Gasnący monitor

Witam. Podczas normalnej pracy komputera, monitor przestaje działać. Zasilanie jest, ponieważ świeci się dioda zasilająca. Monitor to IIyama E431S. System XP Profesionnal z SP2. Grafika: ZOTAC Geforce GT 220. Z góry dzięki za pomoc. :slight_smile:

A jaki masz zasilacz? Podaj dokladnie firme itd. Ja tez czasami cos takiego mialem … - bylo to spowodowane no-namowym, za slabym zasilaczem :expressionless:

BiałyPL , podaj temperatury karty graficznej (reszty też). Możesz użyć programu HWMonitor

Wymień kondensatory w sekcji zasilacza.

Tu są temperatury z hwmonitor’a.

Zasilacz to niestety: Logic LCB350ATX.

Moim zdaniem temperatury są w porządku.

Temperatury okej, a ten zasilacz to totalny szrot !

Wiem. Ale do tej pory jakoś działał. Czyli co, wymiana? ;p

Tak. Ile możesz na to przeznaczyć?

Moze wymiana to odrazu nie - pożycz od kolegi jakiś MARKOWY! zasilacz 350-400W - i powiedz czy problem wystepuje dalej :smiley:

2 setki chyba. Sam ma ten

Więc może jego wstawię. (Komputer jest mojej dziewczyny.)

BiałyPL , tak więc jak kolega wyżej radzi, sprawdź swojego PC na innym markowym zasilaczu i jeśli będzie ok to zaproponujemy coś :smiley:

To mój będzie odpowiedni do testu? :slight_smile:

Tak, odpowiedni

BiałyPL , tak Amacrox to sprawdzony zasilacz, możesz się nim posłużyć do sprawdzenia.

To może od razu panowie podrzućcie jakieś linki zasilaczy do tego nieszczęsnego komputera? :slight_smile: Obstawiam, że 350W chyba wystarczy, bo wątpię, żeby komputer ten był rozbudowywany. ;p

Hmm, za jaką cenę by Cię interesował?

2 stówy max. :slight_smile:

Myślę, że nie warto ładować tyle pieniędzy w tego PC, moim zdaniem spokojnie wystarczy ten Fortron http://allegro.pl/zasilacz-fortron-400w … 87514.html

Zgadzam sie w 100% z SzoteK, Fortrony to bardzo dobre zasilacze.

Podłącz monitor do innego źródła sygnału np. drugiego komputera. Zaobserwuj czy objawy będą się powtarzać. Poza tym doprecyzuj co oznacza “przestaje działać”. Zanika obraz, podświetlenie wygasa całkowicie, dioda działa w trybie Power On czy Standby, pojawia się ekran testowy monitora?

Dodane 26.08.2011 (Pt) 21:47

Naprawiany, poserwisowy szrot z miesięczną gwarancją? Ja bym sobie odpuścił, nawet jeśli to hiper-super model renomowanego producenta. Kilka takich “prawie nówek mało śmiganych” już mi się kiedyś spaliło chwilę po upływie gwarancji rozruchowej.