Godzina policyjna dla małoletnich ;/

co taki 16sto latek moze robić po 22 na zewnątrz ? o tej godzinie to powinien siedzieć w domu i spać lub uczyc sie!

sorki, ale aktualny rozwój 12-16latków deczko sie cofa, i oni wcale nie dorastaja ino “dziczeją”, wiec to nie Polska schodzi na psy! Troche utęperowania sie wam nalezy :slight_smile:

A co jest powodem zaistniałej sytuacji?

Bezstresowe wychowanie rodziców. W latach 90 była na to moda, więc teraz widoczne są efekty. Bandy czujących sie bezkarnie łebków zaczepiają każdego, kto się im napatoczy. Nie można stawiac im oporu, bo potem będzie trzeba się liczyć z przykrymi konsekwencjami spotkania ze “starszymi” kolegami.

Mam 17 lat, jestem z 89 roku. Mam na tyle świadomości i autokontroli, ze wiem, co jest dobre a co złe. W wielkiej mierze nauczyli mnie tego rodzice, a po części sam doszedłem obserwująć niektóre zdażenia. Strach tylko pomyślec, co będzie, gdy dzieci będą miały dzieci…

biją się bo maja kompleksy chcą przez to poczuć się lepsi

tak to byłby dobry pomysł

z tym że kamery powinny być wszędzie !!

na każdym budynku kamery przy wejściu do bramy kamery

poprostu żeby całe miasta były monitorowane …

takie coś by się szybko zwróciło !

zaraz ktoś krzyknie “kto to będzie obsługiwał”

więc mówie nikt :stuck_out_tongue:

poprostu materiał by się nagrywał i automatycznie usuwał po np 24 godzinach i gdyby ktoś zgłosił coś to można by przejżeć ostatnie godzinki :stuck_out_tongue:

A ja jestem zaaa… !!

Myślę ze oprócz wyjścia do sklepu czy czegoś takiego to nic… Przynajmniej taki jak ja.

Dodaj “niektórych” bo się obrazimy :wink:

a no własnie tak uważam jak już napisałem wyżej. I dziczeją - to barzo dobre słowo.

Tak, właśnie tak jest. A czy to wina wychowania bezstresowego? Bardzo prawdopodobne, w końcu wszystko zaczyna się od rodziców…

Człowiek o twarzy konia nie jest moim idolem ale akurat ten pomysł popieram. Uczyłem się w latach 80-tych. Były mundurki kapcie i tarcze. Przeżyłem to wszystko i o ile niektóre rzeczy wówczas mi się nie podobały (powszechna i jawna indoktrynacja) to zdecydowanie mniej było chuliganów i mieli wyższą średnią wiekową. Popieram pomysł nie LPR !

Pozostaje Krzyknąć ROMEK KOCHAM CIE !!

PANOWIE a co z normalnymi młodzieńcami ?? Np. ja skończę niedługo 16 lat i np. idąc do kumpla na imprezkę urodzinową to mam się bać płakać ?? Czy mogę zaśmiać się krwężnikom w oczy … co mi mogą zrobić jak mnie zobaczą po tej 22:00 ??

Albo wracając będę leciutko wstawiony i “sę” będę śpiewał :wink: … Lub będę wracał z wesela nad ranem … To każdego będą legitymować czy co ?? I co kare mi wlepią co mi zrobią ?? Dla mnie jest to nieco nie zrozumiałe ;/

alkochol jest dla dorosłych ;]

author_vision no i ?? Kieliszka szampana nie wypiję za 100 lat dla kolegi ?? No to chyba był żart :wink:

po kieliszku szampana nie bedziesz wstawiony :stuck_out_tongue:

a kto będzie nad ranem Cię legitymował?? :smiley: Ranek to nie wieczór:P

Jeżeli chcesz wracać po 22 poproś tatę żeby po Ciebie przyjechał.

Pierwszy raz Cię spiszą i odwiozą do domu, następnym rodzice zapłacą słoną karę,

A za to możesz trafić od razu do Policyjnej Izby Dziecka.

Sam ??

Patrz powyżej.

Patrz powyżej.

Dla mnie jest niezrozumiałe to co wypisujesz powyżej :stuck_out_tongue:

Zakazuje opuszczania szkoły podczas lekcji… gorzej dla mnie, mam 30s. do szkoły, na przerwach przychodzę zostawić książki i wziąć nowe… teraz będę miał cięższy plecak :wink:

Co do mundurków - ja czegoś takiego nigdy nie będę akceptował, nie ma siły. Czerń, czerń i tylko czerń.

Tu masz rację. Zero tolerancji dla prawdziwych chuliganów!

W reklamówce Legii Pana Romana pokazuje się metali jako niezdyscyplinowaną młodzież… przepraszam bardzo, ale czy to metale biją się na stadionach, piszą sprayem HWDP i robią rozboje? :?

Alkohol a nie Alkochol 8) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

nie :stuck_out_tongue:

może zbocze troche z tematu ale w sumie to też się tyczy młodych osobników :stuck_out_tongue:

słyszałem też o jakiś planach kiedyś żeby obniżyć wiek w którym można uzyskać prawo jazdy … do chyba 16 lat

uważam że takie coś to zły pomysł zdecydowanie zły!

ja bym ten wiek podniósł jeszzce …

niestety młodzi ludzie za kółkiem to horror

szczególnie jak jest kilku kolesi i laski w samochodzie to chęć szpanu jest silniejsza niż rozsądek :?

zobaczcie w moim mieście ci odwalają

http://video.google.com/videoplay?docid … =walbrzych

tego naszczęście złapali ale w nocy ciągle słychac jak sie ścigają małolaty … :?

i już niejeden raz było słychać w tv jak zgineli bo jechali jak by byli na rajdzie …

NO NARESZCIE :!: :!:

Dobrze robia bo te malolaty maja jeszcze siano w glowie niech wiedza ze bedzie kara :!:

A jeśli będę wracał po tej nieszczęsnej 22:00 z osobą np. kolegą mającym 18 lat lub dziewczyną 18-letnią to mogą być z tego jakieś problemy czy raczej nie ?? !!

author_vision

ciekawy film :slight_smile: sam bym tak z nimi pojeździł powiem wam szczerze :]

kwisnia

dobry jesteś :?

można szaleć ale nie po drogach i to jeszcze w dzień !ja ten film pokazałem żeby pokazać jacy idioci są z młodzierzy i to nawet z tej starszej i że naprawde trzeba coś z tym zrobić