Gdyby powstał "butik" DP to kupiłbym w nim

Nawiązując do wątku “Butik” dobrychprogramów - co sądzicie?.

Zainteresowanie butikiem mimo wszystko nie powala (w ankiecie na ten temat udział wzięło raptem kilkadziesiąt osób), niemniej dużo wskazuje na to, że spróbujemy ten projekt wdrożyć w życie aby sprawdzić go w praktyce. Prosimy Was zatem o udział w kolejnej ankiecie. Ma ona charakter bardzo niezobowiązujący - chodzi o to aby mniej więcej zorientować się jakie produkty powinny pojawić się najpierw.

Prosimy tylko o przemyślane odpowiedzi. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób chciałoby mieć np. bluzę z logiem DP, niemniej takie marzenia często zderzają się z brutalną rzeczywistością ograniczonych możliwości finansowych. Dlatego też dla ułatwienia podaliśmy orientacyjne (bardzo szacunkowe!) ceny.

Koszulkę i latarkę o których mowa w ankiecie można zobaczyć na tym zdjęciu.

Jeszcze raz prosimy wyłącznie o przemyślane odpowiedzi. Z góry dziękujemy!

Nie chcę nic wyrokować, bo na pewno będzie dość duża rozbieżność w zainteresowaniu poszczególnymi gadżetami, ale moim zdaniem Pirat kompletnie przesłoni markę DP i zorganizuje sobie tutaj Piracką Zatokę v2. :stuck_out_tongue:

A co 250 (przykładowa liczba, bo nie wiem jakie będzie faktyczne zainteresowanie) sprzed. gadżet możecie dorzucać jakąś DobrąNiespodziankę, np. dodatkową ■■■■■ółkę. Ewentualnie - co 50 klient otrzyma odpust warnów.

Na poważnie - to koszulkę i kubek z piratem, oraz jakiegoś pena. Brzmi nieźle perspektywa kawusi z kubeczka Brzytwobrodego (czy jak mu tam) w trakcie codziennych zajęć. :stuck_out_tongue:

Ja na pewno kupiłbym kubek (albo z logo dp albo z piratem - to zależy jak będzie wyglądał), pendrive’a 8 albo 16 GB (ale raczej 8 GB) i kalendarz. W późniejszym czasie pewnie dokupiłbym jeszcze koszulkę, bluzę i może kubek termiczny.

A czy nie lepszym pomysłem byłoby umieszczenie takiej sondy na stronie Vortalu - w formie newsa lub zwykłej sondy? Na pewno zagłosowało by wiele więcej osób i podałoby Wam ciekawe propozycje.

może bym i coś kupił ale wydaje mi się ż ceny są z wysokie :expressionless:

Za markowe produkty trzeba zapłacić, to nie jest tandetna chińszczyzna ze sklepu “wszystko po 5 zł” :stuck_out_tongue:

dokładnie to już ekskluziv hehe… jak jesteś psychofanem to kupisz

koszulka fajna jest

Zakładam, że chodzi Ci przede wszystkim o bluzę, plecak i polar - ich ceny oszacowane zostały adekwatnie do planowanej jakości tj. tyle mniej więcej trzeba zapłacić za porządne produkty. Oczywiście torbę do laptopa można kupić za np. 49 zł ale to będzie zwykły szmelc, bluza z pseudopolaru za 60 zł - jasne ale jako tako będzie wyglądać tylko do pierwszego prania itd. itd… W przypadku takich produktów różnica jakościowa najwidoczniej przekłada się na różnicę w cenie, niestety…

Utarło się, że ‘markowe’ jest równoznaczne z ‘lepszej jakości’. Nie zawsze tak jest, bo czasami wśród tanich jak barszcz wyrobów można spotkać coś godnego uwagi, ale generalnie można stwierdzić, że w większości wypadków stereotyp ten odzwierciedla rzeczywistość. W końcu powiedzenie “Biedny traci dwa razy” gdzieś ma swoje podłoże. Kupujesz na bazarze produkt w cenie X zł, która stanowi połowę wartości produktu markowego o cenie Y zł, bo nie masz szmalu, więc chcesz zaoszczędzić. Po miesiącu (daj Boże, żeby tak długo) produkt z bazaru rozlatuje się w pył, a Ty musisz lecieć i kupić drugi w cenie X zł. Wychodzi na to samo - 2 * X = Y. Z tą różnicą, że produkt(y) X będziesz użytkował 2 mies., a produkt Y użytkowałbyś Z lat.

Fiesta, to popatrz sobie na miejsce produkcji wielu markowych sprzętów, urządzeń itp. Torbę na laptopa można kupić u polskich rzemieślników w tej cenie, która dla Krogulca jest miarą szmelcu i wcale nim nie będzie. Chyba, że to będzie WIITCHEN z logo DP. Bluza polarowa bardzo dobrej jakośći, np. firmy HI-TEC polaris z Membrana TECPROOF można kupić za 130-140 zł

Ale to tak jak z wszystkim. Możesz dobrego pena dostać za 50zł, a jak chcesz ultra szybkiego to wykładasz 400zł. Opłacalność zakupów w “butiku” DP będzie uzależniona od tego czy marka i jakość uzasadnia cenę. Jeżeli ktoś będzie akurat chciał kupić daną rzecz , a dodatkowo jest (psycho)fanem wortalu to nie widzę przeciwwskazań przemawiających przeciwko zakupowi czegoś w podobnej cenie ze znaczkiem DP.

