GeForce 6600GT mała moc!

Witam! Od pewnego czasu mianowicie po formacie systemu windows; pokazuje mi się komunikat odnośnie karty graficznej;informuje on o małej mocy przekazywana do karty. Zamieszczam tą informacje:

Raport problemów

System NVIDIA System Sentinel zgłasza, że moc przekazywana do karty graficznej z układem NVIDIA nie jest wystarczająca.

Aby zabezpieczyć sprzęt przed ewentualnym uszkodzeniem lub doprowadzeniem do zablokowania systemu, procesor

graficzny zmniejszył swoją wydajność do poziomu umożliwiającego bezpieczne kontynuowanie wykonywanych operacji.

1.Co o tym sądzicie? Ja się za bardzo nie orientuje! Dodam, że moja konfiguracja komputera to: Pentium 4 3.00 GHz, 512 mb ram, GeForce 6600GT sterowniki w wersji 8.1.9.8, Gigabyte GA-81PE775 Series Intel 865PE chipset, zasilacz ma moc 350V-możliwe,że za słaby.

2.Jakie sterowniki;w jakiej wer. są najlepsze do tej karty graficznej?

Z góry wielki dzięki za pomoc! Pozdrawiam. :slight_smile:

Masz na karcie podpięte dodatkowe zasilanie ??

Możliwe że zasilacz za słaby - min 350W i najlepiej markowy.

Jeśli to GF6600 AGP - sprawdź czy masz podpięte dodatkowe zasilanie bezpośrednio do karty grafiki.

Wtyczki typu molex lub taka jak do stacji dyskietek 1.44MB,inne - zasilanie podajesz bezpośrednio z zasilacza.

Sterowniki instaluj najnowsze z certyfikatem WHQL.

i jaka marka zasilacza, bo taki codegen to nawet 250 w nie wyciąga :?

Może zmieniłeś w biosie napięcie na AGP??

No to tak:

1.Model zasilacza to MUSTANG ATX KY-350W załączony razem z obudową.

2.GF jest na AGP zasilanie jest podpięte tylko z zasialacza kostką taka jak dysk, a do karty jest tylko jeden kabelek od wiatraka i żadnych innych wejść nie widze.

3.A w biosie nic nie grzebałem! Może przywrócić standardowe ustawienia??

Dzieki za odpwiedź!

Ale ewentualnie jak opcje w biosie ma może zmienić tylko na wyższe - więc nie tu problem.

Oczywiście nic nie podkręcałeś.

No to raczej wina Mustanga sprawdz jak mozesz na innym zasilaczu i pod taki konifg to jak cos minium 350 W firmowy a na zapas 400W firmowy

W podkręcanie jeszcze się nie bawie! :mrgreen:

Możliwe, że to wina zasilacza ale kompa mam od pół roku i wcześniej nic mu nie było.

Dociśnij kartę,wyjmij wtyczkę molex z karty,wsadź - sprawdź wszystko dokładnie.

Te karty lubią zjeść - sprawdź na mocniejszym zasilaczu.

Po wgraniu systemu oczywiście stery do płyty głównej wgrałeś

Lub sprawdź kartę na innym kompie,jak to samo serwis i gwarancja.

Użyj programu Everest i podaj jeszcze napięcia zasilacza.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

JNJN Nie można podnosić napięć w nieskończonośc. Były ustawione na wyższe a on mógł przestawić na niższe. O to mi chodziło. Ale teraz widze że to raczej wina zasilacza. 350W przy takim sprzęcie… i ty śpisz spokojnie?? :mrgreen:

W nowych płytach o ile opcja w biosie jest - ustawienie domyślne zasilania AGP/PCI-E jest normal i możesz podnieść je o 0.1,0,2,03 V - służy do OC,tak więc obojętnie jakie ustawienie by było nie powinno powodować tego problemu - chyba że problem jeszcze ma płyta z zasilaniem AGP.

Radzę zainstalować u siebie 400W’tówke, ja u siebie mam 440W i smiga extra :wink: Np. z tym już by (tak sądzę) nie bylo problemu :wink: Karta dostaje za malo mocy, a jest prado żerna :wink:

Chodzi o te napięcia:

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.25 V

+3.3 V 3.14 V

+12 V 12.03 V

DIMM 2.54 V

Debug Info F 6C FF FF

Debug Info T 25 25 50

Debug Info V 4E 9F C4 C9 BC AF A6 (77)

Bo się dokładnie nie orientuje! :?

Jak możecie to podajcie jakieś modele zasilaczów, które by pasiły wystarczająco. Z góry Dzięki

do jakiej ceny?

może fortron 4oo W, ale jak narazie na allegro ich nie ma i z ceną nie jest źle z nimi ;]

Lepiej kupowac markowe a one sa zawsze drozsze od zwyklych.

Przykładowe znane marki:

Asus

Zalman

SilverStone

Tagan

Topower

NeoTec

Huntkey

Mógł by być i ten, co najmniej chyba 400W, a cenę to tak góra do 150 zł.

super09 to musiałbyś się chwilę wstrzymać z kupnem, chwilowy brak tych zasilaczy jest, cena do 9o zł :slight_smile:

90 zł doliczajkąc przesyłkę; powinien styknąć 400 chyba mu wystarczy a firma dość konkretna czy przeciętna? To mówisz, że na allegro mam obserwować to może wychacze ten model! Ok

Dzięki za pomoc!

no szajsu bym nie polecał. Zasiłka tania, ale konkretna, nie musisz być tam cały czas, naepwno przez jakiś czas nie zabraknie, są już 35o W i zapewne w niedalekiej przyszłości pojawią się i 4oo-tki :slight_smile:

Złączono Posta : 21.04.2006 (Pią) 8:51

http://allegro.pl/item99727559_wyprzedaz_fortron_fsp400_60pfn_400w_od_freego_.html