Grafika 4d

(Maartin 14) #1

Wiecie moze czym rozni sie grafika 3D od grafiki 4D?? bo wlasnie wychodzi gra TimeShift z grafika 4D

(Canaletto) #2

A to ci się udało :lol: :lol:

(inż. Piniol) #3

A to jest w ogóle takie coś jak 4D w grafice :roll: No bo jest oś X, Y, Z i niby te czwarte to co ?? Jakoś koło 1990 roku była tez gierka co się nazywała 4D Sports Boxing i chyba chodziło o to, że był widok z 4 rzutów kamery :lol: :wink:

(Maartin 14) #4

Kupcie se Clicka :wink: i przeczytajcie

cytuje

Tego jeszcze nie wszyscy graja jeszcze dokoła w trojwymiarowe strzelaniny, a juz niedlugo dostaniemy pierwsza gre.. 4D!!

(inż. Piniol) #5

No wiesz można założyć, że przestrzeń (czyli osie X,Y,Z) i czas tworzą cztery wymiary, no ale jak to się ma do jakieś rewolucji :roll:

(Canaletto) #6

A żebyś wiedział, że jutro pójdę i kupię :roll:

Nie istnieje grafika 4D :smiley: Nawet nie próbuję sobie tego wyobrazić :slight_smile:

(system) #7

Nawet ta 3D jest już naciągana, gdyż monitor ma przecież tylko wysokość i szerokość, czyli 2 wymiary (2D).

(Maartin 14) #8

Ja nawet sam niewiem jak to bedzie wygladalo. Z niecierpliwosca czekam na premiery gry;]

(inż. Piniol) #9

Wcale nie jest naciągane, bo chodzi o to, że każdy obiekt możesz obejrzeć z każdej strony, czyli wspomniane już przeze mnie osie X, Y, Z i o to chodzi w grafice 3D, a czwarty wymiar to czas, jak już wspominałem :slight_smile: cosik się jednak pamięta z zajęć z algebry i grafiki 3D :wink:

Mówiąc krótko... jak dla mnie jakiś chwyt reklamowy :wink:

(Maartin 14) #10

Mowisz czas, w zapowiedzi pisze ze mozna tam wladac czasem

cytuje

TimeShift zabłyśnie dzięki orginalnemu jak na FPS pomysłowi- władaniem czasem

(m89) #11

szczerze to czytałem w jakimś piśmie naukowym że 4 wymiar (ten w 4D) to jest czas i to on odpowiada za coś tam jeszcze ale więcej nie zrozumiałem i nie pamiętam więc nie pomogę

(system) #12

No tak, ale monitor tego wiernie nie oddaje. Wszystko jest sprowadzane w czasie rzeczywistym do układu X,Y, co nie znaczy, że w takiej postaci występuje zapisane w kompie. Wiernie obraz 3D IMO oddaje dopiero np. hologram.

(Mk17 Rc) #13

Istniej teoria w fizyce mówiąca o czwartym wymiarze zwiniętym do zera, może to powodować kontrolowane zakrzywienia czasoprzestrzeni.

Ale w grach to takiego czegoś niema i nie będzie!!

(inż. Piniol) #14

no czyli chwyt marketingowy ehehe :stuck_out_tongue:

ja to miałem na zajęciach z algebry liniowej albo analizy matematycznej, teraz nie pamiętam już :lol:

no zgadzam się, ale ja mówię o założeniach grafiki 3D :wink:

(adpawl) #15

Ciekawe... :shock:

Dokładnie... Faktem jest jednak, że człowiek nie postrzega przestrzeni n-wymiarowych, gdzie n>3 :roll:

Bo niby jak coś takiego zobaczyć? Jak zobaczyć np. czas ?? :wink:

Tak więc:

Albo gość sam nie wie co pisze :smiley:

(Maartin 14) #16

Oto artykul. Niketore watki skrocilem

............................ Tymczasem TS obiecuje, że bohater ich gry bedzie prawdziwym władca czasoprzestrzeni. pozornie TS to poprostu kolejny FPS- przedstawiciel gatunku, w ktorym panuje olbrzymia konkurencia. Wprawdzie autorski enigine sabre 3D wykorzystuje wszystkie najnowsze graficzne technologie , niemniej to dzis za malo by konkurowac z Dooma czy HL. TS ma jednak szanse obronic własnie dzieki wspomnnianemu na poczatku patentowi wladaniem czasem

Wyglada na to ze o ile moce głownego bohatera wpływaja na rzeczywistosc o tyle on sam istnieje po za linia czasu. Dostrzegasz juz wtkwiacy w takim rozwiazaniu potencjał.. Autorzy wykroczyli swymi pomysłami daleko po za zwalnianie przewijanie czy zwalnianie czasu..........

niechce mi sie dalej pisac

(inż. Piniol) #17

No idealnie to pasuje do tego chwytu marketingowego, bohater będzie się przenosić czasie, czy np. akcja będzie zwalniać na maksa a on będzie biegać jak Flash Gordon (ciekawe czy ktoś wie o kim mówię :lol:) :lol:

(m89) #18

dla czasu nawet definicji nie ma a grafa 3D w grach to tak naprawdę tylko narzucona perspektywa i cienie(cieniowanie) nic więcej bo głębii obrazu monitor płaski n ie odda (przynajmniej nie u mnie :slight_smile: )

(Maartin 14) #19

Kurde, ale pisze ze 4D. Jakie zury niekupie wiecej CLICKA

(inż. Piniol) #20

A czytałeś mój post, w którym wspominam o gierca co się zowie '4D Sport Boxing" ?? :wink: eheh BTW zajefajna gierka :smiley: