Gdyby powstał "butik" DP to kupiłbym w nim

To Ty tak twierdzisz :wink: Gdyby tak było to torby byłyby faktycznie Wittchena za 800 zł, a polary np. The North Face za 500 zł (nie wiem czy idealnie się wstrzeliłem ale to ten rząd wielkości). Nam chodzi o produkty dobre jakościowo, markowe ale mimo wszystko w jakichś jednak w miarę rozsądnych realiach cenowych…

To nie ma specjalnie sensu. Tu nie chodzi o profesjonalne badania ankietowe ale raczej zorientowanie się jak taki pomysł byłby przyjęty… Jak na razie mamy sporo mieszanych odczuć…

Już wszystko zostało powiedziane. Ja dodam od siebie, że nie sugerowałem, iż cena urośnie do kolosalnych rozmiarów z powodu znaczka DP. :stuck_out_tongue: Co do pena - miałem na myśli oczywiście 8GB. Taki tam Kingston za 50zeta. Cena proponowana przez DP nie jest przecież drakońska.

To jest taki pułap medium. Ni to szajs za 5zł, ni to elite za 1000zł. Tak w sam raz.

Podaj linka - bo szacując te ceny bazowałem właśnie na cenach Kingstona ale żadnego modelu 8GB za 50 zł nie widziałem :wink:

http://www.proline.pl/sklep.php?p=KING+USB+8GB+DT100

http://www.allegro.pl/search.php?string … gory=48890

Wiadomo, że Allegro to Allegro. Różnie bywa. Chociaż teraz większość firm komputerowych działa tam legalnie, ma zarejestrowaną działalność, udziela gwarancji.

Jeśli patrzeć na pułap sklepów internetowych to cena zbliża się do tej proponowanej przez DP.

Corsair Survivor 8GB - 130zł

Corsair Voyager 8GB mini - 90zł

Kingston DataTraveler 100 8GB - 65zł

Kingston DataTraveler MiniSlim 8GB - 75zł

OCZ 8GB Rally2 - 99zł

OCZ ATV 8GB - 99zł

Cena w normie. Wiadomo, że pułap takiego np. Komputronika to nie okazje z Allegro.

@Down - Twierdzisz, że Krogulec też jest dresiarzem? :stuck_out_tongue:

myślę że sposób rozumowania krogulca jest mi bardziej bliższy niż pana piętro wyżej

Ja na 100% wciągnę dwie koszuleczki jedną zwykłą, drugą z piratem…

A co do reszty, to albo mam, albo nie potrzebuje.Jakoś nie przekonują mnie gadżety DP, wydaje mi się, że to nie wypali…

Pozdrawiam.

no właśnie… dyskutować ,podawać pomysły można… ale kto z was na 100% mi tu powie że kupi to co zaznaczył w ankiecie czy tylko chciał wziąć głos w dyskusji

Sprawa jest dość prosta:

  1. Chcesz kupić pena - uderzasz na allegro i tam masz go taniej, ale jak trafisz na zenka-zwijacza to nie miej żalu.

  2. Chcesz kupić pena + jesteś fanem wortalu, chcesz dać zarobić chłopakom na serwer - uderzasz do butiku DP - zapłacisz trochę więcej (chcecie pułapem cenowym dorównać komputronikowi, który owszem - uchodzi za droższy, ale imho nie drogi), wiesz za co płacisz.

Podkreślam, cena jest wyższa, ale nie zaporowa. Zwłaszcza, że niektórych stać na pena z szyfrowaniem za kilka baniek czy telefon wysadzany diamentami.

Gwarancji nie da Ci nikt, bo po pierwsze ankieta jest niezobowiązująca, po drugie większość głosuje z powodu którego podałeś, po trzecie w skutek nieprzewidzianego wypadku losowego może się wydarzyć coś, co uniemożliwi zakup. O ile butik powstanie, bo jest na etapie planowania.

proponuje referendum , niech naród zdecyduje… ogólnie uważam że zbyt mało ludzi sie wypowiedziało i oddało głos w ankiecie

@Krogulec,

tak wynika z Twojego i innych podejścia. Jeżeli o torbę na laptopa to miałem na myśli np. firmę Marbo. Córka używa ją trzeci rok, a moja firmowa Asusa rozpadła się po dwóch latach. Więc nie wszystko co w miarę tanie, nie mówię najtańsze, musi być szajsem. Są towary z górnej półki i dolnej ale są też ze średniej.

Uważam (to jest moje zdanie), że w przypadku takiego pomysłu butiku, towary powinny być z tej średniej półki, chyba, że z założenia mają być przeznaczone dla entuzjastów i kolekcjonerów różnych firmowych gadżetów.

.

Zajrzyj sobie na stronę sklepu firmowego Wittchena - torba Lux Neseser:

kosztuje 239 zł. Bądźmy więc wiarygodni.

Jeszcze raz podkreślę, to jest moja opinia. Sam byłbym zainteresowany zakupem polaru na wycieczki po górach ale mając do wyboru tej samej jakości wyrób np. Hi-Tec w cenie 130-140 i Wasz z logo DP za cenę 0k. 200 zł, wybiorę ten pierwszy, gdyż wychodzi na to, że to ja płacę za reklamę Wortalu.

Jeżeli ten pomysł ma wypalić a butik mieć odpowiedni obrót, ceny powinny być podobne do cen towarów przeciętnych.

Nie chodzi o profesjonalne czy nie ale ankieta na głównej stronie da możliwość wypowiedzi wszystkich potencjalnych klientów do których butik byłby skierowany.

