A na poważnie daj jakiś cooler wciągający i wyciągający powietrze… w obudowie