Gdzie zgłaszać warezy?

Witam

Wiem, że większość użytkowników internetu by mnie teraz zlinczowała gdyby zobaczyła ten temat gdyż wiadomo, nie da się tego ukryć znaczna część internautów ściąga z warezów.

A moje pytanie jest takie:

Gdzie takie strony warezowe można zgłaszać, żeby je zamknęli?

Pewnie pojawią się komentarze typu, że to walka z wiatrakami czy coś takiego, ale jeżeli to walka z wiatrakami to ja chcę być Don Kichot;P

na policje ?

Niby tak, tylko tych stron jest dużo i mi chodzi czy nie istnieje przypadkiem jakaś strona lub mail gdzie można zgłaszać takie strony.

na policje, do kolegi z tekstem “ej ty pa jaka fana stronka” :D, na rapidshare (jak z tego) zeby wywalili ten plik bo to warez

ostatnio system się zmienił zamiast rapidshare coraz częściej biorą przez p2m

Po co zgłaszać kradzież? Złapią jednego bandyte i myślisz że świat stanie się leprzy?

Może chodzi oto by być uczciwym? Ostatnio została wydana znakomita Polska gra Wiedźmin, dzięki niej pokazaliśmy, że w dziedzinie gier też coś potrafimy, tylko jeżeli wszyscy sobie załatwią Wiedźmina z netu no to wątpie by następna gra taka wyszła. Tu daje przykład gier, ale tak jest również z programami itp.

To może mi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie?

Będziesz uczciwy, jeśli nie będziesz pobierał tych plików.

Masz taką potrzebe to donoś, zgłaszaj gdziekolwiek sie da, nic mi do tego. Osobiście nie korzystam z żadnych for warezowych czy programów, ale tez ich istnienie aż tak nie przeszkadza, by to gdziekolwiek zgłaszać…

Ponadto myślisz, że policja nie umie wpisać w Google forum warezowe? Tak trudno byłoby im ustalić adresy największych for? A gdzie producenci płatnego oprogramowania, producenci filmów, chyba to ich okradają?

Jeśli zamkną jedno, powstanie w tym miejscu 10 następnych.

Pozdrawiam, panie Don Kichot 8)

.

Niech nawet powstanie 15, ale z tym chyba jakoś trzeba walczyć. Mówisz, że to Ci nie przeszkadza, ale to na tej samej zasadzie jakby ktoś kradł komuś portfel Ty to widzisz, ale nie reagujesz, więc można powiedzieć, że jesteś pewnego rodzaju wspólnikiem

Chcesz to załóż organizacje i walcz ale skutków to i tak nie przyniesie.

Jak zgłaszać e-przestępstwa?

Security | 2004-01-27 17:05:33 | Autor: Rafał Pawlak

[OBRAZ] Komenda Główna Policji zachęca na swojej stronie internetowej do zgłaszania wszelkich przestępstw komputerowych, także dokonywanych w Internecie. Analizą zgłoszeń, także tych nadchodzących e-mailem, zajmuje się specjalny zespół KGP, o którym opowiedział podinspektor Jan Hajdukiewicz w wywiadzie dla serwisu BiznesNet (BN).

BN: Jak należy zgłaszać przestępstwa komputerowe lub internetowe? Czy zgłoszenie e-mailem wystarczy?

Jan Hajdukiewicz: Zachęcamy do kontaktu przez e-mail, ale prawo polskie nie dopuszcza możliwości składania zawiadomień o przestępstwie za pośrednictwem poczty elektronicznej. Podobnie jest w innych krajach. Jest to w pełni uzasadnione, gdyż nawet przy wykorzystaniu podpisu elektronicznego Policja byłaby zobowiązana do dodatkowych ustaleń. Musielibyśmy sprawdzić chociażby czy nie jest to zgłoszenie dokonane przez wesołego internautę w celu zatrudnienia policjantów. Takich zgłoszeń mogłyby być tysiące. Zgodnie z Kodeksem Postępowania Karnego pokrzywdzony (osoba fizyczna lub prawna) zgłasza zawiadomienie do najbliższej jednostki Policji.

BN: Co w takim razie dzieje się z nadsyłanymi do Pana zespołu zgłoszeniami? Po co się kontaktować z Pana zespołem?

JH: W przypadku złożenia informacji o znanym przestępstwie komputerowym na nasz adres procedura jest następująca: sprawdzenie zgłoszenia, analiza czy czyn jest przestępstwem, a jeżeli tak to przesłanie zgromadzonych materiałów do właściwej terenowo jednostki Policji. Mój zespół dysponuje wiedzą i doświadczeniem w zakresie przestępstw komputerowych oraz internetowych. Dzięki temu pomaga w działaniach, np. dokonuje ustalenia sprawcy, po czym sprawa przekazywana jest do jednostki gdzie zostało zgłoszone zawiadomienie i tam jest prowadzona. Pokrzywdzony powinien więc dokonać zgłoszenia w najbliższej jednostce, a potem może skontaktować się również z nami.

