Gry przycinają się po wymianie płyty głównej!

Witam. Mam taki problem z komputerem. Mianowicie odkąd płyta główna została wymieniona na Asrock K7VT4A PRO wszystkie gry, które wcześniej chodziły zaczęły się ciąć. Nawet cs (counter-strike) mi nie chcę chodzić na grafice OpenGL.

Mój komputer:

AMD Athlon XP 1700+

1,47 GHz, 512 MB RAM .

karta graficzna: GeForce4 MX 440.

płyta główna: Asrock K7VT4A PRO

zasilacz: 200W

cd. procesora - nie czepiajcie się, że słaby bo mój kolega gra na OpenGL i ma 1,20 GHz .

co może być tego przyczyną ?

PS. czy możliwe, że ta płyta główna jest za “dobra” dla mojego komputera i karta do niej nie pasuje ? :frowning:

Przykro mi nic nie jest dobre.

To jakiś złom a nie komputer.

To wszystko jest warte 50zł wiec czego się dziwisz.

to dlaczego gry dopiero zaczłęły się ciąć po wymianie płyty głównej ? przed wymianą wszystko ładnie chodziło.

zainstalowane wszystkie sterowniki do chipsetu itp ?

Po pierwsze jeżeli po wymianie płyty nie było formata, to będzie dalej wszystko cieło. Jeśli był, to tak jak osoba wyżej pisze, potrzeba instalacji driverów chipsetu

http://www.download.net.pl/c174/NVIDIA/ -> ściągnąłem to pierwsze i ostatnie, nic nie dało ;/ obraz po prostu staje w miejscu gdy gram . czasami też pojawiają się miejscami kolorowe kwadraciki . tak jakby coś od karty to było.

Zrób formata, zainstaluj sterowniki od chipsetu,mobo,głosu,directX,od grafiki i wtedy zobacz czy się tnie.

jezeli nie zrobiles reinstalacji systemu to nie dziw sie - konflikt sterownikow, jezeli tak - to byc moze plyta jest kopnieta lub poprostu brak sterownikow, warto by bylo sprawdzic na innej grafice,

a pan @up - nie ma takiego czegos jak zrob formata, wogole co to za zdanie? poprostu reinstalacja.

najpierw zrobię reinstalacje systemu (format), zainstaluję sterowniki od wszystkiego , a jak to nic nie da to spróbuję sprawdzić na innej grafice.

smooker , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych znaczków i wykrzykników w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

karta-plyty-glownej-t414596.html#p2649987