GF 9800gtx+ vs. Radeon HD 4870

Obecnie czytając sobie artykuły w gazetkach jestem całkowicie już zgubiony. Nie wiem co wybrać :confused:

Co polecacie do gier?

ATI Radeon HD 4870 512 MB DDR5 vs. GeForce 9800GTx+ 512MB GDDR3

z góry dzięki za pomoc.

PS: Czy na forum została wyłączona opcja ankiety?

PS2: Czy jeżeli mam chipset nforce 650i SLI to jest jakiś problem? ( chipset Nvidii a Grafika ATI… )

http://pclab.pl/art33645.html

tylko taki test znalazłem

bierz radka a to dlatego bo gf9800 dostał miano lekko odświeżonego 8800.

ok… ale jeszcze poczekam na inne opinie forumowiczów

dodam jeszcze że radek ma większe taktowanie pamięci od tego gf o 700mhz! i większy zegar o 2mhz tylko ale jednak i ddr5 a nie ddr3 jak geforce.ja bym bez zastanowienia brał radka zwłaszcza że lepiej się spisuje przy wyższych roździelczościach i wygładzaniu niż geforce o kilkanaście procent nawet

tylko trzeba wziąć pod uwagę że do radka trzeba też dokupić jakieś chłodzenie :stuck_out_tongue:

9800GTX+ to półka wydajnościowa HD 4850, także ciekawie sobie porównałeś. HD 4870 konkuruje z GTX 260.

Nie ma problemu aby Radeon chodził na nForce.

Dlaczego lepszy?

Post w takiej postaci jako OT - kosz.

A na wypadek Crossfire kiedyś w przyszłości to już na tej mojej płycie domyślam się że by nie poszło ?

CrossFire nie będzie działało na tej płycie, do CrossFire potrzebna jest płyta z chipsetem intela.

ok czyli zaczynam zbierać £195 :slight_smile:

dzięki

zdecydowanie Radosław:) karta świetna, nowoczesna. Zapewnia wystarczającą wydajność na dłuższy czas. 9800GTX to półka ta co 4850 Radek.

a Geforce GTX 260 to kosztuje 100 funtów więcej :slight_smile:

po za tym gtx+ to po raz enty odgrzewany kotlet przez Nvidie cała seria 9 miała na celu wyciągniecie kasy od fanboyów, i ludzi nie znających się na sprzęcie :slight_smile:

także bierz radka 4870, a za rok zmienisz grafe na inną proste :slight_smile: nie opłaca się bawić w cf/sli jesli teraz tego nie zrobisz :slight_smile:

A ma ktoś tą grafe żeby mógł powiedzieć ile FPS ma w Call Of duty 4 i CS Source ?

PS: 400 post :slight_smile:

u mnie na kompie z podpisu średnio szło na 60fpsów (1680x1050 aax4 afx8 full detale)

więc na lepszej grafie pewno będzie lepszy wynik :slight_smile:

CSS czy Call of Duty?? ( dokładnie 1680x1050 o to chodzi )

sprzęt z podpisu, rozdzielczość 1440x900 i wsio na maks CoD 4 mało kiedy poniżej 60fps

Ps jest sens po obecnym kursie funta kupywac karte ? Chyba , ze mieszkasz na stale w Anglii.