GeForce 9200M GS czy ATI Mobility Radeon X1350

Witam. Jestem nowy ;]. Mam pytanie, która z tych kart jest lepsza/wydajniejsza. Będę kupował laptopa i mam na oku dwa. Jeden ma Procesor Intel Pentium Dual Core Mobile T3200, 2GB RAM, noi własnie GeForce’a 9200M GS (gDDR 256mb). Drugi natomiast ma tez Dual Core tylko ze T2410, 2GB, i Radeona X1350 (chyba 256mb). Który lepiej wziąć? Laptop mi będzie służył do internetu, filmów, muzyki, ale lubie czasem pograć np. w PES 2008. Jak myślicie czy ta karta odpali PES 2008/2009? Patrzyłem wymagania to według ich to spokojnie powinienem odpalić. Mój kolega na karcie Mobility Radeon X1300 odpalał takie gry jak CoD4,FIFA 09 czy PES 2008, a przeciez X1350 jest następcą i jest odrobine lepszy. Prosze o odpowiedź, z gory dzieki.

geforce lepszy

witam nie wiem czym sie kierowales mozliwe ze masz ta karte , wystarczy spojrzec tu http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-Qua … 435.0.html i porownac te karty jest to 13 (x1350) i 20 (gf9200mgs) pozycja w trzeciej klasie wydajnosci , po wcisnieciu na gf9200 pokazuje nam sie 9100 m jednak jest to 9200m gs , ati ma mniej wiecej 500pkt wiecej w 3dmark06 mimo wszystko bralbym tego z ati i faktycznie karta x1350 jest duzo lepsza od x1300

3D Mark to czasami nie wszystko a tam gdzie G-Force jest lepszy proc ,a a karty są bardzo porównywalne. Ja bym brał tam gdzie G-force

No dobra, a czy nie będzie kłopotów ze sterownikami pod Viste/XP? Pytam dlatego, bo dla X1350 znalazłem w kilka minut sterowniki, na stronie producenta. Na str. nvidii nie znalazłem. Wiem, że wg NoteBookCheck jest lepszy Radeon, ale wolałem zapytać. Może ktos sie wypowie kto ma jedną z tych kart. Jak narazie wszystko przemawia za Radeonem… Te pkt w 3dmarku, pozycja wg notebookcheck, noi widzialem na wlasne oczy slabszego radeona X1300, ktory sobie radził z CoD4, PEs 2008 ;]Czekam na jakieś argumenty przepowiadające za GeForcem.

P.S. To nie są karty zintegrowane i posiadają swoją pamięc. Jeśli jakas przykladowa gra będzie spelniala wymagania to powinna “pójść” ?

Z góry dzieki.

Przecież wszystkie płyty ze sterownikami dostajesz razem z nowym komputerem i jego podzespołami.

Sęk w tym, że prawdopodobnie będzie z Vistą. Więc gdybym w niedalekiej przyszłości zmieniał, sterowniki bym musiał ściągnąć dla XP?

Wydaje mi się że powinno wszystko dobrze działać.

No a jak GeForce radzi sobie z grami? Szczerze mówiąc to gdybym mial w tej chwili podjąć decyzje to bym wziął Radeona X1350. Wiesz… to że ty masz 9600GT to nie znaczy ze wszystkie GeForce’y muszą być dobre. Jak z tymi Shaderami w tych kartach?? Z góry dzieki za zainteresowanie tematem. :slight_smile:

Z czystym sumieniem polecam Radeona. Zużywa mniej energii i jest wydajniejszy.

Heh… teraz juz mam mętlik w głowe, bo spojrzałem na statystyki na notebookchceck.pl i GeForce jest dużo szybszy… i wg tej stronki ma wiecej pkt w 3dMarku. No a plasuje sie o 7 miejs niżej…

PawQo to podaj stronke z której moge ściągnąć sterowniki pod XP.

Prosze o odpowiedzi, czy faktycznie tak jest, i czy on ma 8 pixel/vertex shader? Nie rozumiem troche tej Tabelki. Z góry dzieki.

P.S. Niżej załączam screena.

statystkipngwf0.png

jak pisałem wcześniej nvidia jest lepszą kartą

tak ma. To jest w nvidii jest jako całość traktowane.

‘mati75’ ale masz na myśli to, że Nvidia jest lepsza od ATI czy chodzi o to ze ten model GeForce’a (9200M GS 256MB gDDR3) jest lepszy od X1350. Czy posiadasz tą karte i czym sie kierujesz mówiąc ze lepsza.

kieruję sie tym że nvidia jest nowsza, a 3D mark w laptopach oszukuje.

No dobra… już nie kupie tego z GeForcem. Tylko teraz jest sprawa z tym X1350, że on ma 128Mb. Więc jakoś to sie znacząco odbije w grach? Aha teraz moge jeszcze wziąć ASUSA z kartą ATI Mobility Radeon HD 3470 256MB. Doradźcie coś pliss :slight_smile: Który będzie lepszy? Np. między innymi do gier takich jak GTA: SA, PES 2008/2009, NFS MW/Carbon. :] HD3470 256MB czy X1350 128MB.

HD3470 256MB będzie dużo lepszy, bierz :slight_smile:

No też tak myślałem. Czy ma jakiś znaczący wpływ ta pamięć? Aha i koleś powiedział ze ten X1350 to zintegrowaniec który pobiera pamięć Ram. ;/

P.s. Dostane go z Vistą Home Premium. Jak przy Dual Core 1.8GhZ, 2GBRAM i tej karcie (HD 3470 256MB) na Viscie będą chodziły np. Gry. W ogóle jak bedzie sie zachowywał. Z góry Dzieki :slight_smile:

gry, jak to na laptopie, nie pograsz w nic na full detalach, w jakieś gry da się pograć, w niskiej rozdzielczości, ze zmniejszonymi detalami. dokładnie nie wiem, ale dla przykładu, w nfs u2 mniej więcej medium-high detale [bez AA]

No wiem, że laptop to nie maszyna do gier. Ale chce sie dowiedzieć czy jakaś jest różnica ich działania pod XP a pod Vistą, bo chyba ją dostane razem z laptopem. Z kolegą grałem na słabszej karcie (wg notebookcheck.net)ATI Mobility Radeon X1300 w PES 2008 i na medium zero ścinek.

P.S: Czy Vista jest aż tak straszna? Czy nie bedzie jej zamulało przy Dual Core 1.83GhZ, 2GB RAM, noi przy HD 3470.? Z góry dzieki :slight_smile:

zamulać to może nie będzie, ale super komfortowej pracy też nie uzyskasz. jeśli znajdziesz wszystkie sterowniki od tego lapka na XP, to radzę przesiąść się na niego.