Głośniki 2.1 do 150-160zł

Postaw sobie monitor na tych kolubrynach i będzie git xD

Pod kątem dźwięku to taki sobie pomysł, nie bez powodu zwane są “wolnostojącymi”.

Co nie zmienia faktu że miejsce się napewno znajdzie, na jakiejś półce itp… ostatecznie nawet parapet ujdzie (chociaż najlepiej jest jak mają te ca. 20cm powietrza z tyłu).

po każdej stronie monitora mam z 10 cm wolnego, a potem w dół i będą się ześlizgiwać…

wiesz co to jest troche śmieszne bo opisujesz to jakbyś w kartonie mieszkał, a w to nie wierze, możesz zawsze sam zrobić półki na głośniki i postawić obok biurka, lub kupic statywy na allegro

bartekzabi , widziałeś aby “miniwieże”(z naciskiem na duże modele po ca. 1k zł) robiono w systemie 2.1? A nawet jeśli to jak wyglądają tam główne kolumny? Nie ma sensu tworzyć nieistniejących problemów, te geniusy to jedyna osiągalna nawet w sporo wyższym segmencie cenowym namiastka bdb audio.

Ja mam 3330, nie tylko lepiej wyglądają ale i lepiej grają, mają więcej wysokich tonów bez śmiesznych sterowników, na basy nie można narzekać, a jak jest ich za mało lub za dużo, nie trzeba sięgać do subwoofera, żeby to poprawić.

Trzeba też pamiętać że oba zestawy są strasznie kierunkowe i nie zagrają jak stary dobry wzmacniacz Diory WS 442 + Rondo 300 :slight_smile:

nie widziałem, ale ja nie szukam zestawu za 1k zł tylko prostych i dobrych głośników do komputera, w 2.1

mam mały pokoik, i nie będę wydawał kolejnych pieniędzy po to tylko, żeby geniusy miały gdzie stać

dzięki, o opinie w takim stylu mi chodziło, na temat konkretnego zestawu, którym się zainteresowałem :slight_smile:

Kubinho, sam masz logitechy x530, czyli rozszerzony o 3 głośniki x230, więc czemu nie kupiłeś sobie tych logitechów, skoro w tej cenie zestaw 5.1 jest słaby?

Napewno masz miejsce na podłodze, ale jeśli koniecznie nie chcesz mieć możliwie dobrych głośników w tej cenie no to sorry, ale po co się pytałeś… Lepsze można chyba tylko samemu złożyć ale dopiero w 400zł a nie 150-200.

Mariosti* , jeny co ty masz z tymi głośnikami że je tak zachwalasz chyba dałbyś sie zabić za nie :o

zobacz może jeszcze CREATIVE INSPIRE T3100

Kiepska jakość dźwięku przy niskich i średnich tonach, pierdzący bass, przy Logitechach, Modecomach i Geniusach wypadają cienko.

Słuchałem t 3330 i grają bardzo ładnie, czyściutkie wysokie tony…

A zachwalam 2000x tak dlatego że ludzie sądzą że creative i logitech robią dobre głośniki i że w tym rozmiarze subwoofer potrafi nisko zejść w porównaniu do takiego porządnego 2.0, a niestety oba te twierdzenia nie są prawdziwe i lepiej zrobi się biorąc porządne 2.0 … z resztą na subwoofer tych 2.1 też gdzieś musi miejsce znaleźć… no i widze że te sztuczne problemy są wymyślane raczej z tego iż bartekzabi nie ma przekonania do geniusów, może jest za młody by pamiętać że ta firma robiła porządne głośniki zanim creative i logitech były wogółle sporymi firmami… W sumie już w 1996 miałem pierwszy zestaw od nich i do tej pory nie ma problemów :stuck_out_tongue:

devil33 - słuchałem ich i cienkie są, i trochę tanie, mam inny przedział cenowy ;]

Mariosti - pod biurkiem mam miejsce, ale nie na, a chyba głośników nie walnę na podłogę bo będzie słabo słychać i jakaś ta ich “super jakość” będzie słabsza. No właśnie, jak tak je zachwalasz to czemu ich nie kupisz???

No jestem za młody, żeby pamiętać 1996 rok, w końcu mam 17 lat a nie więcej.

Bo mam 500W wzmacniacz hifi w drugim pokoju :]

A czy sądzisz że pod biurkiem subwoofer będzie grał lepiej? Ale to nie ma znaczenia, rób jak chcesz, twoje pieniądz twój wybór.

Scorpio Można wiedzieć co (gatunek muzyki, źródło) słuchałeś, na jakiej karcie dźwiękowej i w jakich warunkach? Ja mam bardzo prosty test, puszczam sobie Dire Straits - Private Investigations na CD albo mpc i słucham w całości, ten utwór zawsze był dla mnie wyznacznikiem dla sprzętu ponieważ słyszałem go na sprzęcie Hi-End w Elektrycznej Pomarańczy, sklepie z takim sprzętem w Katowicach. Jak wspomniałem nie ma się co zbyt wiele po głośnikach w tej klasie cenowej spodziewać, jak dla mnie grają wystarczająco dobrze. Pamiętaj też, że to nie moc jest wyznacznikiem jakości dźwięku, szczególnie podawana w dziwnej skali jak PMPO czy RMS. Tak naprawdę liczy się Sinus Din, a tego nie podaje żaden producent. Mnie wystarczy 25W wzmacniacz diory i 300W (też nie wiadomo w jakiej skali, przy czym moc znamionowa to 100W) kolumn Rondo by zabawić całą okolicę, czego oczywiście nie czynie, kiedyś testowałem :stuck_out_tongue:

Przy tym zestawie w porównaniu z muzyką z CD 3330 grają plastikowo, ale przy basie na 5

mają go więcej (z obciętym pasmem 200Hz, nie lubię jak buczą, a to wada wszystkich tego typu głośników). Wysokie tony porażka, średnie jako tako. Przypominam ci, że bartekzabi pytał o różnice między 2 konkretnymi modelami tak a propose :wink:

bartekzabi

Akurat kolega kupił sobie wcześniej te Logitechy, więc mam porównanie. Testowaliśmy je (oba modele przez godzinę) i wyszło, że 3330 są lepsze. Wadą tego zestawu jest pilot, który w pewnej serii potrafi sam ściszać i podgłaśniać dźwięk przy określonej głośności, ale pomaga WD40 psiknięte na potencjometr. W swojej cenie są wystarczająco dobre i nie kupisz za taką cenę lepszych.

ja bym brał x-230… subwoofer jest dobry ale przy słuchaniu ciszej trzeba ustawić na 50% :wink:

klopas , A z czego wnosisz?

jak subwoofer w x230 jest dobry to ja nie wiem czym jest zły bass, co prawda bass mają troche lepszy od creative, ale dalej jest to wyrób hipermarketowy

No ale przyznasz że za te 200zł to ledwo sam znośny subik aktywny małej mocy da się zrobić wkładając w to pare tygodni pracy, a tutaj masz co prawda dużo gorsze i małe, ale gotowe i z satelitkami :]

Mariosti, widze że jesteś osobą inteligentną więc zadam Ci pytanie, wolisz hipermarketowy 2+1 za 150zl, czy wolisz zrobić skrzynke przy paru dni pracy + Tonsil gdn30/60w? bo odpowiedz aż sama sie nasuwa