Gdzie jechać nad morze?

(system) #1

Witajcie!

Poszukuję jakieś fajnej miejscowości, gdzie będzie można wybrać się nad morze. Fajnie byłoby, aby oprócz "byczenia się" można byłoby coś pozwiedzać :slight_smile: . No i ważne, aby plaża nie była zbyt zasyfiała.

Miejscowości, które odpadają to: Kołobrzeg, Władysławowo, Darłowo, Jarosławiec, Jastrzębia Góra, Hel.

Weźcie też pod uwagę, że będziemy podróżować PKP.

Ogólnie to zastanawiałem się nad Łebą lub Ustką (choć tutaj jest niezbyt dobra komunikacja :frowning: ) - co o nich sądzicie? I podawajcie też swoje propozycje :slight_smile:

(system) #2

Łeba - wydmy, wyrzutnie V2. Ustka zapchana, a poza tym to nie morze a plytka zatoka.

(Gorgoroth) #3

Gdynia - "naj" miasto pod każdym względem o czym ciągle się pisze. Komunikacja perfekt, jest gdzie chodzić i co zwiedzać. Plaża jak i woda w super stanie. Mało tego Sopot blisko, a tę miejscowość też warto zobaczyć - charakterystyczne budownictwo, molo itd. Gdańsk syf - nawet nie myśl o nim.

(tadeusz242) #4

Gdańsk Stogi byłem tam kilka razy jest bardzo miło i przyjemnie.

(xyzzyx) #5

-to ja w takim razie dokładam Szklarską Porębę. A na poważnie, miałem okazję bywać w Dźwirzynie i Dziwnówku-było świetnie, polecam. Pozdrawiam i udanego opalania i kąpieli życzę.

(silvver) #6

Zachowaj takie komentarze dla siebie, mam kolegę z gdańska i oni tam mają takie same zdanie o was, jak wy o nich...

Ja od siebie polecam miejscowość Rewal, byłem i przyjemnie spędziłem tam czas.

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q ... 3274fd70cc

(Kpc21) #7

Ustka to morze, nie żadna zatoka. A Łeba zapchana jeszcze bardziej. Komunikacja nie jest wcale zła - PKP do Słupska a dalej autobusem MZK, PKS lub prywatnym.

(system) #8

Domyślałem się, że będzie co post to opinia :slight_smile:

Myślałem o Trójmieście, ale boję się, że nie znajdę nic do 40 zł za osobę. A Rewal odpada - brak stacji kolejowej.

A odnośnie Łeby, to te ruchome wydmy nie leżą chyba w Łebie, lecz gdzieś w okolicach, prawda? Jeżeli tak, to daleko?

Ogólnie to ja będę jechał z Warszawy, i z tego co zobaczyłem to musiałbym mieć minimum 3 przesiadki, i to jeszcze w pociągach IC :frowning:

A co powiecie o Krynicy Morskiej?

(Kpc21) #9

Według http://rozklad.sitkol.pl i http://rozklad-pkp.pl, bezpośrednich pociągów Warszawa-Słupsk jest 5 na dzień. Poza tym 4 połączenia PKS do Ustki przez Słupsk. Chyba że koniecznie chcesz jechać Przewozami Regionalnymi.

(Gorgoroth) #10

Po pierwsze, po to jest forum żeby wyrażać swoje opinie na dany temat. Fakty mówią same za siebie, wystarczy zobaczyć jak Gdańsk prosperuje, jak wygląda komunikacja miejsca i ogólna polityka. Nikogo w ten sposób nie obraziłem, wyraziłem jedynie moje subiektywne zdanie na temat Gdańska jako miasta na wakacje , a nie ludzi tam mieszkających. Nie rozumiem Twojego bulwersu, kolego, ponadto polecam czytać ze zrozumieniem.

Poza tym kolega pyta o rejony nadmorskie, a wy z górami wyskakujecie :stuck_out_tongue:

Jeżeli Trójmiasto, to rozejrzyj się po Sobieszewie.

A wychodziłeś w nocy bez obstawy? :twisted:

(Gorgoroth) #12

Areh ma rację - strzelaniny i mafijne porachunki to chleb powszedni :slight_smile:

(Jacu2008) #13

Ja tam lubię małe miejscowości jak np Kołobrzeg albo Ustka.

(Gorgoroth) #14

Dodam jeszcze, że z Gdyni można sobie promem wodnym wyskoczyć do Jastarni :wink:

(Kpc21) #15

Czy Kołobrzeg to mała miejscowość? Powiedziałbym że średnia. Hipermarket mają. Starostwo i katedrę też.

(system) #16

Więc powoli zaczynam się decydować - Łeba vs Ustka. Którą byście bardziej poradzili i dlaczego (wskazując na moje kryteria z pierwszego postu :slight_smile: )

Odnośnie transportu ...

Przeglądałem oferty jazdy do obu miejscowości. Z tego co wiem wszystkie połączenia bezpośrednie odbywają się za pomocą TLK. Nawet i byłoby fajnie, gdyby nie to, że TLK nie sprzedaje już miejscówek w kl.2, a wszystkie pociągi rozpoczynają bieg w Krakowie, więc wyobrażam sobie jak to będzie "fajnie" (a szczerze powiedziawszy to nie chce mi się stać przez 9h).

Dlatego wpadłem na pomysł by zrobić tak:

Do Gdyni jechać pociągiem "Słoneczny" KM (BTW. Wy wiecie, że on jest szybszy niż pociągi IC?) , następnie jechać SKM do Lęborka/Słupska, a dalej do stacji docelowej. Dlatego pisałem, że dojazd do Ustki jest utrudniony, bo SKM tłucze się 2h z minutami do Słupska i czas między przyjazdem SKM a wyjazdem pociągu do Ustki wynosi 3 minuty, więc jak nie zdążymy przejść na odpowiedni peron albo SKM się spóźni to mamy pociąg do Ustki 4h później :frowning: /z tego co sprawdzałem to PKS już o tej porze nie kursuje/

(Kpc21) #17

Według http://rozklad-pkp.pl (Sitkol to jest wersja testowa, więc temu bardziej bym wierzył, choć najlepiej zadzwonić na informację i się upewnić) Koleje Mazowieckie do Gdyni przyjeżdżają o 13:57, a najbliższy SKM do Słupska odjeżdża o 14:34. Więc masz ponad pół godziny czasu na przesiadkę. Zamiast w Gdyni, możesz przesiąść się w Gdańsku, gdzie zaczyna trasę SKM. Wtedy masz nieco mniej czasu na przesiadkę.

(Adrianoss) #18

Witam, zastanawiam się w tym roku nad wyjazdem nad morze do jakieś miejscowości gdzie będzie można coś pozwiedzać, a jednocześnie odpocząć, w grę wchodzą takie miejscowości jak Łeba, Ustka, Hel. Czy ktoś tam był :?: Może opisać jak z czystością plaży itd. :?:

Mogę wypowiedzieć się tylko na temat Helu - samo miasteczko brzydkie jak noc, jedyne co można pozwiedzać to bunkry w lasach. A jeżeli chodzi o czystość plaż, to jest taka zależność - czym bardziej znana miejscowość i bardziej odwiedzana, tym większy syf na plażach. Wiec jeżeli chcesz wypocząć w spokoju i ciszy i na czystych plażach - unikaj znanych kurortów.

(Błażej) #20

A jaki budżet ma autor na pokrycie wszystkich kosztów?

Jedynie chcę zaznaczyć, że nieraz jadąc nad polskie może możemy wydać tyle samo co jadąc np. do egiptu/tunezji 4* all inc. na ~7-9dni