Głośniki 5.1 albo 7.1 na urodziny (ew. 2.1, 2.0)


(system) #1

Witam

Poszukuję zestawu głośników do komputera (aktywnych) 5.1 albo 7.1 na urodziny mojej dziewczyny. :slight_smile: Nie muszą być jakieś ultra mocne, ani nowe byle bym znalazł jakieś w dobrym stanie. Kwota to ok. 200-250zł (oczywiście jeszcze +- jak będzie warto i będą fundusze). Chciałbym jej te głośniki porozstawiać po całym pokoju. Prosiłbym o jakieś propozycje, bo się już zszukałem a nadal nie wiem co wziąć.

Pozdrawiam i czekam na odp. :slight_smile:


(Srrs1988) #2

Logitech X-530 - http://www.ceneo.pl/67418


(system) #3

A coś 7.1 w tej cenie jest godnego uwagi ? :slight_smile:


(Mariuszbaczek) #4

http://allegro.pl/swietne-glosniki-geni ... 83318.html

Powalcz o te. O Tanich Logitechach zapomnij. Plastikowe, nic nie warte pierdziawki.


(system) #5

Nom zaciekawiły mnie nie powiem. :slight_smile: Dzięki. Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje ?


(lith) #6

Ale znowu używki na urodziny to też tak trochę głupio.


(system) #7

Już nie raz z nią gadałem i na prawdę wolała by coś lepszego, używanego niż nówki w tej kwocie który by były no... "Plastikowe, nic nie warte pierdziawki." jak to kolega Baczek powiedział. :slight_smile: Po za tym jak w dobrym stanie to czemu nie ? Ja bym również takie wolał, a kasy nigdy nie jest jakoś w ilościach hurtowych. :slight_smile:


(lith) #8

Geniusów na oczy nie widziałem to się o nich nie wypowiem. X-530 ma współlokator i moim zdaniem nie są złe. Sam korzystałem z x-230 i jak na takie właśnie do pokoju, do kompa, oglądania filmów, gier, posłuchania muzyki się świetnie sprawują. Mają też tę zaletę, że łatwo je na ścianie powiesić.

Oczywiście, że z porządnymi kolumnami nie mają się co równać, ale te geniusy też pewnie nie.


(system) #9

No na pewno :slight_smile: Tu nie chodzi o jakąś studyjną jakość. Te Geniusy mi się spodobały z tego powodu że pokój ma cały w drewnie i one by idealnie pasowały do tego pokoju. Te Logitech i Creativy by tylko oszpecały mi się wydaje, a te Geniusy idealnie się będą na półkach, biurku pasować.

Sam posiadam Logitech Z-2300, miałem Creative SBS580, słyszałem jeszcze parę innych zestawów tych marek (Z-5500, 2xZ5500, Z-623, Inspire T3000, T6100 i jeszcze pare innych) i wiem co takie NIBY PIERDZIAWKI potrafią zdziałać. :slight_smile:


(lith) #10

No możesz spróbować gdzieś to zobaczyć. Genius jest raczej jedną z tych tańszych marek. Tyle, że głośniki podobno akurat im wychodzą niezłe i na poziomie. Ja tylko wiedziałem je (to znaczy jakieś inne ale też drewniane geniusy) chwilę gdzieś u kogoś i dla mnie to głośniki, jak głośniki były :wink:

Ja raczej w drugą stronę poszedłem i z 2.1 się przerzuciłem na 2.0 :wink:


(system) #11

Jak mi ich gościu nie sprzeda poniżej 200zł to ich nie kupię bo za 300zł mogę mieć nowe, a nie 3 letnie. Ma ktoś może jeszcze jakieś inne propozycje ? Tak jak wspomniałem najlepiej jak by imitowały drewno itd. :slight_smile:

Również jestem chętny jeżeli byłby jakiś zestaw np. 4.0, to nie ma problemu. :slight_smile:


(Mariuszbaczek) #12

Sam posiadam te Geniusy. Nie dość, że wyglądają bardzo dobrze, to też świetnie grają. Potężny subwoofer, satelitki na bardzo dobrym poziomie. Logitechy są przede wszystkim plastikowe. Znane są też z dudniącego basu. Nie mam pojęcia jak można je komuś polecić. :expressionless:


(system) #13

Dudniącego basu ? Chciałeś powiedzieć Basuu który łamie żebra w średnich pokojach (blokowych). Te z niżzej półki to dudnią ale jak się daje 3/4 głośności na 15W to czego się spodzeiwać ?

