GeForce 9600GT lub 8800GT na zasilaczu Tagan 380

Tak jak w temacie. Czy karty 9600GT lub 8800GT nie będą zbyt obciążające dla Tagana 380W? Reszta PC to.

C2D E6320 1.86

2 GB ram

2x dysk twardy (250 i 40 GB ) Samsung

2x nagrywarka DVD (Lite-ON i LG)

W zasadzie do normalnej pracy powinno wystarczyć ale ze specjalnym OC bym sie nie bawił… a ogólnie jeżeli nie planujesz OC to ten procek będzie ograniczał z lekka 8800gt ;] Do tego procka pewnie spokojnie wystarczy 9600gt ;] Choć z drugiej strony jak masz kasę i w niedalekiej przyszłości planujesz zmianę procka to lepiej brać 8800gt ;]

jaki to dokładnie model ile ma linii 12v i ile jest nich Amperów. Tak na oko na 9600GT powinien starczyć, na 8800GT też ale podaj model tego zasilacza.

Spokojnie wystarczy. Do takiego zestawu wystarczył by Modecom MC 400W. procesor przydało by się podkręcić bo tylko sie marnuje a co do grafik lepiej wziąć 8800GT. Dużo wydajniejszy od 9600GT.

Ten procesor będzie ograniczał kartę? W ilu procentach?

Co do samego zasilacza to nie myślałem kiedykolwiek o wymianie podzespołów wiec, dlatego wziąłem 380W. Z reguły staram się kupować najlepsze zasilacze a nie jakieś ModeCom, który liderem nie jest, choć zły pewnie też nie. Ale Tagan to moja sprawdzona marka i jak co to tylko z tej firmy korzystam

107c56fb09dcbb77m.jpg

Czyli co? Brać 8800 GT 512? Z Galaxy czy Palita? Bardziej jestem skłonny na to pierwsze, ale możecie wtrącić swoje trzy grosze :mrgreen: . Z chęcią przeczytam jakieś rady :smiley:

Widać że zasilacz jest wiekowy. Mocne linie 3,3V i 5V. A linia 12V ma tylko 22A. Nie wiem ile wymaga 8800GT ale czytałem ze CHYBA 26A.

8800gt Galaxy z chłodzeniem heatpipe: http://www.allegro.pl/item338311900_gal … pipe_.html ;]

Apropo ograniczania ;]

U mnie procek e6300 1,8ghz … po podkręceniu na 2,1ghz wzrost wydajności grafiki o 1000punktów w 3dmarku ;] podkręcenie do 2,5ghz wzrost o prawie kolejne 1000 i ogólnie ponad 10000 w 3dmarku 06 ;] Ale ja mojemu odpuściłem na 2,1ghz przy większych ustawieniach wyrażnie wzrasta temperatura pamięci i radiatora na płycie :frowning:

Apropo zasilacza… te 22v powinno wystarczyć ale nie wiem czy nie bezpieczniej jednak będzie kupić choćby takiego amacroxa: http://www.allegro.pl/item337201836_moc … ta_gw.html

W końcu co jak co ale na zasilaczu nie ma co ryzykowac bo można stracić więcej niż tylko zasilacz :frowning:

Dokładnie.

Jedna linia +12V, to może być za mało.

Lepiej wziąć tego Amcroxca, do którego link podał neo10 ,

ewentualnie Modecom MC-400ATX,

a najlepiej CoolerMaster eXtreme Power Plus 460W.

Najlepiej to OCZ StealthXStream 500W. za 200zł

Zasilacz wiekowy? Kupiony pod koniec czerwca 2007 roku za 260 zł i to jest wiekowy?

Teraz to się muszę zastanowić, ponieważ jakby, co to na pewno zasilacz bym wymienił, ale coś z Tagana 500- 600 W tym razem tak na przyszłość.

Da rade, spokojnie.

To że kupiony pod koniec czerwca nie świadczy że jest nowy. Mocna linia 3,3V i 5V a słaba 12V mówi że zasilacz jest to starszych komputerów.

Taki Modecom MC jest lepsze w tym przypadku od tego Tagana.

Jeśli chcesz 600W to kup OCZ StealthXStream 600W.

http://nvision.pl/_plugins/content/cont … tent.157.1

Wcale nie jest gorszy od Taganów, a czasami nawet lepszy. Jest to najlepszy zasilacz pod jeśli chodzi o Cena/jakość-wydajność.

Czyli Ty przy wyborze zasilacza patrzysz tylko na mocną linię 12V i nic więcej? Moim zdaniem ważne jest tez trzymanie napięć przez zasilacz oraz to, w jaki sposób chroni PC. Jak wiadomo ModeCom nie jest zbytnio mocny w tych sprawach. W testach, które są w Internecie nigdy niczym się nie wyróżniał a i trzymanie mocy nie jest zbytnio dobre. W firmie są nowe zasilacze ModeCom MC 400W i co chwilkę są problemy z restartem. Ja sam sobie do firmowego komputera kupiłem Tagana 330 i jest wzorowo. Więc coś w tym jest. Ja zaryzykuje i jutro kupię 8800GT uruchomię na moim zasilaczu i w 90% jestem pewny ze wszystko będzie dobrze. W moim pytaniu chodziło mi o to czy 380W wystarczy na kartę a linia 12V swoją drogą.

Tak się składa że moc przekazywana do karty jest z linii 12V. Jak sam zauważyłeś na twojej linii 12V może być najwięcej 260+W mocy i dostarcza prąd o natężeniu 22A. W dzisiejszych czasach najważniejsza jest linia 12V. Do SLI kart tyku 8800 wystarczy zasilacz 450-500w ale musi mieć mocna linie 12V. Owszem kupując zasilacz patrzy się na wszystko a przede wszystkim na TESTY. Producenci lubią kłamać. Najlepiej byś zrobił kupując OCZ StealthXStream 500 lub 600W ale zrobisz jak uważasz, to są tylko moje rady…

Zasilacz miał nie wytrzymać? Dziwne, ale po 4 godzinach grania w Crysis wszystko jest idealnie. Temperatura w obudowie 30 ºC. Karta graficzna 70 ºC po wyłączeniu gry, teraz zaledwie 55, procesor po 30 ºC na każdy rdzeń. Zasilacz zimny jak zaraz po włączeniu. Obroty nawet się nie zwiększyły. Jak nie było słychać tak nie słychać. I ja miałbym zamienić na ModeCom? To musiałbym na głowę upaść.

A teraz niestety czas do pracy. Hi :lol: wszystkim

nie musisz się chwalić że masz wiekową wiedzę i zasilaczach… tagany kiedyś były najlepsze ale teraz karty są bardziej wymagające i potrzebują mocnych lini +12V…

modecom MC jest najlepszy w swej cenie… modecom FEEL jest cienkim zasilaczem, nie trzyma napięć itd.

Czyli Tagany były kiedyś? (przykro mi to stwierdzić, ale twoja odpowiedź brzmi jednoznacznie)

Dzisiaj już się ich nie robi? Czy może nie są dobre? Bo w Internecie można znaleźć testy, które potwierdzają inne teorie. Właśnie wróciłem ze sklepu z nowym dobytkiem. Postanowiłem wymienić, bo za tydzień dołączę drugą 8800 i jakiś lepszy procesor.

008eaf72cc2f34e1.jpg

ModeCom tak jak dzisiaj powiedział znajomy są robione ilościowo a nie jakościowo to samo już dopada firmę Chieftec. Moja wiedza na temat zasilaczy jest na tyle dobra, aby dokonać trafnego wyboru. Zasilacz to podstawa a firma Tagan w każdym teście jest na czołowych miejscach. Stąd właśnie moja uwaga przykuta jest tylko do tej marki. To ze ty wysnuwasz wobec mnie epitety…-to powiem szczerze- mnie to nie rusza. Zapytałem się tylko czy 380W wystarczy na kartę 8800GT. Tylko Błażej był pewny i nie pomylił się. Na karte, 8800GT wystarcza dobry zasilacz z 22A na linii 12V.

jeżeli to jest tabliczka z twojego Tagana to z palcem w d… utrzyma 8800GT ba wytrzyma 2x 8800GT. No tak tylko mówiłeś że masz Tagana 380W a nie 580W.

Na czołowym miejscu w każdym teście jest Corsair i Seasonic, a tagan jest zazwyczaj w czołówce z Antec, Enermax, Yesio itp ale jednak niżej niż Corsair i Seasonic.

http://nvision.pl/_plugins/content/cont … ent.157.52

Mówił o Modecomach FEEL!!

Modecom MC nie jest produktem Modecoma tylko Fortrona który robi zasilacze bardzo dobrej jakości, ten zasilacz jest sprzedawany też jako Amacrox Warrior i Fortron ATX-350PNF/ATX-400PNF.

Zależy od modelu, są modele które mają mocne linie +12V.

Dalej są produkowane i dalej są dobre.