Głosniki komputerowe 2.1 jakie?

Otóż szukam nowych głośników w systemie 2.1 gdyż moje geniusy 5005 się zepsuły. Moje preferencje to cena do 300z, dobry bass, dobrze żeby miały dużą moc ( lubię głośno słuchać muzyki ), dobra jakość wykonania oraz “dobry” dźwięk. Na razie mam zintegrowaną kartę realteka ale zamierzam kupić xonara dx. Po pierwszych poszukiwaniach znalazłem http://allegro.pl/microlab-2-1-fc-550-fc550-pilot-mocny-bas-zabrze-i1786431666.html . Co sądzicie o tych głośnikach; może polecicie coś lepszego.

Do tej sumy bezkonkurencyjne są raczej Modecom MC-2110. Sam je mam już z pół roku. Po pierwsze wszystko z drewna, piękny bass i solidna obudowa. Na prawdę ‘każdy’ poleca te głośniki.

“Modecom MC-2110” są faktycznie bardzo dobrymi głośnikami, pod warunkiem zamontowania w satelitach głośników wysokotonowych. To co na zdjęciach wygląda na “gwizdki”, to w rzeczywistości zaślepki wykonane z membran. Głośniki o wymaganych rozmiarach są dostępne na naszym rynku.

Co myślicie o tych głośnikach: http://allegro.pl/glosniki-edifier-c2-plus-hcs2330-czarne-i1788808336.html ( wiem że przekroczyłem przedział cenowy który podałem ale może warto ). Podobają mi się ale trudno znaleźć ich recenzje. Co do firm mediatech oraz modecom jestem jakoś uprzedzony. Zawsze myślałem że dobre głośniki robią creative i logitech, a że po nich lepsze są głośniki edifier i microlab ( nie mówię o super drogich głośnikach np. harman kardon albo jeszcze droższych ).

Co do firmy media-tech się z tobą zgodzę. Ale te Modecom MC-2110 są świetne. Są bardzo solidne i mają potężny bas. Modecom ma sporo dobrych zestawów głośników jak na swoją cenę. Co do tego że logitech i creative są najlepsze to być może masz racje. Te tańsze to takie same budżetówki jak inne chińskie firmy. Nie zdziwił by się jakby wychodziły z tej samej fabryki co media-tech. Kieruj się opiniami.

Dodane 28.08.2011 (N) 21:47

A jak już wykraczasz budżet 300zł to polecam MICROLAB SOLO6C. Naprawdę wysoka klasa. Niema jak drewno :slight_smile:

Dodane 28.08.2011 (N) 21:56

A co do tych Edifier C2 Plus HCS2330 to jest branie w ciemno. Są mało popularne przez co nie ma testów ani opini w internecie. Lepiej brać coś sprawdzonego.

Microlaby solo6c wydają się właściwą opcją nawet jeśli nie posiadają odrębnego głośnika niskotonowego jak zwykłe zestawy 2.1. Przy głośnikach tej jakości zmienię kartę muzyczną na np. xonar dx bo poprzednia karta ( audigy 2 zs gold) nie chciał współpracować z win 7.

Dziwne że audigy 2 zs gold nie chciał współpracować z Win 7. Mój live 24 bit pomimo że jest starszy od audigy 2 współpracuję prawidłowo.

Początkowo miałem zainstalowane sterowniki od daniel k czyli przerabiane sterowniki żeby karta miła większą funkcjonalność na win7, niestety po formacie karta na oryginalnych jak i modowanych sterownikach przesyłała do głośników sygnał z dużą ilością szumów ( na dodatek modowane sterowniki powodowały częste blue screeny ), dodatkowo aby wyprowadzić front audio musiałem kupić panel bo karta nie ma złącza front panel na laminacie ( kabelek z allegro nie zdawał egzaminu bo po wpięciu słuchawek przy włączonych głośnikach muzykę słychać było zarówno przez słuchawki jak i głośniki). niestety po bezskutecznej walce postanowiłem kartę sprzedać.

Dodane 28.08.2011 (N) 23:29

Jednak gdy przeczytałem opinie użytkowników dowiedziałem się kliku niepokojących przypadłości tych głośników ( Microlab slol6c )o których zapomnieli recenzenci.

po pierwsze: głośniki w stanie spoczynku pobierają ok 12 wat ( to by jeszcze uszło ),

po drugie: jeśli wyłączy się je włącznikiem z tyłu wszystkie ustawienia się resetują do wartości domyślnych,

po trzecie: po włączeniu głośników ustawiają się na aux ( co jest dziwne bo to głośniki do pc ), na dodatek po włączeniu trzeba zwiększyć głośność bo włączają się z wyłączonym dźwiękiem,

po czwarte: płynące z tych głośników w stanie spoczynku minimalne szumy, co by mnie bardzo denerwowało ( mój komputer mnie denerwuje w nocy chociaż wszystkie wentylatory ustawione są na najniższa prędkość).

