Google Chrome kontra Mozilla Firefox

Siema!

Nie mogę wyprać dla siebie przeglądarki internetowej - Mam dwóch kandydatów - Google Chrome i Mozilla Firefox - Stabilny , Aurora lub Nightly . Proszę was o pomoc :slight_smile:

Ja używam do codziennych zajęć Maxthona 4 i Mozilli Firefox Nightly. Jednakże rozważniejszym wyborem będzie Mozilla Firefox z kanału release lub beta.

Ok , ale zaczekam jeszcze na inne propozucje , ale słusznie mówisz , wypróbowałem firefox’a i działał w porzątku :smiley:

Dodatkowo jest możliwość pobrania 64-bitowej kompilacji Mozilli Firefox z kanału Nightly. Ciekawą opcją są też forki tych przeglądarek.

Forki Chromium (na podobnym kodzie zbudowane jest oryginalne Google Chrome):

  • SRware Iron (wzmocniona prywatność);
  • Comodo Dragon (wzmocnione bezpieczeństwo);
  • CoolNovo (wg. mnie najlepsza z bazujących na chromium; bardziej intuicyjna obsługa, Cloud Switch - możesz się przełączyć na silnik Trident (z Internet Explorera), gdy strona nie wyświetla się poprawnie).

Forki Mozilli Firefox:

  • PaleMoon;
  • Comodo IceDragon (wzmocnione bezpieczeństwo);
  • CyberFox (bardzo szybka);
  • WaterFox (kompilacja x64).

Ja korzystam z Maxthona głównie z powodu stabilności i możliwości łatwego przełączania się między silnikami Webkit i Trident.

Możesz też wypróbować Lunascape “Orion” z trzema równoległymi silnikami renderującymi: Trident (IE); Webkit (Safari i Chrome); Gecko (Mozilla Firefox). Polska wersja: http://rd.lunascape.jp/jp.aspx?id=%7B5393D886-C34E-461D-BF2A-B4C022E99A8C%7D.

Ok wypróbuje :slight_smile: zobacze :smiley:

Prawda jest taka że co byś nie wybrał tzn. Chrome czy Firefox to będzie dobrze. :slight_smile: Jedna przeglądarka jest lepsza w tym, za to druga w czymś innym. Sam wypróbuj, z którą ci się lepiej pracuje. “Forków” tych dwóch przeglądarek raczej nie polecam ze względu na wolniejsze aktualizacje, co za tym idzie użytkownicy korzystający z tych “wynalazków” są bardziej narażeni na wirusy itp.

Maxthon no cóż według mojej opinii “ciężka” przeglądarka, toporny interfejs, ogólnie nie polecam. Na co komu dwa silniki w przeglądarce? :slight_smile:

Możesz też spróbować Internet Explorer 11 :smiley: Jeżeli nie korzystasz z dodatków w przeglądarce i wykorzystujesz ją jedynie do przeglądania internetu to będzie to dobry wybór wbrew pozorom. :slight_smile:

Masz racje :smiley:

Proponuję użyć pralki :slight_smile: W dokumentacji przeglądarek nie widziałem żadnych adnotacji, że należy je prać ręcznie.

 

A co do wyboru przeglądarki, ostatnio przesiadłem się z Chrome’a na Firefoksa. Dlaczego? Ostatnio Chrome (Chromium, Iron, czy jakakolwiek inna nazwa pod którą ukrywa się to samo) zaczął strasznie obciążać system. A Firefox się z tym poprawił.

Faktycznie Google Chrome od pewnego czasu bardzo obciąża system. Już nie mówię nawet o pamięci RAM, bo tu dożo się nie zmienia dalej żre pamięć tonami ale chodzi mi o zużycie pamięci. 

 

Również zastanawiam się nad zmianą na Firefoxa ale czekam na w miarę stabilne (a przynajmniej beta) wydanie z pracą na wielu procesach. Niestety tutaj Chrome działa znacznie szybciej i lepiej. 

  

Nie na długo Firefox się poprawił. W przyszłości mają wprowadzić funkcję dobrze znaną z Chrome, tzn. każda nowa karta w osobnym procesie, więc obciążenie wzrośnie. Oczywiście taka funkcja ma swoje zalety (np. teoretycznie szybsze działanie, zawieszenie jednej karty nie powoduje zawieszenia całej przeglądarki), ale obciążenie wzrośnie czy komuś się to podoba czy nie. :slight_smile:  Swoją drogą można już z niej korzystać w Firefoxie, wystarczy tylko dobrze pogrzebać w ustawieniach, jednak tylko na swoją odpowiedzialność, gdyż jest to wersja “niestabilna”. :slight_smile:

nie mogę zdzierżyć czcionki w chrome, nie mogę tam czytać a już najgorzej to jest na czacie fb masakra

 

To zmień w ustawieniach czcionkę, co za problem. :slight_smile:

Chrome miał to od dawna, a obciążać tak mocno system zaczął dopiero ostatnio.

chrome wcale nie jest szybszy to są mity różnice miedzy przeglądarkami są w liczone w milisekundach i człowiek nawet tego nie zauważy

U mnie obciążenie w Chrome jest takie samo jak kiedyś, więc może to nie wina Chrome a czegoś innego, warto się zastanowić. :slight_smile:

@bart86

Masz rację dla zwykłego użytkownika jest to nie zauważalne. Śmieszą mnie również komentarze ludzi którzy mają 8 Gb pamięci ram albo i więcej a narzekają, że przeglądarka bierze im np. 1 Gb. Jak wiadomo ram nie wykorzystany to ram stracony. Jak dla mnie może brać nawet i 5 Gb, byle procka mocno nie szarpała. 

mi w tej chwili lisek bierze 450MB ramu

prawda jest taka że komp nie będzie mulił puki nie zapełnimy więcej niż 90% pamięci ram

Słuchajcie ludzie , Prawda jest taka że każda przeglądarka pasuje innym np . Jankowi pasuje Internet Exploler a Mariuszowi Google Chrome :slight_smile: Jak chcecie dawajcie swoję przykłady swoich przeglądarek , napiszcie taką z  , której korzystacie  np.

Mi pasuje przeglądarka … , poniewaz … .

Mój przykład

Mi pasuje przeglądarka Google Chrome lub Firefox , ponieważ u mnie działają najlepiej :slight_smile:

 

Podajcie swój przykład :smiley:

krótko Firefox ze względu na dodatki i Adblocka tylko na FF ten dodatek całkowicie powstrzymuje ładowanie się reklam co uprzyjemnia, przyspiesza i znacznie poprawia korzystanie z internetu bez tego dla mnie internet jest nie do użytku

Hmm… to ja korzystam z 3 przeglądarek: Chrome, Opera, Firefox. A dlaczego? Sam nie wiem po prostu mi taki układ odpowiada. :slight_smile: