Gdyby powstał "butik" DP to kupiłbym w nim

Też jest coś z prawdy w tej wypowiedzi.

Najlepszym rozwiązaniem jest taki produkt(y),które będą mogli nabyć ludzie o różnym statusie materialnym.

Najgorszym rozwiązaniem byłoby wykonanie danych produktów,na które mogliby pozwolić sobie tylko nieliczni.

Fajnym produktem i możliwe,że niezbyt drogim mógłby być Pirat i jego kompan w formie plakatu dobrej jakości w ładnie oprawionej ramce np.w wymiarach 70cmx50cm lub mniejsze ciut.

Z wielką chęcią powiesiłbym sobie coś tak fajnego na ścianie.

jeśli chodzi o plakat to wolałbym fajną panienkę na ścianie a nie papuge…

moim zdaniem plakaty to niezbyt dobry pomysł… wszystkie z dotychczas wymienionych maja jakaś konkretną funkcję, i myślę że tego trzeba się trzymać

@PasjonatLeonaWachholza

popieram kalendarz, też fajna rzecz. Reklama DP na cały rok!

Co do treści, jedni wolą panienki inni Pirata DP (tylko proszę bez podtekstów) również może być reklama programów, systemów, sprzętu, oczywiście z logo i adres wortalu.

wydaje mi się, iż jeżeli chodzi o funkcję, to kalendarz może się poszczycić najstarszą funkcją ze wszystkich tu wymienionych :smiley:

Tak-przed czasem nikt nie ucieknie.

Kalendarz może być :slight_smile:

Cofnij się i przeczytaj cztery razy co napisałem ale proszę czytać ze zrozumieniem. Chodziło mi o to że dopiero 4 razy prałem koszulkę a ile prań jeszcze wytrzyma to się okaże. Poza tym pisałem o koszulkach ze zlotu a nie o tych, które ja kupuję a moja Mama usiadła z innego powodu niż Ci się wydaje, to sobie doczytasz jak przeczytasz kilka razy mój post tylko przeczytaj go dokładnie.

Natępny inteligent, Ty również przeczytaj co piszę cztery razy zanim napiszesz coś bezmyślnie jak to robisz w niejednym poście i nie bądź taki kozak, bo nosisz dres. Pisałem, że nie chcę się chwalić tylko pokazać, że dobre ubrania kosztują swoją cenę, gdybym chciał się chwalić tym co noszę to bym powrzucał Wam fotki moich ubrań.

Brawo inteligencie, to że Ty nosisz dres to ja wiem, że dla Ciebie założenie koszulki z logo DP to żenada. To że noszę ciuchy typowo dla hiphopowców nie oznacza, że nie noszę koszulek, które dostałem na zlocie, dla zaspokojenia twojej ciekawości, noszę kolejno wszystkie koszulki na zmianę, które dostałem na zlocie, 2 dni temu nosiłem koszulkę Dobreprogramy, dziś mam na sobie koszulkę od Icon7 a jutro założe sobie dla odmiany koszulkę Gamikaze i nie mam problemu z noszeniem tych koszulek tylko, dlatego że mój styl ubierania się jest na hiphopowo, zwłaszcza że specjalnie zamówiłem sobie luźniejszy rozmiar aby pasował mi do szerokich dresów. Ja nie mam z tym żadnych problemów a Ty?

Pozdrawiam!

za długie , nie chce mi sie czytać chwalipięto z bluzami za 200zł, nigdy nie powiedziałem że taką koszulkę z logiem kupie… uważam to za ciekawy pomysł… ale nie uważam że jest adresowany do mnie…

@roobal,

potrafię zrozumieć co napisałeś, szkoda tylko, że Ty nie potrafiłeś zrozumieć mojej aluzji, przenośni w tym zdaniu.

Z tym wymyślaniem innym od inteligentów to daj sobie spokój, chyba tylko w ten sposób potrafisz się wypowiadać.

Proponuję jednak wziąść Sobie to zdanie do serca…

Hmmm…wydaje mi sie ze 2 strony postow zdecydowanie odbiega od tematu i zajmujecie sie glownie gdzie dana rzecz taniej kupic. Rzeczy do butiku nie beda kupowane jednostkowo, ale hurtem i wtedy rozmawiamy o calkowicie innych cenach w zakupie.

Wydaje mi sie, ze trwajaca tutaj nic nie wnoszaca dyskusja oddala nas od opcji uruchomienia wspomnianego na samym poczatku butiku.

Zgodnie z mottem przewodnim Tylko przemyślane odpowiedzi co zaproponowalem to zaznaczylem w checi zakupu i tego sie trzymajmy.

koszulki i kubki… reszta moim zdaniem nie ma sensu

Panowie i Panie, na spokojnie, bez flamingu. Poprzez ‘przemyślane odpowiedzi’ rozumie się zaznaczanie opcji w ankiecie zgodnie z własnymi realiami finansowymi, wyrażając jednocześnie chęć zakupu (mimo, że jest to sonda niezobowiązująca, która ma na celu ustalenie, co pierwsze powinno pojawić się w butiku). To nie sztuka, gdyby dzieciarnia rzuciła się kursorem na najdroższe opcje, a potem nic by z tego nie wyszło. I tak widać na słupkach co króluje.

tak jak mówisz… zaznacz co kupisz a nie o czym marzysz

W dalszym ciągu nie widzę tu ceny 50 zł :wink:

OK Sprawdzę dokładnie to Marbo ale na pierwszy rzut oka nie widzę tam niczego porywającego. Jeżeli chodzi o torby Asusa to akurat żaden to argument bo o ile sprzęt mają w miarę to już takie akcesoria takie sobie…

OK. Nie licytujmy się. Jak pisałem i podkreślałem raz jeszcze to tylko szacunki. Nie wiem może taki polar kosztowałby i 120 zł - naprawdę ciężko powiedzieć na tym etapie, że tyle i tyle.

Zdaje się, że nie do końca załapałeś ideę “butiku” :wink:

Taki właśnie mamy zamysł. Może faktycznie ceny przy ostatnich czterech produktach miały trochę za wysoko ustawioną górną (jeszcze raz podkreślam - szacunkową!) granicę, niemniej mam wrażenie, że skupiamy się tu na czymś co nie jest meritum. Czepiłeś się tych toreb i polarów tymczasem podstawowym produktami będą z całą pewnością koszulki czy kubki - rzeczy drobniejsze i tańsze.

Ale tego nie chcemy robić. Nie chcemy robić ankiety dla wszystkich. Wątek celowo powstał na forum aby właśnie w mniejszym gronie skonsultować co o tym sądzą Użytkownicy :wink:

Wcale nie trudno - znam wiele osób, które mają podłączone kompy przez zwykły przedłużacz… Podobnie jak widać jest z laptopami - wiele osób woli kupić droższego laptopa i tanią torbę do niego (co pokazał też ten wątek) niż na odwrót…

Faktycznie dużo by to dało. Dowiedzielibyśmy się, że ludzie chcą koszulki za 10 zł, torby za 15 i polary za 20 zł. To naprawdę mija się z celem :wink:

Zdajemy sobie sprawę, że możliwości finansowe są bardzo zróżnicowane. Dlatego właśnie mają być i niedrogie produkty typu kubek czy latarka…

Wyjąłeś mi to z ust :wink:

Reasumując w kilku punktach:

  1. Sondę z pełną premedytacją uruchomiliśmy na forum bo nie wiadomo jeszcze czy z tego pomysłu coś wyjdzie nie chcemy więc szeroko go sondować ale wręcz przeciwnie - w wąskim gronie, właśnie na forum, gdzie można wymienić się opiniami i posłuchać co Wam się podoba, a co nie.

  2. Przypominam, że ceny podane są bardzo szacunkowo.

  3. Zdajemy sobie sprawę, że ta sonda nie jest w żaden sposób niereprezentatywna, zdajemy sobie też sprawę, że powodzenie (albo nie) “butiku” zależeć będzie głównie od atrakcyjności stosunku ceny do jakości oferowanych produktów, że nie mogą być one zbyt drogie, z drugiej strony nie chcemy aby były to tanie badziewia. Dlatego chcemy się skupić na takich produktach, które będą w cenach porównywalnych do sklepowych, z całą pewnością jednak nie będziemy nigdy liderem najniższych cen bo to wynika ze specyfiki projektu i tego, że ma on przynosić konkretne przychody na rzecz utrzymania i rozwoju serwisu.

  4. Podkreślam, że w butiku ma znaleźć się raptem 5-6 produktów (to nie miałby być typowy sklep) - trzonem oferty miałyby być te najtańsze. Tym bardziej, że nawet jeżeli zdecydowalibyśmy się na uruchomienie butiku to i tak nie ma pewności, że w dłuższej perspektywie coś z tego wyjdzie więc nie chcemy ryzykować pakowaniem się w duże koszty.

  5. Problem jaki widzimy to znaczna rozpiętość i zróżnicowanie poziomu indywidualnej akceptowalnej jakości w stosunku do tych droższych produktów. Dla jednego np. torba na notebooka za 50 zł jest w zupełności wystarczająca. My przeprowadzając (pobieżny przyznaję od razu) rekonesans nie znaleźliśmy niczego w cenie do 100 zł co spełniałoby nasze wymagania i nadawało się do firmowania logo dobrychprogramów. Zatem najprawdopodobniej produktów typu torba, plecak, polar na początku nie będzie w ogóle (i ile pomysł zostanie wcielony w życie), chyba, że uda nam się wyszukać w tym zakresie coś szczególnie atrakcyjnego cenowo ale równocześnie porządnego jakościowo.

  6. Wszystko o czym dyskutujemy w tym i poprzednim wątku to jedynie luźne pomysły. Szukamy rozwiązań na pozyskanie dodatkowych środków na funkcjonowanie i rozwój serwisu bo wpływy z reklamy są mizerne, a nie chcemy robić płatnego dostępu do treści. To, że o tym dyskutujemy nie oznacza jednak, że butik powstanie - mamy wiele obaw i wątpliwości…

Tyle z mojej strony. W dalszej części tego wątku proszę już bez dyskusji o markach itp. Konstruktywne propozycje i przede wszystkim przemyślane odpowiedzi w ankiecie. Dziękujemy!

Wszyscy Sobie zdajemy sprawę, iż rentowność takiego sklepiku zaczynała by się od setek sprzedanych miesięcznie koszulek i kubków…może na początku tak by było,ale później ??

Watpię… :expressionless:

Jakieś długopisiki z logiem też mogły by być :slight_smile:

No tak, tylko kto Ci kupi na taką skalę długopisów aby było to rentowne…z kosztami przesyłki długopis powiedzmy za 10 zł…Ja bym nie kupił…a jak już to jeden na rok…

http://www.oleole.pl/pendrive-pamieci-u … from=ceneo

Może być 55 zł?

Krogulec, ale to tak na początek czy w tej ilości już zamknąłby się asortyment butiku?

Zawsze to może być pakiet np. długopis + smycz + kubek coś w tym stylu np. :slight_smile:

To wszystko zależy też od marketingu, gdyby każdy kto otwiera sklep tak myślał to by go nigdy nie otworzył a wiadomo, że jak ktoś źle rozplanuje to sklep prędzej czy później zostanie zamknięty :slight_smile:

Ale owszem zgadzam się, liczba odbiorców i koszulek na pewno się wyczerpie ale trzeba też brać pod uwagę, że pewne rzeczy się niszczą i niektórzy mogą kupić ponownie kubek lub koszulkę a inni po prostu zapragną mieć coś podwójnie, powiedzmy jeden kubek do pracy inny w domu itp. :slight_smile:

Długopisów raczej nie opłaca się kupować, chyba że byłyby to jakieś ekskluzywne długopisy lub pióra coś jak Parker lub Cross w ładnym etui tylko czy to będzie opłacalne dla redakcji? Ale jak pisał pysiu najbardziej rozsądnym wyjściem dla kupującego i sprzedającego byłoby kupić cały zestaw takich drobiazgów.

Pozdrawiam!