Grupa o2 większościowym udziałowcem DP

Z całym szacunkiem dla DP… ten krok był krokiem wstecz do momentu zaraz po ‘narodzinach’, cała reputacja, cała dobra marka, którą portal sobie wyrobił, zniknęła… 

 

popatrzcie choćby na nazwy (i styl) newsów na o2.pl…

 

I proszę nie wciskać ciemnoty iż skoro o2 ma 51% to Wy macie coś do powiedzenia… 

 

Bardzo nierozważna decyzja biznesowa, której skutki odczujemy my wszyscy. Jak widać nie liczy się dobro portalu tylko kasa.

 

Dziękuję za uwagę…

 

Ja też bym wolał, żeby to Xenium nadal było jedynym właścicielem portalu i też mnie smuci ten stan rzeczy, ale nie zapominaj, że ludzie też muszą za coś żyć. Serwery, łącza, wypłaty dla pracowników (podejrzewam, że tam pracuje zapewne więcej osób, niż tylko administracja i redakcja, w firmie potrzebni są księgowi, a także i ludzie którzy po pracy posprzątają biuro) to wszystko niestety kosztuje. Portal nie chce nam serwować agresywnych reklam, więc szukają innego sposobu na zarobek. Jak będzie to się okaże, jeśli o2 zacznie burzyć nasz porządek, to po prostu przestaniemy odwiedzać portal i/lub forum i albo umrze on śmiercią naturalną, albo będzie kolejnym skupiskiem gimbazy. Może nie będzie tak źle, póki co, jest po staremu.

@roobal

 

Po części masz rację - z czegoś trzeba żyć - masz rację całkowitą. Aczkolwiek, zarówno Ty, jak i zdecydowana większość ludzi tutaj, doskonale zdajesz sobie sprawę z charakteru portali wchodzących w skład Grupy o2.pl. Owe portale nastawione są na sensację. Często kosztem (drastycznego) zaniżania poziomu treści publikowanych na owych portalach.

 

Osobną kwestią są komentarze użytkowników. Wiadomo - trole były są i będą, ale - obiektywnie patrząc  - na wielu portalach wchodzących w skład Grupy o2.pl coś takiego jak moderacja komentarzy albo nie istnieje wcale, albo w bardzo ograniczonym zakresie. 

 

Teraz troszkę z innej beczki :slight_smile: wejdź sobie na WP i zwróć uwagę na styl artykułów. Kiedyś (przed przejęciem) WP była portalem na którym były publikowane wartościowe treści (=poziom ich był wysoki). Zwróć uwagę na to jak spada poziom portali przejmowanych przez Grupę o2.pl. To jest właśnie owe ‘wyciskanie pieniędzy’, szukanie ‘taniej sensacji’ oraz próba (mniej lub bardziej udana) przypodobania się trolom.

 

Nie oszukujmy się - skoro o2.pl ma 51% w dp.pl to kwestią czasu jest spadek poziomu dobrychprogramów.

 

Takie są fakty niestety.

Jak będzie to się okaże, na razie nie ma sensu przewidywać czarnych scenariuszy. Jeśli stanie się tak jak piszesz, to raczej stąd uciekniemy.

Redakcja pisała, że do spadku na taki poziom nie ma dojść. Jednak nic nie wiadomo. Z czasem może pójść to wszystko w złą stronę. Czas pokaże.

imo jeżeli grupa o2 czy tam jakaś inna grupa plotkarska w stylu WP nie narzuci własnego stylu prezentowania reklam = nachalny i wciskany na siłę w każdy kąt to ja się pytam po co im te 51% i po co wykupili dp jak wszystko ma zostać po staremu ? Wykupują aby zarobić, chyba nie po to aby ktoś zarobił na sprzedaży :P.

Coś się musi zmienić. Po staremu = nielogicznie i zdecydowanie nie opłacalnie ekonomicznie ;).

Trolle to pożywka dla portali = kłótnia, więcej odświeżeń, więcej wyświetleń, Troll na portalu = $.

Nie wierzę w to hasło że “będzie po staremu”, to nie jest czarny scenariusz tylko ekonomia.

dokładnie tak :slight_smile:

też jakoś nie chce mi się wierzyć, że zostanie po staremu :slight_smile:

ja już mogę powiedzieć mając 99% pewności, że nie zostanie po staremu…

Tak nie mamy gwarancji od ekipy dp.pl ze sytuacja nie zmieni , logika mówi tak 51% i masz władze absolutna proste, w słowa redakcji bym nie ufał po wpadkach co mieli ciągu 12 miesięcy, i też tak pisali a w praniu wyszło co innego.

A z drugiej strony to co to ludzi obchodzi komu sprzedali mogli dla samego diabła sprzeda :stuck_out_tongue:

@up - no wybacz waść, ale mnie osobiście bardzo obchodzi poziom portali na których się wypowiadam. Chociażby dlatego że szanuje sam siebie i swoje wypowiedzi i nie wypowiadam się na portalach czysto plotkarskich (bez nazw aby nie mieć problemów, ale każdy wie o jakie portale chodzi)

 

Od sprzedaży pakietu większościowego już trochę upłynęło i jakoś nie widzę żadnej zmiany poziomu portalu. 

Podpisuję się pod tym.

Zmiana skryptu forum była zapowiadana na długo długo przed o2. Więc ja bym tych rzeczy nie łączył na twoim miejscu :stuck_out_tongue:

A do zmiany poziomu doszło na długo przed sprzedażą udziałów.

Jakiś czas temu “krakałem”, że pojawia się głupawe reklamy nie mające związku z szeroko rozumianą branżą IT. Niestety miałem rację. szkoda że nie zrobiłem zrzutu ekranu. Miałbym dowód. Była to reklama z serii: “Poznaj atrakcyjną Chinkę”. Oczywiście galeria uśmiechniętych od ucha do ucha Azjatek. Oto skutki fuzji ze zboczeńcami z O2… :confused: DP zajmuje się umawianiem klientów w agencjach towarzyskich…

Warto sprawdzić czy ta reklama nie przyszła “za tobą” z AdSense :wink:

Hmmm… no nie wiem :wink: Na poważnie to czy możliwe jest by w otwartym oknie IE na stronie DP coś takiego mogło przyjść “za mną”?

Dopisek: No i wydarzyło się to po raz pierwszy odkąd mam konto na DP. To chyba świadczy za moją “teorią spiskową”, bo przed fuzją z O2 takie rzeczy nie miały miejsca… 

Nawet gdyby to “chodziło za mną” to powinno byc już wcześniej, skoro mam takie “upodobania”… Ale zaręczam nie mam takich ciągotek :slight_smile:

 

I jescze proszę poradzić jak to się sprawdza, czy to było z AdSense.

To był Popup czy baner, masz jakiś zrzut?

nie mam zrzutu, ale to był baner, dlatego właśnie nie zdążyłem przygotować Snipping Tool. Teraz już mam na Quick Launch więc następnym razem będę przygotowany :slight_smile:

Nie blokuję reklam na DP i nigdy takiej nie widziałem, spróbuj użyć ADWCleaner: http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html -> skanuj i usuń co znajdzie,  jak Ci znowu wyskoczy ta reklama to zrób zrzut, możliwe, że trafił się nieuczciwy dostawca, wtedy DP musi to zgłosić i reklam powinna zostać usunięta.