GMail Drive - jak usunąć?

Witam. Zainstalowałem program GMail Drive, lecz po pewnym czasie musiałem go usunąć gdyż nie użytkowałem z niego. Po usunięciu nadal jednak istnieje jego część w ‘Mój Komputer’ której nie umiem usunąć. Jak tego dokonać?

Spróbuj to zrobić tym lub tym programem.

Pozdrawiam

Próbowałem obu programów, ale nic z tego. Unlocker pokazuje komunikat ‘brak dostępu do dysku’. Co dalej?

Korzystasz z konta administratora ?? O jakie pozostałości w Mój komputer Ci chodzi ?? Uruchamiałeś ponownie komputer (zawsze jest to zalecane po deinstalacji jakiegoś programu) żeby można było usunąć folder z tego programu usuniętego.

Przeczyść rejestr i ogólnie system programem CCleaner oraz Eusing Free Registry Cleaner.

Pozdrawiam

Tak, korzystam z konta administratora.

Ikona GMail Drive, jak klikam na nią to normalnie się otwiera logowanie do konta, czyli tak jakby program gdzieś jest ukryty na dysku.

Ten problem mam już od bardzo dawna, wiec komputer już wiele wiele razy uruchamiałem ponownie :stuck_out_tongue:

Rejestr czyściłem wiele razy tymi programami, nie w tym rzecz widocznie bo cały czas istnieje program. Próbowałem deinstalować program wieloma programami, ale GMail Drive jest niewykrywalny przez nie.

Z tego co czytałem, to jest to tak choćby wirtualny napęd, jak klikniesz na to prawym przyciskiem myszy i jak wyświetli Ci się te menu, to nie ma tam żadnej opcji, np. usuń, wysuń, itd ??

Może spróbuj jeszcze odinstalować tym programem CCleaner.

Pozdrawiam

CCleanerem już próbowałem.

Może te screeny coś pomogą - menu kontekstowe po kliknięciu prawym przyciskiem na ikonę GMail Drive oraz dwukrotne kliknięcie na tej ikonie - panel logowania

A jak się wylogujesz, wyłączysz dostęp do internetu to nadal nie idzie tego odinstalować ??

Jeśli nie to już mi się powoli pomysły kończą :^o

Nic sie nie zmienia gdy rozłączę internet.

niesuszek , jeżeli nie wiesz, gdzie są te pozostałości po tym programie, to zacznij skanowanie jednym z modułów Odkurzacza o nazwie Monitor Porzuconych Folderów (odk_mpf) i usuń folder pozostały po programie. Jeżeli nie będzie dało się usunąć tym modułem, to usuń folder modułem o nazwie Force Delete (odk_fd). Tutaj masz instrukcję, jak użyć drugiego z modułów, a tutaj masz link do pobrania Odkurzacza

Zapewne korzystasz w windowsa Speed Xp

olcia9393 tym sposobem też nie poszło.

michal.gma a jak rozpoznać czy korzystam z windowsa Speed XP?

To jest po prostu specyficzny windows. Ściągnełaś go z torrentów, albo po prostu zainstalowałaś ten program GMail Drive. Moim zdaniem to będzie problem z dyskiem lub wirusem. przeskanuj dysk jakimś antywirusem(najlepiej kilkoma} i sprawdż dysk programem HD Tune.

pozdrawiam michal.gma >>>>>>>>>>>>>>>

Wpisz w uruchom regedit/ok i w rejestrach prawym klikiem wybierz znajdż wpisując pełną nazwę tego programu i naciśnij “znajdż następny” i tak przeleć po wszystkich grupach.Jeśli coś znajdzie to zaznaczone będzie na niebiesko,upewnij się czy to napewno to czego szukasz i dopiero wtedy prawoklikiem wybierz usuń.

Antywirusem skanowałem, nic nie znalazło, w rejestrze wszystkie wpisy dotyczące gmail usunąłem, ale nadal problem nie został rozwiązany.

To ajk widzę jedynym sposobem będie przeinstalowanie sysytemu :slight_smile:

też mi się tak wydaje, ale trochę się z tym zejdzie bo za dużo na dysku mam :stuck_out_tongue_winking_eye:

Zakładam, że w rejestrze windows (edytor regedit.exe) szukałeś frazy gmail po zaznaczeniu ptaszków przy klucze, wartości, dane i po odznaczeniu ptaszka przy uwzględnij tylko całe ciągi. Może pokaż jeszcze klucz:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MountPoints2

(wyeksportuj go, wrzuć na jakiś serwer i podaj linka). Zajrzyj jeszcze do menedżera urządzeń i włącz pokazywanie ukrytych urządzeń. Trzeba było w tym celu ustawić pewną zmienną środowiskową - wałkowane przy tym problemie:

viewtopic.php?t=101306

Znalazłem jeszcze coś takiego:

http://www.bleepingcomputer.com/uninsta … nsion.html

ale potrzebowałbyś plików GMailFS.inf i GMailFS.dll.

Kloss-J23

link do rejestru i menadżera urządzeń -> http://www.speedyshare.com/766804561.html

ten drugi link który mi podałeś nie pomógł mimo że usunąłem te dwa pliki.

michal.gma

od tego zacząłem (skanowanie) zobaczę jeszcze ten program .