Głośniki, wybór

Witam ponownie. Jak wyżej zastanawiam się nad wyborem głośników i interesują mnie takie do 240 zł mniej więcej tzn. mam na myśli EASYTOUCH ET-678 oraz Creative T6100, chociaż poprzez wygląd bym był za tym Easytouch ale znowu wiem ze konkurencja ma bardzo czysty dżwięk. I nie wiem jak to jest z jakością tego Easytouch. Proszę o opinie :wink:

Nie wiem czy to będzie pomoc, ale ostatnio czytałem to http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/TOP-10_glosniki%2C_czyli_jak_najlepszy_dzwiek_z_PC-836.html choć opinie o artykule krytyczne.

ja mam logitechy x-540 (kupiłem za 220zł+ przesyłka) i sprawują się bardzo dobrze więc je polecam (choć w moim przypadku działają one na razie tylko ze zintegrowaną dźwiękówką ale planuje zakup czegoś lepszego).

geniusy 5000/5005

aha no i te easytouche maja 10W wiecej od logitecha… to wiesz juz roznica znaczna jest :slight_smile: a tak wogole narazie jestem najbardzie przekonany do logitecha… :wink: dlatego chce sie jak najwiecej dowiedziec o nich i znalazlem artykul : http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=4 … tr_numer=5 ale moze ktos z forum jest posiadaczem ?? :slight_smile:

Mam X-540 i jestem bardzo zadowolony…

viewtopic.php?f=19&t=240764&p=1585741

http://www.google.pl/search?client=fire … j+w+Google :lol:

nie polecam nic z subem do tej twojej kwoty, lepiej weź sobie geniusy 2.0 które biją logitechy na głowe

Kubinho, mi nie chodzi o moc do 20W w RMS tylko około 70 lub 80W … :]

ale nie moc jest najważniejsza… w zasadzie moc RMS (nie wposminając już o PMPO…) przy podobnej klasy głośnikach nie ma znaczenia.

liczy się jakość dźwięku, poziom szumów, charakterystyka przenoszenia pasma.

Jak chcesz jak najwięcej WAT to kup sobie mante czy coś w tym stylu, ale jakością dźwięku nie bedziesz zadowolony.

Dołóż troche i weż geniusy 5005, są z zamkniętym subem, obudowa drewniana, dwudrożne satelitki, no i 150W jeśli już tak na moc patrzysz.

Polecam geniusy 3000A 2.0, właśnie 80W RMS, świetne przenoszenie wszystkich częstotliwości, niedawno zakupiłem i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę. Woofery mają większe niż niejedne pseudo suby.

pozatym co Ci z 80w w logach nierealnej mocy która była liczona przez kosmitów z nasa, albo przez dzieci szyjące koszulki w chinach, tak jak mariosti powiedział , bierz te geniusy i jazda

Może i mają tyle mocy fizycznie zmierzonej jakimś urządzeniem, ale co z tego jak satelitki jednodrożne w plastikowych obudowach… co to ma niby z siebie wydawać… dobre średnie i wysokie tony? Oj nie, nie wydaje mi się :slight_smile:

dobra podjalem decyzje, biore geniusy 5000. Maja fajny wyglad, czysty dzwiek i cena to juz 280 ;] to spoko =D tylko ja mam pokoj okolo 12 m3 to fajnie bedzie dudnic?? :wink: i ile maja RMS??(tak dla info;)) :smiley:

geniusy 5000 i 5005 mają 150W RMS (satelitki po 15W i woofer 75W)

aha :smiley: jeszcze jednooo…jak z ich mocowaniem na pzyklad na sciane?? :slight_smile:

odswiezam;p nikt sie nie odezwal :slight_smile:

Naturalnym montażem dla kolumieniek byłyby półeczki.

ponieważ ścianą będziesz zasłaniać bass reflex

Logitech X-540. Na co komu Geniusy 2.0 ? :expressionless: Będzie chciał sobie w pokoju zrobić “kino domowe” to będzie miał te 5 głośników aby je sobie fajnie porozstawiać. A z 2 Geniusami co zrobi ? :expressionless:

a na czym agencie słucha sie muzyki na 5,1 czy na 2.0?, pozatym nie porównuj jakości geniusów do logitechów, no błagam Cie