Głośniki podobno mają także słabej jakości kable w zestawie. Czy to prawda że najlepiej jeśli słuchacz jest oddalony od tych głośników o ok. 150cm aby w pełni rozkoszować się dźwiękiem, bo u mnie to maksymalnie będzie 60 cm.

Może ma ktoś jeszcze jakieś propozycję oprócz solo6c i modecom mc 2110?

Pojechałem po “Modecom MC 2110” bo się należało firmie. W dokumentacji zestawu nie ma informacji, że zamiast gwizdków są zaślepki. Po modernizacji używam ich od dłuższego czasu i jestem zadowolony. Ale marzy mi się to:

http://www.fan.com.pl/pl/p/Zestaw-naglo … owosc/1920

Choć są lepsze… :wink:

I co tu wybrać? :?

Dużo za drogie ( nie mówię że nie warte swojej ceny ); może coś w moim zasięgu finansowym.

Genius SW-V2.1 1250 :wink:

widzę że w przedziale do 350 zł trudno znaleźć dobre głośniki ( już chciałem kupić solo 6c ale opinie mnie przestraszyły ) patrząc jednak na te geniusy jestem prawie pewny że je kupie ( poprzednie geniusy też ładnie grały ); może później zmienię je na coś lepszego bo na razie nie widzę nic ciekawego.

Edit.

co myślicie o Genius SP-HF 1255A http://allegro.pl/glosniki-2-0-genius-sp-hf1255a-40w-drewno-kurier-i1779660085.html

No to teraz mam dylemat czy te czy V2.1 1250… :expressionless:

Ja posiadam GENIUS SP-HF1255A i jestem z nich zadowolony. W tym przedziale cenowym spełniają swoją role w 100%. Bardzo czystko grają. Są naprawdę głośne i przy tym nie gubią jakości dźwięku. Posiadają regulacje tonów niskich i wysokich. Bardzo ładnie prezentują się na biurku. W cenie do 150zł to chyba najlepszy wybór. Jak coś to pytaj. Ja Ci je polecam.

Dodane 29.08.2011 (Pn) 22:52

Dodam że tony wysokie w tych głośnikach to ich największy atut. Grają bardzo czysto i naturalnie. Wysokie tony są odgrywane jak w głośnikach wart co najmniej 300zł o ile nie więcej.

A jak sprawa ma się z tonami niskimi (Bass) w nich.

Sądzisz że byłyby lepsze od tych 2.1 (SW-2.1 1250) ?

Drewno w końcu dużo lepsze do dźwięku niż plastik tylko to 2.0 :wink:

SW-2.1 1250 na pewno mają więcej niskich tonów gdyż posiadają osobny głośnik nisko tonowy (subwoofer). Nie miałem z nimi do czynienia jednak wydaje mi się że Genius SP-HF1255A lepiej będzie sobie radził ze średnicą i górą. Co do basu to jakiegoś szały niema. Jest to raczej przyjemny basik. Co nie znaczy że tonów niskich niema :smiley: . Dużo zależy od rozstawienia. Mi bardzo taki bass odpowiada.

Dodane 29.08.2011 (Pn) 23:12

Tak więc jak się kierujesz niskimi tonami to bierz SW-2.1 1250 a jak zależy Ci na dobrym stereo to polecam Genius SP-HF1255A.

Ja już też nie wiem które wybrać. Jak moje stare geniusy 5005 działały to subwoofer w kawałkach gdzie tempo było wolniejsze jakoś wyrabiał ale brakowało mu jakby mocy; jak słuchałem szybkich kawałków które były bardzo dynamiczne to bass się gubił ( jakby subwoofer nie nadążał ). Dodatkowo lubię jak już przy niewielkiej głośności bass daje o sobie mocno znać. Chociaż z drugiej strony poszukuję też uczucia przestrzenności tonów średnich i wysokich. I które tu teraz wybrać??

Więc tak wiadomo bas jest “inny”/“słaszy” bo nie ma co porównywać Subwoofer od basu jest bardziej mi zależy na czystości dźwięku…

BTW. SP-HF1255A są mocniejsze chociaż to mały szczegół :wink:

W tej cenie ciężko szukać głośników radzących sobie z wszystkimi pasmami. Jak ja bym miał do wydania 300zł i miał wybrać inne głośniki niż mam to bym kupił Modecom Mc-2110/Microlab FC530 lub brał coś z 5.1 np. logitech x530.

5.1 odpada gdyż już ze starymi 5005 miałem problem aby je ustawić rozsądnie; poza tym teraz potrzebuje czegoś mniejszego co zmieści się na biurku i pod nim, więc pozostaje max. 2.1 do wyboru. Podobają mi się SP-HF1255A za swój minimalizm ( tak samo podobały mi się solo6c, tylko że jak na głośniki za tę cenę mają dla mnie pewne wady których mieć nie powinny ). Kupię te geniusy 2.0, może się sprawdzą.