BN: Czy zgłaszający zostanie poinformowany o losach zgłoszenia i ewentualnych działaniach Policji?

JH: Jak w przypadku każdej innej sprawy kryminalnej poszkodowany jest informowany o postępach sprawy na tyle, na ile zezwala na to KPK i Prokurator nadzorujący pracę Policji. Korespondencja z informującym o wykorzystaniu jego informacji uzależniona jest także od możliwości czasowych Policji. Nie ma przepisów, które by zobowiązywały nas do udzielania takich informacji.

BN: Dziękujemy za rozmowę.

Źródło: BiznesNet

Może tak zrobie… jeżeli coś takiego powstanie to tylko dzięki Tobie;P

Ale ja się pytam czy coś takiego istnieje na obecną chwilę.

wiele razy szukajac wersji trial na pierwszym miejscu w przegladarce były niestety strony z pirackimi wersjami z jakimis crakami,pathami, serialami

i to mnie wkurzało

Gre kupiłem i tego nie żałuję (jeszcze przed premierą na ze gram.pl). Wygram, nie wygram. Nie wiem, ale wiem, że z załorzonymi rękami siedzieć nie będę. Im więcej ludzi będzie myślało tak jak ja to będzie większa szansa by to pokonać. (Ale za mnie pozytywista:P)

pijak lubi pić i żadne argumenty zdroworozsądkowe nie dotrą

do zakodowanej w podświadomości informacji o słuszności takiego postępowania

walka o prawa własności też bywa sprawiedliwa lecz

zdaża się, że chęć dzielenia się tym co się posiada jest równierz

nałogiem - więc ostateczny osąd pozostawmy sumieniom tych,

co korzystają z nadarzającej się okazji

Pijak lubi pić, to prawda, są nałogi, ale są organizacje które pomagają człowiekowi wyjśc z nałogu.

Wielu ludzi gdy słyszy o forach czy stronach warezowych woli umywać ręce, woli myśleć, że to nie jego sprawa. I w sumie ma racje - to nie jego sprawa, ale na pewne problemy nie można całkowicie zobojętnieć.

Nie ukrywam kiedyś ściągałem z takich for i storn, potem zmądrzałem i przestałem ściągać, wyrzuciłem wszystkie pirackie płyty i wolałem myśleć, że ten problem mnie nie dotyczy, ale teraz z tym chcę walczyć. Jeżeli się zmienił jeden człowiek, dlaczego nie mieliby się zmienić inni?

Jeżeli nawet moje starania nic nie wniosą i nic nie zaradze to przynajmniej będę mógł powiedzieć sam przed sobą próbowałem.

McFly , plagi nie wytępisz w całości. Nawet jak zamkną jeden czy dwa portale o tematyce warezowej to i tak wiele to nie wniesie. Co innego, gdyby administracji zaczęto postawiać zarzuty na tym tle. W tedy może by to coś dało.

Powodzenia w walce. :slight_smile:

Ale zostały zamknięte te jeden czy dwa. Czyli coś sie poruszyło i tu mi się nasuwa pewna myśl:

Nawet tysiącmilowa wyprawa rozpoczyna się od pierwszego kroku

jednakże nieodmiennie pozostaje pytaniem, co służy

jednostce ,a co ogółowi,

podobnież tajemnicę pługa do ziemi też trzeba było

ukraść pomysłodawcy, by unowocześniona uprawa roli

mogła w tej ilości nas wyżywić

bez tajemnicy koła nie byłoby naszej cywilizacji -a trudno

wyobrazić sobie,że wszyscy jednocześnie je wymyślili

-za tajemnicę korzystania z ognia wg mitologi zapłacił Syzyf

ja nie wiem czy ten,kto korzystając z nielegalnie zdobytego

oprogramowania nie rozwiąże tajemnicy Takiej to czy Takiej

-więc wstrzymałbym się z powtórzeniem błędów Inkwizycji

i zachował rozwagę w ferowaniu sądów

sakramentalne nie kradnij może się nie odnosić do

wartości intelektualnych sprzyjających rozwojowi mądrości

maru1 podoba mi się Twój styl :slight_smile: Ale wracając do tematu, mówisz o wynalazkach, które przyczyniły się do postępu ludzkości. Mówisz o pługu, o kole, z tym się zgodzę, ale to było kiedyś, przez ten czas pojawiły się nowe wynalazki typu np. telefon, żarówka ipt. one zostały opatentowane i jakiś zysk chyba przyniosły wynalazcom, a mimo wszystko ludzie szli do przodu.

:mrgreen:

McFly - Szkoda gadać… :slight_smile:

3/4.

Właśnie.

Szczerze powiedziawszy to piratki wyniszczają powoli chęć grania…

Na pewno fajniej się gra w grę oryginalną - zakupioną. Niżeli byle jaką kopie załatwioną od kumpla…