Gdzie jest błąd?

Ja nie chcę zrozumieć tylko skoro jest program poprawny,
to chcę dociec, jak usunąć przyczynę, że nie widać wyniku,
bo za szybko się wyłącza. Może jest takie coś jak w skrypcie VBS: sleep(2000).

VBS mam opanowany, ale czy to można nazwać językiem programowania…

Uruchom program w konsoli. To jest program działający w konsoli. Wyświetla wyniki w konsoli. Potrzebujesz konsoli. Zrozum, co to jest konsola.

Pisałem kilka razy, że gdy przeciągnę plik.exe na okno CMD to wszystko
jest w porządku, oprócz tego przeciągania :grinning:

No więc wziąłeś kod programu, który działa właśnie w taki sposób. Każde inne oczekiwanie zostało wymyślone przez ciebie i oczekujesz, że program zrobi coś, czego nie robi.

Nie chcesz tego zrozumieć. Mówisz też, że nie chcesz zrozumieć do czego służy konsola.

Wniosek jest prosty. Nie chcesz wiedzieć, co robisz, więc nie otrzymasz efektów, których oczekujesz. Idę stąd.

To prosty skrypt potrafi to wykonać, a C++ musi jeszcze mieć do
pomocy dodatkowe okno, żeby go tam umieścić.
To ktoś się wysilił i wymyślił taki inteligentny program?

Dodaj sobie wpisywanie kolejnej zmiennej np. tekstowej np. “do widzenia”.

Zatrzyma się aż nie wyślesz czegoś i nie będziesz musiał nagrywać pulpitu by zobaczyć, że na kliku klatkach filmu widać wynik (np. 100 ms).

co do niedziałania cin.get(); to niby niektórzy używają dwa z rzędu:

  • jak widać przechwycony zostaje “enter”.

Pomaga pomysł z cin.ignore(256, '\n');

std::cin.get();
std::cin.get();

cin.ignore(256, ‘\n’);
cin.ignore(256, ‘\n’);

oba działają tak samo.
Tylko raz pozwalają wpisać liczbę.
Jest to krok do przodu, ale nie rozwiązuje całkowicie problemu.

Dlaczego ludzie uczą się tego języka, pomimo jego wad? :grinning:
Nawet już straciłem ochotę na poznanie innego j.programowania,
bo może się okazać jakimś bublem. :grinning:

Do mnie nie chce dotrzeć to, że coś jest zrobione dobrze, ale nie działa.
To tak jak z pacjentem, gdzie operacja się udała, tylko pacjent nie wytrzymał. :grinning:

Ja z natury jestem bardzo dociekliwy, dlatego w życiu robię, to co robię.
Niestety dużo ludzi jest tym poirytowanych, a część mówi, że jestem skrupulatny.
I dogódź tu wszystkim. :grinning:

Na lekcje czy zajęcia pewnie wystarcza, że się wykonuje - możliwe, że testowane są prawie zawsze z otwartego CMD a nie przez dwuklik, w efekcie nie trzeba dodawać “stop” lub robić pętli/instrukcji wyboru by można sprawdzić klika liczb.

Na 100% program wyświetla Ci wynik, po prostu ty za wolno patrzysz. To Twoja wina. Jak się skupisz to na pewno zobaczysz wynik przed końcem programu. Ewentualnie nagraj ekran w 120fpsach i oglądaj go klatka po klatce.

Jeśli chcesz mieć więcej czasu na to by zobaczyć wynik to musisz zmodyfikować kod programu, ale tego nie chcesz robić. Bo nie chcesz poprawiać ekspertów - spoko.

Robi to od razu bo jest inaczej uruchamiany. Żeby uzyskać ten sam efekt w C++ musisz zmodyfikować kod. Ale tego nie chcesz robić już to ustaliliśmy.

czyli jak działają?

Na przykład jakich wad?

Przecież wszystko działa tak jak zostało zaprogramowane… :thinking:

To też wiem, tylko… nie powinno tak być.

Wy tu jesteście fachowcami i nie potraficie, a ja laik ma tego dokonać? :grinning::grinning::grinning:
Żeby to zrobić musiałbym posiadać większą wiedzę od Was, w tej dziedzinie.

przeczytaj następne zdanie, a nie wyrywaj z kontekstu :grinning:

Cały ten temat jest o tym… więc czytaj od początku.

zaprogramowane… czyli zaplanowane kłopoty.
może to sabotaż w nauce? :grinning:
Na kogo to zwalić:
na rządzących czy na opozycję? :grinning:
Dla mnie te C++ to wielki, żart.

Chyba każdy, w jakim nie opuścisz interfejsu tekstowego będzie porażką…

Poczekaj, gdy odkryje w jaki sposób Python wyświetla Hello World :smiley:

Nie tak być powinno, gdyby było inaczej to by nie miało sensu i korzystanie z aplikacji konsolowych byłoby katorgą.

U mnie działa, więc nie mów, że nie potrafię :smiley:.

To zacznij pisać normalnie bo post opisujący problem w związku z którym chcesz otrzymać pomoc to nie wiersz.

Ten temat jest o tym, że nie potrafisz zaakceptować, że coś działa inaczej niż tego chcesz, a proponowane rozwiązania Cię nie zadowalają. Więc dalej nie wiem jakie wady ma C++ - owszem ma, ale nie wynikają one z Twojego problemu.

Każdy ma inne poczucie humoru. Mnie też na pewno śmieszą rzeczy, które inni traktują poważnie. Cóż takie jest życie i tak ten świat jest skonstruowany. Dobrze, że jest taka różnorodność bo by było nudno.

Domyślam się że to też porażka, a proponowałeś go.

A mógłbyś dać do ściągnięcia, gotowy?
Ja swój tu dałem, Też gotowy.
Właściwie to nie. Skąd będę wiedział, że tam jest ten kod.

Domyślam się, że twoje przekonanie, że każdy język jest porażką, a Visual Basic jest idealny, nie zapala u ciebie żadnych czerwonych lampek i nie budzi wątpliwości, nie?

Można to też nazwać wierszem, ale niespodziwaj się za to nagrody literackiej :grinning:

Tak dokładnie nie znam „Visual Basic’a"
Raczej skrypty VBS, są podobne, ale jednak się różnią.

Mógłbym ale u Ciebie i tak nie zadziała bo użyjesz go niepoprawnie - tak samo jak to robisz ze swoim.

1 polubienie

Musiałbym ten plik exe przeciągnąć do okna consoli CMD.
To mój też będzie działał… tylko czy tak to ma być?
Czy to można nazwać poprawnością? :grinning: