GF9600GT czy HD3870 ? i jaki zasilacz do tego?

która z tych kart jest lepsza? jedni mówią ze radeon inni że nvidia .

i czy ten zasilacz styknie ? http://allegro.pl/item522705051_nowy_mo … _430w.html

pozdro

W zasadzie to karty są równe.

Zasilacz wporzo.

Jeśli są równe to bierz geforce,ewentualnie dopłać kilkadziesiąc zł i weź wersję 9600+amp czyli podkręconą przez producenta.

9600 z uwagi na wsparcie Physx w nowych sterownikach oraz większe wsparcie ze strony producentów gier.

Zasilacz na pewno wystarczy.

Co do karty to dobra będzie 9600GT od palita (~320zł), chyba, że chcesz mieć ją z lepszym chłodzeniem i podkręconą fabrycznie to weź od MSI. (~370zł)

Jak widzę nie brak dzieci śliniących się na widok wirtualnych panienek tudzież cukierków czytaj PhysX. Obsługiwanie przez karty Nvidii zakupionej przez nią technologii PhysX nie powoduje wzrostu wydajności a czasem wręcz powoduje spadek wydajności kart. Więc obsługiwanie PhysX przez kartę nie jest i nie powinno być plusem/minusem dla niej.

Z tych dwóch kart najwydajniejsza jest 9600GT, 3870 nie jest kartą równą dla 9600GT bo jest słabsza zwłaszcza po właczeniu AA.

a czy warta dopłaty jest ta 9800GT? biorąc pod uwagę że procesor mam Athlon x2 4400+

tak nawiasem dopłać do hd4850 a dobrze wyjdziesz na tym poszukaj taniej jest o niebo lepsza oczywiście przy zmianie procesora:)

zasilacz dobrej firmy 400W wystarczy dla tego procka co masz to 9600GT to max nie bierz lepszej bo nie zauwarzysz prawie w ogóle wzrostu FPS… karta bedzie czekała na wyniki obliczeń procesora.

czyli 9600 do tego procka starczy?

procesora nie będę zmieniał (brak kasy)

Jak by procesor doszedł do 3Ghz, to mógłbyś wsiąść 9800GTlub zamiennik z obozu AMD czyli Radeon 4830.

procek max doszedł do 2,7

a czy przy tym procku będzie różnica między HD3870 a HD3850? (nie mówię tutaj o różnicy 2-3 klatek)

bedzie różnica gdyż HD3870 posiada GDDR4 pamięci o wyższym taktowaniu i szybszej prędkości. co za tym idzie przepustowość karty bedzie wyższa, i GPU HD3870 ok 20% szybszy GPU HD3850 w taktowaniu reszta taka sama jeśli rożnica cenowa tych kart przekracza 100zł to bierz HD3850 jeśli nie to HD3870.

4850 dostaje “kopa” powyżej 3.2GHz. mam je dwie i 4.6GHz to mało:)

Maro86

GDDR4 to pamięci nie udane, stosowane tylko przez ATI i tylko w w kartach 3870. Nvidia pozostała przy GDDR3 a ATI przeszło z powrotem na GDDR3 lub przesiadło się na o wiele bardziej udane pamięci GDDR5.

iwa nike

jeżeli byś przesiadał w najbliższym czasie na szybszy procesor to bierz 9800GT, jeżeli nie bierz 9600GT. Jeżeli mnie dedukcja nie myli to nowe karty z segmentu 880GT/Radeon 4850 będa w II lub IV kwartale roku (raczej w IV).

nieudane?? heh KabutO udane tylko ze wzgledu na znikomy wzrost szybkosci nad ddr3 nie sa montowane. w serii 4xxx zamienione na ddr5. taka jest roznica. pamieci udane lecz roznica ddr3 a 4 niewielka. jakby byly nieudane to nie byly by montowane w tej karcie…

Maro86

z Logiką to jest u Ciebie na bakier, zdecydowanie. Najpierw mówisz że różnica w wydajności pomiędzy DDR3 DDR4 znikoma, a za chwilę że to są udane. Jakby były udane to by była duża różnica w wydajności ,taka żeby uzasadnić nazywanie jednej pamięci wyższym numerkiem od tej drugiej. w tym wypadku różnica w wydajności tak mała że DDR4stosowała tylko ATI i tylko w jednym modelu kart. Jakby była udana ta pamięć to stosowałaby ją też Nvidia. Ale właśnie ze względy na znikomą różnice w wydajności a pewnie dużą różnice w cenie, pozostała przy DDR3. Podobna sytuacja była w zamierzchłych czasach kiedy Intel na siłę forsował pamięci Rambus, pamięci niezwykle drogie i niezbyt szybkie. Właśnie ze względu na to cały świat olał te pamięci i albo używał SDR albo DDR. Myśl człowieku, myśl, logicznie rzecz jasna.

Ja na twoim miejscu brał bym GeForca 9600 GT (mam też Paliata :wink: ). Od razu zaznaczę że jeżeli chodzi o gry w rozdzielczości do 1280 na 1024 to obie karty sprawują się niemal identycznie, natomiast jeżeli chodzi o granie w gierki o wyższej rozdzielczości to zdecydowanie brał bym GeForca z tego względu że różnica jest już odczuwalna i wynosi min. 7 klatek na /s dla GeForca.

heh KabutO to ze nie sa wiele szybsze to nie znaczy że nie udane. Jakby byly nieudane to by wolniej działały od DDR3 a w skrajnym wypadku nie działały. piszesz że duża różnaca cenowa a znikonma różnica wydajności. Sam napisałem wcześniej jeśli różnica cenowa kart jest niewielka to kupować wyższy model. lol gość jesteś:D:D przy okazji karta 3870 ma wyższy takt GPU i wydajnościowo działa szybciej od 3850. a ram DDR4 ma podniesioną częstotliwość lecz i też podniesione timingi ale… i tak jest szybsza od DDR3.

i nie bede sie z Tobą sprzeczał bo pewnie nigdy karty ATI nie trzymałeś w ręce a szczególnie tego modelu.

ja nie będę grał w większych rozdzielczościach niż 1280 na 1024 bo mam tylko 17 calowy monitor :smiley:

gdzieś czytałem ze HD3870 mniej obciąża procesor niż 9600GT.może mi ktoś na ten temat coś powiedzieć?

http://ocforum.pl/showthread.php?t=21997 taki maly link poczytaj

przeczytaj podsumowanie.

tez sie z tym zgadzam… miałes palita 8600GT Sonic+ zmieniłem na jedną hd4850 i zauważyłem głębsze i żywsze kolory w COD4.

HD3870 - 0.055µm

9600GT - 0.065µm

Obie są za cienkie by grać z AA, a bez 3870 jest wydajniejsze, szczególnie w wyższych rozdzielczościach, ma lepsze wsparcie dla tak przyziemnych kwestii jak sprzętowe wsparcie dekodowania filmów no i do hdmi on nie przepuszcza dźwięku tylko generuje własnym układem.

A co do DDR4 to nie przyjęły się bo są za drogie, przepustowość była zauważalnie większa więc nie można mówić że były marginalnie szybsze…

a co do DDR5 to ta technologia różni się bardzo i właśnie w tą stronę powinna się kierować też nvidia i na dobrą sprawę pc’ty też… poza gigantycznymi przepustowościami nie nastręczają tyle problemów przy projektowaniu pcb co poprzednicy (nie ma konieczności wyrównywania długości ścieżek)…