Gf 6600GT Nieznane urządzenie i Sterowniki

Witam niedawno kupiłem używanego GeForce’a 6600gt, po pierwszym podłączeniu wszytko było ok ekran standardowo rozdziałka 800xNa. Po przejściu do pulpitu windows wykrył kartę i zainstalował jakieś swoje śmieci(sterowniki). Win 7 32 bity

Pobrałem sterowniki ze strony nVidi sterowniki i uruchomieniu ich wszystko było ok do ekran zaczął "migotać’ tak jak zawsze przy instalacji sterowników ale po chwili windows dostał szału i zaczął ponownie instalować swoje sterowniki przez co sterowniki Nvidi pokazały błąd. wszytko się wyłączyło i pokazało się okienko aby uruchomić ponownie komputer dałem ok.

po ponownym uruchomieniu komputer już nie wykrywa karty jako gf6600gt czy cokolwiek innego ale jako nieznane urządzenie (menadżer urządzeń —> karty graf----> nieznane urządzenie(za pierwszym razem było gf6660gt)).

I teraz nie mogę zainstalować ŻADNYCH sterowników od karty graf. bo cięgle jest błąd Omega/Nvidia czy jakieś inne nie pomagają nawet te archiwalne. Pasek windowsowy zrobił się taki biały (wcześniej przeźroczysty) i co najlepsze Everest wykrywa karte JAKO gf6600gt. Później wyłączyłem automatyczną instalacje sterowników ale to nic nie dało.

Proszę o pomoc jak zrobić aby wszytko działało “normalnie” i mógł pograć w jakąś gierke.

Mój sprzęt:

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-7VT600 1394

Typ procesora AMD Athlon XP, 1833 MHz (11 x 167) 2500+

2gb ram ddr1

zasilacz MC 350W-daje radę

Wrzucę Screena z everesta

http://www.bankfotek.pl/view/1429761

http://www.bankfotek.pl/view/1429764 - tu kliknąłem aktualizuj sterownik pobrało się bodajże 180mb czyli tak jak z stronki nVidi

http://www.bankfotek.pl/view/1429822

http://www.bankfotek.pl/view/1429823

A drugi problem muszę kupić dysk i zasilacz dysk to nie wiecej niż 500gb sata 2 a zasilacz myślałem ze jakiś 550 W albo podobny tak do 160 zł. do wydania mam 350zł ale jeszcze nagrywarecza zostaje.

Może macie jakieś propozycje ?

Cześć

Odinstaluj sterowniki, następnie uruchom komputer w trybie awaryjnym i usuń pozostałości po nich programem Driver Sweeper.

Następnie uruchom komputer normalnie i zainstaluj sterowniki ze strony NVIDII.

Już tak robiłem ale Driver Cleaner 3 ale spróbuję jeszcze raz

Cześć

Masz możliwość przetestowania tej karty na innym komputerze?

Niestety nie mam ale na początku było ok tylko jak się windows wpierdzielił to się zaczęły problemy.

Zaraz będę testował tego driver sweeper.

Zostaw sterowniki, które są zaimplementowane w Windows 7. Do tej karty lepszych nie ma i nie będzie.

Ok ale po ty przejściach nawet windowsowe nie działają.

Właśnie instaluje nvidii zara się okaże czy pomogło

Dodane 24.02.2013 (N) 14:59

Nosz kur… To samo

Zamierzam kupić nowy dysk i może świeży system pomoże

Dodane 24.02.2013 (N) 15:04

Aha i wcześniej miałem Radeona 9550 i teraz jak go wsadze to komputer dochodzi do ładowania systemu i jak powienien byc ekran logowania to ekran czarny zero reakcji ale po komputerze widzę, że normalnie chodzi…

Cześć

Usunąłeś wszystkie sterowniki od Radeona przed instalacją nowej karty?

tak.

Jak myślicie czy postawiony od nowa system pomoże ?

Najważniejsze, jaki błąd wyskakuje przy instalacji oraz jaką wersje sterowników instalujesz? Używałem jakoś 2,5 roku temu GF 6200 (AGP) pod Windows 7 i pamiętam, że nawet na tamten czas najnowsze sterowniki ze strony Nvidii (mimo teoretycznego wsparcia) nie działały poprawnie z ową kartą. Musiałem użyć naprawdę archiwalnych wersji. W Twoim przypadku może być podobnie, dodam, że względem XP był znaczny spadek wydajności.

O, proszę (mój temat):

niemoznosc-zmiany-koloru-obramowania-okien-t421028.html#p2683934

Masz tam wymienione wersje, które działają.

P.S. Tytułowy problem ostatecznie rozwiązałem (winowajcą okazał się pewien program, sterowniki nie miały z tym nic wspólnego).

dobra pobieram wersje 96.85 ale wątpie aby to cokolwiek dało.

A jak to nie podziała to zobacze 182.06

Koniecznie dla Visty:

http://www.nvidia.com/object/winvista_x86_96.85.html

Jakby nie chciała ruszyć instalacja, ustaw odpowiedni tryb zgodności. Pójdzie bez problemu.

FREEDOM- YOU ARE FUCKING GENIUS!

DZIAŁA! !!

Możliwe, że stara wersja lub taka, która nie posiada stosownego panelu (popatrz jeszcze za ikoną Nvidii obok zegara). Pod XP powinny działać najnowsze sterowniki (przynajmniej działały gdy zakładałem tamten temat), chociaż z tego co pamiętam, na nich również był spadek wydajności. Przetestuj sobie jak już podstawisz nowy system, bo na 99% karta będzie działać lepiej właśnie na dość wiekowych wersjach.

Cieszę się, że mogłem pomóc :wink:

ikonki w tray’u nie mam ale w panelu sterowania jest Nvidia control panel

Dodane 24.02.2013 (N) 16:30

Heh ale zaawansowane opcje :stuck_out_tongue: tylko ustawienia wyświetlania(monitor i rozdziałka) i 3d gdzie jest tylko podgląd.

o zaraz odpale NFS underground 2 zobaczymy jak chodzi bo na R9550 wszytko na off i rozdziałka 800xNa

Dodane 24.02.2013 (N) 16:40

Kurde spodziewałem się czegoś lepszego z rodziałki 640 na 800 i z detali super low na low :smiley: WOW ale skok ale to pewnie przez 7 z xp bedzie lepiej :stuck_out_tongue: