Głośna praca wentylatorów, BS, restart PC

Co dalej ?

Krok 1: wybierz pendrive
Krok 2: “Write image to USB drive”
Krok 3: wybierz plik img (masz go w ZIP)
Krok 4: kliknij na “Write”

Cała filozofia :slight_smile:

No 5 minut to zdecydowanie nie powinno trwać. Ja bym sprawdził w pierwszej kolejności BIOS i ustawienia.

Dobra mniejsza, nie umiem tego znaleźć (Krok 3). Skip to i przejdźmy do sterowników jeśli można. :ok_hand:

Chłopie, ogarnij się…

Przechwycenie%20obrazu%20ekranu_2020-11-19_17-49-38

W pliku ZIP, który ściągnąłeś, masz memtest86-usb.img

Nie muszę się ogarniać, po prostu pisz mi szczegółowo, bo pierwszy raz używam tego programu i guess what, nie wiem co tam się robi :slight_smile:

Done. Co dalej ?

Jak zrobię najwyżej ten memtest i te ew. sterowniki to powysyłam zdjęcia tego co potrzeba z BIOS’u. Chyba, że możesz mi teraz już napisać, czego mam szukać to zrobię as soon as possible :ok_hand:

Ekstra. Grałem sobie w nie wymagającą grę League of Legends i pojawiło się to

Prawdopodobnie ten sam powód był 3-4 dni temu. Nie mam pojęcia z czego to może być :<

Sprawdź jednak ten RAM.

A czy możesz mi proszę powiedzieć, jak to zrobić ?

Coś poczytałem, to niby

  • Solution 1: Update All of Your Drivers** - aktualizuje właśnie W10

image

  • Solution 2: Perform a Clean Uninstall of McAfee Antivirus Tool** - odpada nie mam tego na komputerze.
  • Solution 3: Perform a Clean Uninstall of Acronis** - tego również nie mam na PC, więc odpada.
  • Solution 4: Reinstall the Latest Windows Update (Windows 10 Users) - tego jeszcze nie robiłem, ale będę to miał na uwadze.

W pierwszej kolejności zrób tego pendrive’a. A potem uruchom z niego komputer.

Już zrobiłem to co napisałeś.

Teraz mam to:


Dla pewności, zrobię to jeszcze raz


Zrobione. Idę odpalić tego kompa przez pendrive, zobaczymy co dalej będzie :neutral_face:

No i fajnie. Reset kompa, F11 (Boot Menu), wybierasz swojego pendrive, Enter.

Komp powinien uruchomić się z pendrive, chwilę pomieli, pobłyska, w rezultacie dostaniesz to:

Naciskasz “S” -> test powinien wystartować.

Screenshot_20201119_203027

Czekasz aż skończy - jak będzie zero błędów (Errors: 0; zaznaczone na czerwono), to należy uznać, że pamięć jest sprawna.

Jeśli test RAM nie wykaże błędów spróbuj zaktualizować system i sterowniki urządzeń. Inne programy też możesz aktualizować o ile są do nich dostępne updaty.

Ty no coś zepsułem chyba bo wybrałem pendrive to wyskoczyło to:

Ale potem wróciłem i wybrałem tez pendrive ale UEFI i o dziwo było partycja 1 i 2 wiec kliknąłem pierwsza i sie robi. Jak coś to nie miałem takiego menu jak wysłałeś wyzej.

OK BOYSS, WE GOT THIS !!!

To teraz chłopaki od Windowsów muszą się wypowiedzieć :slight_smile:

Czytałem trochę o tym, ale no za bardzo nie ma nic oprócz aktualizacji sterowników, przywrócenia W10 z poprzedniej aktualizacji… Zresztą pokaże:

image

image

image

Osobiście mogę coś po próbować sam, ale wolałbym żeby jednak osoba doświadczona się wypowiedziała bo jeszcze narobię głupot :joy::joy:

Ja bym profilaktycznie zaktualizował BIOS- na płycie głównej, oczywiście z poziomu Biosu, nie Windowsa, ostatnia wersja to 7B86vM7 datowana na 2020-06-27, tutaj link https://download.msi.com/bos_exe/mb/7B86vM7.zip, trochę tych wersji wyszło a każda jak wiadomo naprawia coś https://pl.msi.com/Motherboard/support/B450-A-PRO-MAX

Zaktualizuj teraz sterowniki i następnie OS.