DP ma potencjał, zaplecze i z organizacją przedsięwzięcia problemu nie ma. Problem stanowią deklarację społeczności forum, które mogą spalić na panewce. Wystarczy spojrzeć jak wygląda organizacja Zlotu na małych forach: Huuurrra! Gloria! Alleluja! Dzień rzekomego zjazdu: {ciach by Kaka’}

no tak… w sumie tak…ale zobacz w ankiecie jakie produkty mają największe zainteresowanie… raczej nie torby czy polary :tancze:

to jeszcze mi powiedz na ile są one reprezentatywne - 72 osoby - w stosunku do zarówno zarejestrowanych użytkowników forum jak i liczby odwiedzin głównej strony wortalu?

Pomysł jest ciekawy, ale cały czas mam wrażenie, że kierowany do wąskiej grupy zagorzałych zwolenników i ludzi udzielających się na forum i to też bardzo nielicznej. To jest raczej wąska grupa i w takim wydaniu to nie sensu. Chyba, że dostęp do butiku byłby tylko dla osób zarejestrowanych.

Nie wiem jak za polar, bo nie noszę tego typu ubrań ale 50 - 60zł za koszulkę to moim zdaniem dobra cena. Mam koszulkę ze zlotu, prałem ją chyba już ze 4 razy i dalej wygląda jak nowa. Kto był na zlocie i mnie znał to widział w jakiej byłem tam koszulce, można powiedzieć, że markowa Mass DNM, jeśli ktoś zna to wie o co chodzi, zapłaciłem za nią, nie chwaląc się 95zł, mam jeszcze kilka koszulek tej i podobnego typu firmy i prałem niejedną wielokrotnie i do dziś niewiele gorzej wyglądają i nie żałuję tych 95zł, moja Mama jak usłyszała cenę to aż usiadła. Za bluzy też płacę ok. 200zł, więc te ceny są na prawdę niskie, te ciuchy które ja kupuję są markowe ale tylko dla pewnej grupy odbiorców i są na prawdę wysokiej jakości.

A wspomniane ciuchy markowe typu Nike i Adidas? Miałem niejedną koszulkę, spodnie Nike czy Adidas i po kilku praniach te ciuchy na robocze na budowę lub na śmietnik się nadawały, tak samo z butami niewiele się różni Adidas, Nike od zwykłych butów, AndOne są o połowę tańsze a lepszej jakości, bo prawda jest taka, że płaci się w większości przypadków za nazwę i znaki towarowe i tyle. Ja kupując ciuchy nie patrzę na cenę ani na markę, staram się unikać marek, bo wiem że płaci się tylko za nazwę, patrzę przede wszystkim na jakość i często jest tak, że później się okazuje, że to jakaś znana nazwa, bo ktoś mi o tym powiedział.

Pozdrawiam!

Liczba odwiedzin? 5mln unikalnych jak nie więcej. A temat na forum zakopany gdzieś tam w "O vortalu’. Mało osób głosuje, a jeśli w ogóle to i tak zainteresowanie jest najtańszymi opcjami.

Też racja, są użytkownicy, którzy zaglądają tylko do konkretnych działów :slight_smile: Ja też większość swojego stażu praktycznie nie wychylałem się spoza swojego działu, dopiero od niedawna rozglądam się po całym forum :slight_smile:

Może lepiej było by przypiąć wątek do każdego z działów albo zrobić osobny dział taki, np. tymczasowy i tam ludzie by głosowali?

Pozdrawiam!

Z jakością produktów to prawda,co pisze Krogulec.

Niestety tak już jest,że jedna rzecz,lecz dobrej jakości wytrzyma o wiele dłużej od tandety.

I dotyczy to wszystkiego.

Przykład 1-y z brzegu-rzekome listwy przeciwprzepięciowe za…25zł np.w IKEA (i nie tylko tam) prosto z Chin.

A po drugiej stronie UPS np.firmy APC.

Oczywiście wszystko jest kwestią relacji jakości towaru do ceny.

Trudno jednak wyobrazić sobie,by ktoś kto posiada jakiś super dobry i drogi komputer połakomił się na tę listwę za 25zł,która przed niczym nie chroni-ba-wykonane są po wielokroć fatalnie i nie spełniają nawet roli zwykłego gniazdka,bo się psują np.przyciski-włącznik-wyłącznik.

Zresztą można mnożyć takie przykłady,o których każdy wie.

no tak, teraz zacznie się licytacja, kto za ile kupuje ciuchy i rewia “marek”. Dla jednym Nike, Adidas to nic nie warte produkty, ciuchy robocze, dla innych ideał jakości. Ale chyba nie o to chodzi. Jeżeli miarą jakości jest wytrzymanie koszulki czterech prań, to… też bym usiadł z wrażenia. Każdy ma swoje wartości w życiu. Jedni uznają tylko Mercedesa, BMW czy Audi i życiu nie wsiądą do Opla czy Skody.

Wortal powinien zrobić taką ankietę ogólnie dostępną i wtedy wyciągać wnioski, a wybór przedziału cenowego powinien należeć do ankietowanego

propsy.

chwalenie się swoimi ciuchami jest głupie… kogo obchodzi co kto nosi i za ile… jak komuś sie nie spodoba jakość produktów niech nie kupuje i nie marudzi… a jeśli nosisz nike czy mass? to założysz huphopowcu koszuleczkę dobrychprogramów? żenada

nikomu nie dogodzisz…