Każda rzecz by sie kupiło jak by były pieniądze oczywiście. Ja osobiście zakupił bym polar DP.pl to byłby 3 firmowy polar po BMW Sauber i Renault F1 :smiley:

A dało by sie jeszcze zorganizować portfel DP.pl?

zapomnieliście że ceny te są orientacyjna i mogą być niższe…

Mi osobiście podoba się kubek termiczny, jest to ciekawa propozycja i myśle że gdybym miał fundusze mógłbym się pokusić :stuck_out_tongue:

Dodam, że utarło się, że jak markowe to od razu “Nike”, “Adidas” itd. Na przykładzie naszych koszulek mogę powiedzieć, że różnica w stosunku do typowych “ścierek promocyjnych” jest kolosalna, a produkował je polski producent markowej odzieży - Gruca (powiedzmy taki Alpinus tylko mniej znany :wink: ). Pisałem już w poprzednim wątku, że to nie problem zrobić ofertę na koszulki “typowe” (nie chcę pisać “low-endowe”) za jakieś 25-30 zł ale uważamy, że to po prostu bez sensu. Koszulki, które rozdawaliśmy na tym i na poprzednim Zlocie wykonane są z wysokogatunkowej bawełny, są grube, wybarwione porządnymi barwnikami (nie schodzi kolor), starannie uszyte, mają nadruk full color zrobiony w zaawansowanej technologii, który nie blednie, nie spiera się itd. itd. Ścierki promocyjne fajnie wyglądają do pierwszego prania - później rozciągają się, schodzi kolor itd. Oczywiście można kupić sobie 2 takie koszulki zamiast 1 porządnej - jak kto lubi…

Będę wdzięczny za kontakt do tego przykładowego “polskiego rzemieślnika” produkującego porządne torby na laptopa po 49 zł :wink:

Żeby było jasne o czym mówimy - za 50 zł można dostać najwyżej coś w tym stylu:

image.php?album_id=20&image_id=2070

Ortalion albo cienki “skaj”, badziew

Torba, którą uważam za porządną (zrobiona z grubego, solidnego materiału, ma dodatkowe kieszenie i będzie służyć dłużej niż jeden sezon) wygląda np. tak:

image.php?album_id=20&image_id=2071

Znam ludzi, którzy kupowali laptopy za 3-4 tys. i nosili je później w reklamówkach, przy takim podejściu może i nawet ta pierwsza dla takich osób to super quality ale proszę Cię nie pisz mi, że za 50 zł można kupić porządną torbę na laptopa…

Paradoksalnie z bluzami jest prościej, może i faktycznie w tym przypadku ta górna granica została podana trochę na wyrost. Chodziło mi raczej aby uświadomić, że to nie byłyby pseudopolary za 60 zł.

Mimo wszystko ogólnie wrażenie mam takie, że każdy krzyczy, że chciałby w tym butiku produkty wysokiej jakości tylko niestety u większości oczekiwania cenowe są na poziomie chińszczyzny… Poza tym pamiętajcie, że my nie jesteśmy producentem odzieży - musimy takie fanty kupić, do tego dochodzi koszt np. wyszycia logo i coś na tym musimy zarobić bo przecież po to taki butik miałby powstać aby móc zbierać dodatkowe środki na utrzymanie i rozwój serwisu. Jeżeli ktoś szuka najlepszych okazji rynkowych to jakbyśmy się nie starali w “butiku DP” raczej takich nie znajdzie…

Na chwilę obecną wniosek jest taki, że nie ma sensu pakować się w żadne bluzy, torby, plecaki czy polary bo tylko stękanie będzie, że za drogo, a badziewia z logo DP jak już pisałem nie chcemy wrzucać…

Zależy jakiej pojemności… 8GB? - proszę o linka :wink:

Nie przesadzajmy też w drugą stronę - nie chodzi o to, że pendrive’y warte 50 zł będziemy sprzedawać po 400 zł bo mają logo DP. Niemniej szacunkowe ceny pendrive’ów jakie podałem to normalne ceny w jakich takie produkty sprzedawane są w sklepach (Vobis, Komputronik).

fakt… ta pierwsza torba z logiem dp wyglądałaby jak antyreklama

Na początek można by zrobić te bluzy, polary, na zamówienie jak by ktoś chciał koniecznie ale to też odrobinę większy koszt chyba - kupując torbę w cenie detalicznej + koszty z nadrukiem itp.

jeśli to miałby być badziew to już lepiej sobie przykleić naklejkę z logiem albo pisakiem wybazgrać samemu

A kto tu mówi o logu Levisa czy Nike ??

I nie czarujmy się za 5 zł nie dostaniesz tego samego co za 50 zł.

DP dba o markę.

Mam od nich już z 5 koszulek i nawet ta najstarsza (chyba już 3 letnia) nadal trzyma swój fason pomimo częstego użytkowania.

To fakt jak już kupować to dobrej jakości :slight_smile: fakt koszulki trzymają się świetnie :slight_smile:

Fiesta, zwróciłem uwagę, że nie zawsze to co chińskie, pogardliwie nazywane “chińszczyzną” jest złej jakości. Nie mówię konkretnie o żadnym logu (jak już to o marce).

Twój przykład ma taki rozrzut cenowy, że szkoda mówić.

Zgadzam się, że nie mogą to być rzeczy najgorszej jakości. Lecz wygląda na to, że mamy tylko dwie kategorie:

  • coś jest szmelcem, bublem albo,

  • exlusiv.

Jeżeli chodzi o koszulki, to też kilka mam kupionym 3-4 lata temu w Niemczech i też są ciągle w porządku. Kosztowały 4-6 euro.

Tak jak ktoś wcześniej napisał, warto taką ankietę dać na główną stronę wortalu. Niech się wypowiedzą osoby, które odwiedzają DP a nie są użytkownikami forum. Chyba, że ten butik ma być tylko dla społeczności forum