A jeżeli mielibyście doradzić coś też w takiej obudowie pseudo drewnianej tylko że 2.0 ew. 4.0 ?

Znalazłem takie głośniczki (i moja opinia):

http://allegro.pl/glosniki-2-0-genius-s ... 72717.html - dość duże więc mogą i lepiej grać

http://allegro.pl/juz-sa-glosniki-2-0-m ... 31841.html - małe, chyba raczej słabe

http://allegro.pl/glosniki-stereo-2-0-m ... 48508.html - to samo

http://allegro.pl/sa-glosniki-2-0-micro ... 11853.html - małe, ale mocne

http://allegro.pl/glosniki-2-0-tracer-p ... 96976.html - małe i słabe

http://allegro.pl/glosniki-genius-sp-hf ... 75966.html - to by było coś lepszego

http://allegro.pl/glosniki-2-1-microlab ... 01744.html - te by były chyba dość dobre już (na równi z pierwszą aukcją)

http://allegro.pl/glosniki-a4tech-2-0-e ... 35017.html - średnie takie

Czy coś jeszcze jest ciekawe co można dostać ?


(Mariuszbaczek) #14

To buczenie nazywasz basem? Żebra łamie właśnie to dudnienie, a nie bas. Nie bez powodu do muzyki kupuje się głośniki 2.0 (bez subwoofera).

Widzę, że wiesz lepiej. Baw się dobrze przy muzyce zagłuszonej tym swoim basem łamiącym żebra. :x


(M Majesiu) #15

Mając taki fundusz chyba lepiej kupić jakiś zestaw 2.0/ 2.1

http://www.komputronik.pl/category/3033/Sprzet_komputerowy_-Peryferia-Glosniki/showProducts/1/searchString/bW9kZWNvbQ%3D%3D?sb=&sd=&p=3&sort=&by=&sa=&showProducts=1

Ciekawe i grają naprawdę dobrze...


(system) #16

Baczek90... ja nie mówię o jakieś studyjnej jakości, ale akurat ten model Logitechów to nie zwykłe pierdziawki, a skreślanie ich z powou takie że to tylko Logitech to już Twój problem. A z tym łamaniem żeber to takie... hmmm... wyolbrzymienie trochę z mojej strony, tak jak i z Twojej że słyną z dydniącego basu... Myślę, że te: http://allegro.pl/glosniki-2-0-genius-s ... 72717.html + http://allegro.pl/glosniki-genius-sp-hf ... 20718.html będą dobrze grały :slight_smile:


(Mariuszbaczek) #17

Brat posiada z-2300 (które podobno masz Ty) i z czystym sumieniem mogę Ci powiedzieć, że w porównaniu z moimi Geniusami one po prostu dudnią i pierdzą. Nie mam nic do Logitecha, ale dobre głośniki robią dopiero w cenach 500/600 zł wzwyż.


(system) #18

No to nie wiem ile Twój brat dał, ale ja za nie dałem 530zł ze 4-5 lat temu, nowe. Dobra no nie będę się kłócić, jak Tobie dudnią to niech dudnią.


(Mariuszbaczek) #19

Człowieku. Chcę Ci dobrze doradzić, a Ty się wielce oburzasz. Radź se sam.

Pozdro.


(lith) #20

Niestety szukanie porad w necie często wygląda tak, że są: jedyne słuszne głośniki (właśnie drewniane geniusy), jedyne słuszne słuchawki (sennheiser hd 201), jedyna słuszna klawiatura (długo była to Logitech UltraX) jedyna słuszna obudowa do kompa (SilentiumPC Brutus) itd. A cała reszta to złom i w ogóle be.