Godzina policyjna dla małoletnich ;/

Bo Liga to partia bardzo religijna (przy najmniej tak by chcieli). A że metalowcy są raczej kojarzeni z antyreligijnym nastawieniem to poprzez taką reklamówkę się na nich “zemścili” :slight_smile:

I BARDZO DOBRZE!!!

a to tylko w gimnazjach i podstawowkach chyba bedzie bo ja jestem w technikum i chyba taka duza szkola by nie dala rady wprowadzic mundurkow

a jak z ta godzina policyjna to ze nie bedzie mozna chodzic w okreslonych porach na ulicy czy jak??

Nie chodziło mi tutaj o tzw. kinderbalik który się kończy o godzinie 22.00 8) , ale dyskotekę, gdzie zabawa zaczyna się głównie od 22.00.

Na to pytanie odpowiedziałem, moimi pytaniami retorycznymi w poprzednim poście.

Pasuje.

dzieci w wieku 16 lat są za mało odpowiedzialne żeby uznawać je prawnie za dorosłych :? i oczywiscie wszystkie mysla, że to nieprawda, że są już wielce dorośli, odpowiedzialni i wszystko wiedzą lepiej… wypuścic takich z domu i pozwolić życ na wlasna reke, ciekawe czy by sobie poradzili “wielcy dorosli” :?

_mona ja nie podałem takiej propozycji, ale jeśli już ona padła to mi odpowiada. Kiedyś trzeba się nauczyć “żyć”.

Godzina policyjna dla latorosli oznacza m.in.:

  1. Niezniszczone przystanki autobusowe.

  2. Niezniszczone samochody na parkingach przed blokiem.

  3. Względną poprawę bezpieczeństwa na ulicach.

  4. Trudniejsze wciągnięcie do grupy “złych” tych, ktorzy są pói co jeszcze normalni.

  5. Ewentulne odnalezienie jakiegoś nowego zainteresowania nie związanego z przemocą.

Trzeba doprowadzić do tego, aby w umysłach podrostków wytwarzała się swojego rodzaju psychoza przed wyjściem wieczorem na podwórko. Zanim taki np. 15-latek dotknie klamki do drzwi wyściowych musi się poważnie zastanowić czy warto wyjść na dwór. Do tego celu powinny służyć specjalnie powołane oddziały (mogą być zmechanizowane) do wyłapywania ich z dworu i przekazywania spowrotem rodzicowm + mandat dla rodziców za to, że wypuścili dziecko na podwórko.

Ale z drugiej strony jak się mocniej komuś zabrania tego co daje mu satysfakcję to pojawia się chęć robienia na złość. No, ale jak to mówią - “młodość musi się wyszumieć”. Ja jestem w miarę młody i nadal czuję potrzebę “wyszumienia się” (co ostatnio zaowocowało mandatem). Jest jednak ta róznica, że w nieco starszym wieku chęć wyżycia się wygląda inaczej - łagodniej dla społeczeństwa. Obecnie nie czuję takiej jak kiedyś potrzeby popisania sprayem po ścianie lub podpalenia śmietnika. Wystarczy kilka piw ze znajomymi (niekoniecznie w dozwolonym miejscu), jakiś wyjazd gdzieś itp.

A może po prostu olać nieletnich przestępców i powiedzieć sobie, że to tylko hormony?

Sęk w tym że te hormony nie okiełznane we właściwy sposób we właściwym czasie, przynoszą nieodwracalne skutki w jeszcze nie ukształtowanej psychice młodego człowieka. Wkroczyć na złą ścieżkę jest bardzo łatwo, gorzej z powrotem na właściwe tory.

A co z Sylwestrem, samotnym wyjściem na Pasterkę? :roll:

Mi to tam pasuje :roll:

ale

:!:

Z Sylwestra można wrócić nad ranem, a na pasterkę zwykle idą tłumy więc nie będziesz osamotniony :slight_smile:

Ta reklama jest skierowana do starych dewotów.

Nie ważne jaka grupa społeczna w niej występuje, ważne jak wyglądają i jak się ubierają.

Stare baby oceniają po wyglądzie.

Jak ktoś ma irokeza to musi być ćpunem, bandytą, złodziejem i satanistą.

Coś Ci się pomyliło :evil:

Złączono Posta : 11-11-2006 (Sob) 15:04

Cisza wyborcza - tematów politycznych nie poruszamy

A co wy na to co? Myślicie, że takich małoletnich da się jeszcze wyprowadzić “na prostą”?

http://www.portel.pl/artykul.php3?id_akt=20664&id_dz=5

“został uderzony w twarz, prawdopodobnie kijem bejsbolowym”

Takich to nawet nie ma sensu do więzienia/poprawczaka wsadzać… Wyjdą jeszcze gorsi. Powinno się takich pozbywać (choć ostatnio słyszymy o znacznie gorszych zachowaniach, jak w sprawie Krystiana z Krakowa - takich od razu powinno się usypiać :!: ). Chyba że wcześniej nic takiego nie zrobili - to wtedy ostatnia szansę. Przepraszam za kontrowersyjną wypowiedź, lecz po co trzymać takie chwasty.

o co chodzi ? :wink:

A tak w ogóle do tematu :stuck_out_tongue:

Dobrze robi (co do tego), ale na mundurki już był miałbym już inne zdanie :?

Sylwester - można wrócić nad ranem, ale… jest jedno baaardzo duże “ale”. Dla mnóstwa ludzi (w szczególności tych młodszych, bo starsi zwykle siedzą gdzieś w zamkniętym pomieszczeniu) te święto kojarzy się z wielogodzinnymi spacerami, chodzeniem po górkach, nad rzeką itp. W tym dla mnie w szczególności, bo nie wyobrażam sobie siedzenia w jednym miejscu. :confused:

Pasterka - ja tam do przejścia mam 2 km, nie zawsze jeżdżą rodzice ze mną, czasami gdzie indziej na mszę… :roll:

http://video.google.com/videoplay?docid … =walbrzych

tak to bym sie z checia przejechal…

co do mundurkow - nie

reszta - tak

zreszta wracaja do sprawy tej dziewczyny z gdanska to mnie zastanawia jedno - jak nauczyciel mogl zostawic klase sama dla siebie ? jak ???

Takich kretynów to tylko ustawić pod mur i z kałacha.

Pyra jeżeli dla ciebie stanowi to wzór do naśladowania znaczy tylko, że godzina policyjna, dla ciebie, powinna zaczynać się przed dobranocką.

U mnie też tak jest. Ale - mądry Polak po szkodzie. Nam jakoś nauczyciele ufają, jesteśmy zbiórką osób (wg mnie) z podstawówki, gdzie prawie każdy się znał.

Czepiacie się wyjątków, bez przesady… wtedy zniosą ten jeden raz godzinę policyjną ;]

ja nie bardzo, nie lubię narażać życia niewinnych ludzi. Jakby taki wariat przejechał samotną matkę z 5 dziecmi na ich oczach? lol.