Gdzie jechać nad morze?

Witajcie!

Poszukuję jakieś fajnej miejscowości, gdzie będzie można wybrać się nad morze. Fajnie byłoby, aby oprócz “byczenia się” można byłoby coś pozwiedzać :slight_smile: . No i ważne, aby plaża nie była zbyt zasyfiała.

Miejscowości, które odpadają to: Kołobrzeg, Władysławowo, Darłowo, Jarosławiec, Jastrzębia Góra, Hel.

Weźcie też pod uwagę, że będziemy podróżować PKP.

Ogólnie to zastanawiałem się nad Łebą lub Ustką (choć tutaj jest niezbyt dobra komunikacja :frowning: ) - co o nich sądzicie? I podawajcie też swoje propozycje :slight_smile:

Łeba - wydmy, wyrzutnie V2. Ustka zapchana, a poza tym to nie morze a plytka zatoka.

Gdynia - “naj” miasto pod każdym względem o czym ciągle się pisze. Komunikacja perfekt, jest gdzie chodzić i co zwiedzać. Plaża jak i woda w super stanie. Mało tego Sopot blisko, a tę miejscowość też warto zobaczyć - charakterystyczne budownictwo, molo itd. Gdańsk syf - nawet nie myśl o nim.

Gdańsk Stogi byłem tam kilka razy jest bardzo miło i przyjemnie.

-to ja w takim razie dokładam Szklarską Porębę. A na poważnie, miałem okazję bywać w Dźwirzynie i Dziwnówku-było świetnie, polecam. Pozdrawiam i udanego opalania i kąpieli życzę.

Zachowaj takie komentarze dla siebie, mam kolegę z gdańska i oni tam mają takie same zdanie o was, jak wy o nich…

Ja od siebie polecam miejscowość Rewal, byłem i przyjemnie spędziłem tam czas.

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q … 3274fd70cc

Ustka to morze, nie żadna zatoka. A Łeba zapchana jeszcze bardziej. Komunikacja nie jest wcale zła - PKP do Słupska a dalej autobusem MZK, PKS lub prywatnym.

Domyślałem się, że będzie co post to opinia :slight_smile:

Myślałem o Trójmieście, ale boję się, że nie znajdę nic do 40 zł za osobę. A Rewal odpada - brak stacji kolejowej.

A odnośnie Łeby, to te ruchome wydmy nie leżą chyba w Łebie, lecz gdzieś w okolicach, prawda? Jeżeli tak, to daleko?

Ogólnie to ja będę jechał z Warszawy, i z tego co zobaczyłem to musiałbym mieć minimum 3 przesiadki, i to jeszcze w pociągach IC :frowning:

A co powiecie o Krynicy Morskiej?

Według http://rozklad.sitkol.pl i http://rozklad-pkp.pl, bezpośrednich pociągów Warszawa-Słupsk jest 5 na dzień. Poza tym 4 połączenia PKS do Ustki przez Słupsk. Chyba że koniecznie chcesz jechać Przewozami Regionalnymi.

Po pierwsze, po to jest forum żeby wyrażać swoje opinie na dany temat. Fakty mówią same za siebie, wystarczy zobaczyć jak Gdańsk prosperuje, jak wygląda komunikacja miejsca i ogólna polityka. Nikogo w ten sposób nie obraziłem, wyraziłem jedynie moje subiektywne zdanie na temat Gdańska jako miasta na wakacje , a nie ludzi tam mieszkających. Nie rozumiem Twojego bulwersu, kolego, ponadto polecam czytać ze zrozumieniem.

Poza tym kolega pyta o rejony nadmorskie, a wy z górami wyskakujecie :stuck_out_tongue:

Jeżeli Trójmiasto, to rozejrzyj się po Sobieszewie.

A wychodziłeś w nocy bez obstawy? :twisted:

Areh ma rację - strzelaniny i mafijne porachunki to chleb powszedni :slight_smile:

Ja tam lubię małe miejscowości jak np Kołobrzeg albo Ustka.

Dodam jeszcze, że z Gdyni można sobie promem wodnym wyskoczyć do Jastarni :wink:

Czy Kołobrzeg to mała miejscowość? Powiedziałbym że średnia. Hipermarket mają. Starostwo i katedrę też.

Więc powoli zaczynam się decydować - Łeba vs Ustka. Którą byście bardziej poradzili i dlaczego (wskazując na moje kryteria z pierwszego postu :slight_smile: )

Odnośnie transportu …

Przeglądałem oferty jazdy do obu miejscowości. Z tego co wiem wszystkie połączenia bezpośrednie odbywają się za pomocą TLK. Nawet i byłoby fajnie, gdyby nie to, że TLK nie sprzedaje już miejscówek w kl.2, a wszystkie pociągi rozpoczynają bieg w Krakowie, więc wyobrażam sobie jak to będzie “fajnie” (a szczerze powiedziawszy to nie chce mi się stać przez 9h).

Dlatego wpadłem na pomysł by zrobić tak:

Do Gdyni jechać pociągiem “Słoneczny” KM (BTW. Wy wiecie, że on jest szybszy niż pociągi IC?) , następnie jechać SKM do Lęborka/Słupska, a dalej do stacji docelowej. Dlatego pisałem, że dojazd do Ustki jest utrudniony, bo SKM tłucze się 2h z minutami do Słupska i czas między przyjazdem SKM a wyjazdem pociągu do Ustki wynosi 3 minuty, więc jak nie zdążymy przejść na odpowiedni peron albo SKM się spóźni to mamy pociąg do Ustki 4h później :frowning: /z tego co sprawdzałem to PKS już o tej porze nie kursuje/

Według http://rozklad-pkp.pl (Sitkol to jest wersja testowa, więc temu bardziej bym wierzył, choć najlepiej zadzwonić na informację i się upewnić) Koleje Mazowieckie do Gdyni przyjeżdżają o 13:57, a najbliższy SKM do Słupska odjeżdża o 14:34. Więc masz ponad pół godziny czasu na przesiadkę. Zamiast w Gdyni, możesz przesiąść się w Gdańsku, gdzie zaczyna trasę SKM. Wtedy masz nieco mniej czasu na przesiadkę.

Witam, zastanawiam się w tym roku nad wyjazdem nad morze do jakieś miejscowości gdzie będzie można coś pozwiedzać, a jednocześnie odpocząć, w grę wchodzą takie miejscowości jak Łeba, Ustka, Hel. Czy ktoś tam był :?: Może opisać jak z czystością plaży itd. :?:

Mogę wypowiedzieć się tylko na temat Helu - samo miasteczko brzydkie jak noc, jedyne co można pozwiedzać to bunkry w lasach. A jeżeli chodzi o czystość plaż, to jest taka zależność - czym bardziej znana miejscowość i bardziej odwiedzana, tym większy syf na plażach. Wiec jeżeli chcesz wypocząć w spokoju i ciszy i na czystych plażach - unikaj znanych kurortów.

A jaki budżet ma autor na pokrycie wszystkich kosztów?

Jedynie chcę zaznaczyć, że nieraz jadąc nad polskie może możemy wydać tyle samo co jadąc np. do egiptu/tunezji 4* all inc. na ~7-9dni