Głośnik bluetooth - problem z połączeniem

Witam.

Posiadam głośnik bluetooth UE MEGABOOM , problem polega na tym , że nie mogę go połączyć z laptopem *

*Znajduje go i dodaj do urządzeń BT , ale nie mogę nic robić (po kliknięciu słuchaj muzyki nic się nie dzieje), wygląda to mniej więcej tak:

P.S:Z telefonem łączy się bez problemu.

Podłącz i kliknij w ‘głośnik’ przy zegarku, powinien być tam dropdown z opcją wyboru

Zainstalowałem sterowniki ze strony lenovo , ale nie przez setup tylko po kolei próbowałem ,bo tam zbiorcze były typu atheros , broadcom , realtek i teraz mam ten panel co mi się kiedyś łączył głośnik , ale przy połączeniu wyskakuje błąd , proszę o pomoc , już bliżej niż dalej

Element listy

T

o musi być coś , że jak odpalam urządzenie to od razu ten żółty trójkąt się pojawia , albo z usługami , bo jak jest zaznaczone “Obiekt sink audio” to przy próbie połączenia wystąpił błąd , jak są inne opcje zaznaczone np zestaw słuchawkowy to łączy , ale i tak dźwięk idzie z głośników…

Hej,

A po połączeniu z BT głośnika jest widoczny jako urządzenie odtwarzające w aplecie Dźwięków w Panelu sterowania? Chodzi o coś takiego.

obraz

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tak , ale słuchawki są ze strzałką czerwoną w dół i nic nie mogę zrobić , ani włączyć ani wybrać żadnej opcji po kliknięciu ppm…

Czyli pokazuje, że są tak naprawdę słuchawki nie są podłączone do komputera bądź są błędnie rozpoznawane. BT masz fabrycznie w komputerze? Bo na screenie z menadżera urządzeń widać, że przedstawia się jako urządzenie na magistrali USB. Próbowałeś ponownego uruchomienia komputera i samego głośnika?

Oczywiście , że próbowałem moim zdaniem problem jest w sterownikach właśnie , przez program BlueSolei działa bez zarzutów , ale darmowy działa krótko i rozłącza… nie wiem co jest grane … jutro spróbuje win10 wrzucić może pomoże , bo już nie mam pomysłów

A co to dokładnie za model laptopa?

Lenovo G580 20150

  • Możesz na screenach pokazać ustawienie BT - wszystkie zakładki?
  • A jaki to dokładnie model UE Megaboom - bo w większości specyfikacji widzę, że działa na interfejsie BT w wersji minimum 4.1, a z informacji w necie wynika, że Lenovo G580 20150 ma tylko BT w wersji 3.1. Może więc tutaj jest problem?

Spróbuj zdefiniować, jaki moduł BT ma laptop. Pomocny będzie poniższy artykuł.

Dziś postawiłem świeży system i jest tak , że łączy go , ale jakość dźwięku jest niska , z telefonu nie ma takiego problemu , przez aplikacje bluesolei wcześniej działa dobrze na laptopie, model głośnika tu Ulitmate Ears MEGABOOM , przez chwile działało ,jakość była dobra, odznaczyłem wszystko w usługach głośnika oprócz “obiekt sink audio” i działało , ale tylko raz , a teraz nie mogę się połączyć “Podczas ustawiania połączenia wystąpił błąd” o co może chodzić,już miałem nadzieję , że mi się udało… w głośniki jest sygnał połączenia i po chwili rozłączenia

77367180_429453947722331_926862502346620928_n![Bez%C2%A0tytu%C5%82u|690x387]

A sprawdziłeś wersję BT w Twoim laptopie?

Może przez brak obsługi profili zaawansowanych BT przez moduł zainstalowany w komputerze.

Może oznaczanie tych dodatkowych usług powoduje problemy z ponownym połączeniem się z głośnikiem?

LMP version 6.8718. problem polega na tym , że powinna byc zaznaczona tylko usluga "obiekt sink audio (raz zalapalo i dzialalo wczoraj) a jak teraz zaznaczam to jest to co na screenach wyzej , pytanie brzmi dlaczego?

Jak dla mnie to kwestia niezgodności standardów BT. Głośnik wymaga wersji 4.1, a moduł BT w laptopie obsługuje maksymalnie tylko 4.0. I stąd może pojawiać się problem z aktywacją audio sink. Jeśli masz możliwość podłączyć - na przykład pożyczony - moduł BT na USB, ale w wersji minimum 4.1, będzie można się przekonać, czy ta niezgodność jest czynnikiem problematycznym.

Moglby Pan podac jakis link do takiego modulu 4.1 najlepiej z amazona lub ebaya poniewaz teraz mieszkam w Anglii? Ogólnie dziękuje bardzo Panu za pomoc I zaangażowanie w mój problem.

Ciężko mi coś jednoznacznie polecić, bo nie korzystałem z takich rozwiązań, a połączenie ze słuchawkami czy głośnikiem BT w moim laptopie działa bezproblemowo - pewnie przez moduł BT w wersji 4.1 czy nawet 5.0. Zresztą w ogóle dongle z BT na USB w wersji co najmniej 4.1 są bardzo rzadko dostępne, stąd pisałem, że lepiej sprawdzić pożyczając od kogoś. Ale rozumiem, pobyt poza Polską tego na pewno nie ułatwia… A możesz sprawdzić, jaką wersję BT masz w telefonie, z którym głośnik działa poprawnie?

v4.2 LE

Czyli to potwierdzałoby trop o niezgodności wersji BT w laptopie i w głośniku. Zostaje więc zewnętrzny moduł BT bądź podłączenie głośnika po kabelku, jeśli ma wejścia audio.

Omg… teraz jest tak, że po uruchomieniu laptopa łączy bez problemu i jakość jest dobra , jak rozłączę i próbuje połączyć znowu to nie działa… porażka jakaś, już myślałem , że działa

BTW i tak zamówię jakiś zewnętrzy adapter BT4.2 albo 5.0