GRy komputrerowe - samo zło dla zdrowia?

Jaka jest według was jedna pozytywna cecha grania w gry komputerowe? Moim zdaniem tylko wątpliwy relaks, ktory i tak jest zmęczeniem w pewnym sensie.

Szkoda mi troche tych dzieci i mlodszej mlodzierzy co w dzisiejszych czasach krzywi sobie kregoslupy marnując tyle godzin na granie, klany i “sławę” ktora nie ma zadnego znaczenia.

No i dochodzi do tego ta bezsensowna pogoń za numerkami kart graficznych, gdzie ludzie sobie montują w budach karty o wielkosci cegły ryczące jak traktor. Bezsens :slight_smile: Jak to dobrze ze okres grania mam za sobą.

Ja też nie gram już za dużo ostatnio chyba,że naprawdę coś ciekawego,ogólnie to już mnie to nudzi.Prawdę mówiąc to żałuje,że tyle czasu spędziłem przed konsolą i kompem szkoda życia.

DLa wielu ludzi, gry ich uratowały :stuck_out_tongue:

Niektórzy grają by pograć, a dla innych jest to chleb.

Zgadza się, w dodatku kultura graczy jest na takim poziomie że szkoda gadać !

Raz na jakiś czas dobrze jest pograć w coś aby się zrelaksować ale nie za dużo.

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 15:43

Uratowały przed czym ?

ostatnio czytałem, że naukowcy dowiedli, iż gry komputerowe (w umiarze) poprawiają wzrok o 20 %.

Szymoo

heh możesz podać link do artykułu?

http://xteam7.wordpress.com/2007/02/10/ … aja-wzrok/

Ja natomiast na obronę graczy mogę zacytować coś takiego:

Jak z tym na prawdę jest nie wiem :stuck_out_tongue:

Artykuł pochodzi z tej strony :slight_smile:

Bardzo rzadko gram w gry komputerowe. Czasem partyjka w pasjansa lub sapera, jak już coś. Ale jak wczoraj zobaczyłem w vortalu grę na weekend to mnie wzięło - ale tylko na jakąś godzinę :slight_smile:

Myślę, że od czasu do czasu można w coś zagrać dla rozrywki ale spędzanie długich godzin na Ogame czy czymś innym? Po co?

Jest to zło

http://www.nauka.gildia.pl/newsy/archiw … iaja_wzrok

tu macie o tym, ze gry poprawiają wzrok. :stuck_out_tongue_winking_eye:

To zależy jakie gry.

Ja gram na kompie przez ok 5 godzin. Moim zdaniem wyniki badań to prawda. Z mojego otoczenia (gimnazjum) osoby, które cały dzień spędzają na dworze są ********** i nie potrafią wykonać nawet prostego zadania. Od razu się gubią itd. Gry komputerowe rozwijają umiejętność logicznego myślenia.

Panuj nad językiem, to pierwsza i ostatnia prośba, Joan

Gry pomagają kształtować światopogląd i pewne psotawy życiowe. Pamiętam jak spędzałem godziny przy Unreal, Quake 2, Unreal Tournament czy Half - Life.

Tak to jest prawda, ale trzeba grac z umiarem.

Ja gram bardzo czsto w GTA San Andreas, Most Wanted, Gothic 3, Call of Duty 2, co tam jeszcze… The Crims :slight_smile:

Ja w gry w cale nie gram, od dłuższego czasu.

Jakoś nie mam ochoty i nie ciągnie mnie do nich.

Według mnie Gry komputerowe to strata czasu

Mówie tak chociaż mam tylko 12 lat 8)

A, w ogóle to już wolę zrobić Defragmentację Dysku niż bezmyślnie strzelać

GTA San Andreas, Call of Duty 2, ale to jak napisałem. kiedyś grałem.

Bo takie fajne.

Czasem Bat 2142, fifa jakas, NFS, Carbon, Ug2.

LOL :lol: Tak, defragmentacja dysku jest taka ciekawa - emocje wtedy są niesamowite i te kolory czerwony, niebieski, biały… O wiele bardziej zajmujący niż Far Cry… :lol: :x