Gdzie mogę kupić najlepszą wersję dysku Adata XPG SD8200 Pro?

Bullseye :joy:
Cena była bardzo atrakcyjna jak na swoje parametry. Parametry trzymał nawet po zapełnieniu w miarę, ale spodziewałem się niskiej jakości. Szukałem dysku tylko pod gry - nic czego byłoby szkoda przy padnięciu.
Teraz mam nadzieję że zwrócą kasę, to w tej samej cenie kupię lepszy dysk, bo ceny spadły :wink:


ps.
Dawaj te nipy i raport :stuck_out_tongue_winking_eye:

No jak się dałem nabrać na GoodRam Iridium. Bo niby takie solidne. Ale jak zaczęło wracać, to dałem sobie szybciutko siana. Za to nigdy nie padło mi coś takiego,

, a naprawdę tego idzie bardzo dużo, bywało, że brałem wszystko co na stan wchodziło w hurtowni jak była dobra cena. I nie, że tam jeden padł, czy dwa, nigdy, żaden. Jedne co się zdarza, to jak zapełni się np. 90% dysku, potrafi zamulić, ale format i jest potem ok.
Może fart taki, ale skoro nie sprawia problemów i jest sensowna cena i gwarancja.

A co, chcesz kupić dysk ode mnie? :stuck_out_tongue_winking_eye: Ale ja drogi jestem, hurtownie nie mają tak atrakcyjnych cen, nawet po rabatach, żeby można było walczyć z jakimiś potentatami. Ale za to zarabia się w 99% na usłudze.

U mnie taka 128 SP kosztuje teraz 97zł ale gwarancja :joy: wstyd sprzedać komuś. To już CX 400, ma gwarancję 36 miesięcy i jest tańszy.

1TB były na promocji w x-cum :wink: Teraz regularna cena jest podobna, albo niższa. Jak zwrócą kasę, to będę musiał poszukać czegoś podobnej wielkości w okolicy 500zł

Team Group L5 LITE 2,5" 1TB

Prędkość odczytu z nośnika 530 MB/s
Prędkość zapisu nośnika 480 MB/s
Losowy odczyt (4KB) 90000 IOPS
Losowy zapis (4KB) 70000 IOPS
Obsługa S.M.A.R.T. Tak
Wsparcie TRIM Tak
Kod korekcyjny Tak
Kolejkowaniem zadań (NCQ) Tak
MTBF (Średni okres międzyawaryjny) 1000000 h
Certyfikaty CE, FCC, BSMI, KC

Spokojnie poniżej 400zł kupisz, ale ma 24 miesiące gwarancji. Z drugiej strony trochę 500setek mi takich poszło i nic nigdy nie wróciło.

To ma być nvme m.2

To jak ma być tani, to polecam WD Blue SN550 WDS100T2B0C ma 60 miesięcy gwarancji mieści się w 500zł, transfery nie najgorsze.

|Prędkość odczytu z nośnika|2400 MB/s|
|Prędkość zapisu nośnika|1950 MB/s|
|Losowy odczyt (4KB)|410000 IOPS|
|Losowy zapis (4KB)|405000 IOPS|
|MTBF (Średni okres międzyawaryjny)|1700000 h|

Wiem, nie jest demonem, ale o ile z zielonymi bywa różnie, o tyle te jakoś dają radę.

Lepsze IOPS od TemaGroup.
Teraz w cenie do 500zł jest nawet przyzwoity wybór. Ceny dysków dość szybko spadają. Nie bardzo już się opłaca brać talerzy, chyba że do archiwizacji.

Ja ma w laptopie coś takiego

Jako drugi dysk, ale mało miejsca, przymierzam się do 2 albo nawet 4 TB. Trochę mnie cena boli, więc jeszcze dumam, ale chyba się przełamie i kupię kompromisowo D Black SN850 WDS200T1X0E plus WD Red WDS400T1R0A.

Jak chodzi o dyski NVMe to z czystym sumieniem mogę wam polecić

Średnia półka
WD Black SN750 lub 970 EVO NVMe

Wysoka:
Aorus Gen4 lub Viper VP4100

Nie ma co kombinować z innymi markami lepiej dopłacić te parę dyszek i mieć spokój a nie bawić się w janusza.

Mam w notatniku zapisane ceny komponentów które zwykle polecam osobą jak mnie proszą o sugerowane komponenty do zakupenia i widze że wciągu 2 miesięcy po mimo pandemi
Ceny NVME dysków spadły przynajmniej niektórych marek nawet sporo w dół.

Na przykład WD Black 500GB kosztował 432zł a teraz kosztuje 339zł spadek aż o 100zl w dół.

Dziwne, mam 3 SP, jeden ma obecnie 3685h przebiegu i nie wykazuje żadnych problemów.

A przeleć Viktorią lub MHDD i zobacz jak tam czasy dostępu.

Mój też nie wykazywał żadnych problemów. Po prostu zniknął w jednym momencie podczas pracy systemu.

Dzięki za troskę, znam stan własnego dysku.