Gdzie przechowywać zdjęcia?

Na starym komputerze (kupiony ok.10 lat temu jak nie więcej, chyba mój pierwszy komputer) od lat nie używany prawie w ogóle, ale są na nim stare zdjęcia ok.25GB zdjęć jak nie więcej i nie wiem na czym je przechowywać, bo komputer jest już dość stary i nie chce zdjęć stracić bo komputer już ledwo działa (długie włączanie, długie wczytywanie stron, lekko ekran migocze .itd pewnie wymiana na dysk SSD by pomogła ale ten komputer mi nie jest już potrzebny, więc oddałem go dziadkowie i też rzadko go używa)

I na czym najlepiej przechowywać te zdjęcia ?
Pendrive ?, Chmura ?, Jakiś dysk zewnętrzny ?..

Chmura jest bardzo dobrym pomysłem, o ile oczywiście nie jesteś foliarzem w aluminiowej czapeczce :wink: Sam korzystam z Google Drive, ale niebawem przenoszę się na pCloud. 200 zyla rocznie za 500GB (chyba, że szarpnę się na dożywotnią “dzierżawę”) to nie majątek, a przynajmniej mam kogoś kto dba, żeby moim danym nie stała się krzywda.

1 polubienie

Najlepiej na dysku zewnętrznym. Może to być ten dysk ze starego komputera i dokup do niego obudowę zewnętrzną na USB.

1 polubienie

A o Pendrive co myślicie ?

Dla mnie pendrive służy wyłącznie do przenoszenia danych, ale nie do ich archiwizacji. Za dużo ich (penów) ubiłem, żeby traktować je poważnie.

1 polubienie

Kupuj dysk zewnętrzny :slight_smile:

1 polubienie

Zależy co jest na tych zdjęciach :wink:

Zdjęcia rodzinne .itd

Jeżeli masz konto na Google to wtedy jest proste i tanie rozwiązanie pod warunkiem, że masz internet bez limitu danych. Mając smartfona na 90% masz założone konto Google. Na tym starym kompie logujesz się na swoje konto (google), ustawiasz który folder ze zdjęciami ma być zsynchronizowany, ustawiasz wysoką jakość kompresji zdjęć i najwcześniej po kilku godzinach a najpóźniej po kilku dniach zależnie od prędkości łącza internetowego wszystkie zdjęcia z danego folderu masz zapisane na dysku Googla. Nie przejmuj się darmowym limitem 15GB na jednego użytkownika. Ten limit nie dotyczy ustawienia “wysoka jakość kompresji”. Mówiąc wprost masz nieskończony limit tych danych. A jakość kompresji naprawdę jest wysoka.

zdecydowanie cd za 1zł!

Poczytaj regulamin… w skrócie - jak zdechnie to za dane nie odpowiadają :smiley:

Dlatego nie trzymam danych w jednym miejscu.

obraz

Czyli płacisz 200zł za coś co nie jest pewne… daj mi te 200zł to masz pewne ze się napierdzielę za to xD

Płacę 200 za wygodę. Nie za pewność. Tego nikt mi nie zagwarantuje.

Pewność to dwa dyski talerzowe trzymane w dwóch odległych od siebie miejscach.
Tylko wtedy ktoś powie : foliarz :slight_smile:

Trwałość danych na wypalanej w komputerowej nagrywarce płycie to loteria.

Że są zawodne i nigdy nie wiadomo kiedy zrobią Ci niespodziankę. Jako nośnik na mobilną kopię się nadają, jako nośnik dla kopii bezpieczeństwa, nie.

To co ja mam powiedzieć? Kopia w Google Drive, w pCloud, na dysku w domu, na dysku w robocie i jeszcze na przenośnym HDD… :wink:

Impuls em wykasuje dyski półprzewodnikowe i magnetyczne. Temperatura zniszczy nośniki optyczne. Promieniowanie gamma rozwali mózg.
Trzeba ryć w kamieniu!

1 polubienie

Ciekawe foty byłych też tak trzymam, moją się kiedyś przydać jak mnie zdenerwują… xD