Gta:sa

Witam.Otóż niedawno dostałem od brata GTA:SA(orginał!-z USA)no i wszystko fajnie tylko mam pewien bardzo denerwujący problem.Otóż po ok.30 minutach grania mam zawieszke-pomaga tylko twardy reset.

Moja karta graficzna to Radek 9550@9600 pro , 512 ddram , Athlon 2.6

Prosze o pomoc :cry:

Pozdrawiam.

można zgadywać cały dzień :expressionless:

może coś się przegrzewa :roll: komputer się poprostu wiesza czy są jakieś błędy… napisz trochę więcej :!: :-k

Więc tak:inne gry(np:N4S U2,AA SWAT4)chodzą normalnie więc to nie jest wina sprzętu.

Do grafy uzywam sterów NGO ATI OPTYMIZED DRIVER 1.5.6,do karty dźwiękowej używam najnowszych sterów(Sound Blaster Live!)

I dzieje się tak po ok.pół godzinie i dźwięk normalnie leci a obraz stoi :-x

na początek spróbuj zainstalować najnowsze oryginalne sterowniki ATI

Miałem Catalysty 5.6 ale wywaliłem je bo miałem błędy w grafice przez nie.

Pozdrawiam

ale czy grałeś na nich w San Andreas :?: czy komputer też się wieszał wtedy :roll: :-k

Grałem na nich w GTA i miałem błędy w grafie(źle padały cienie itp)ale nie miałem zawiech(grałem niecałe pół godzinki na nich)

no więc zainstaluj najnowsze ATI i pograj w San Andreas :!: jeżeli nie będzie zwiechy to znaczy, że na NGO nie pograsz :smiley:

Dobra,sciągam teraz najnowsze DNA i zobaczymy.

One bazują na Catalystach 5.4-więc może będzie bez zawiech i bez artów. :roll:

no to twoja wola… albo grasz i masz dodatkowe efekty albo grasz z limitem około 30 minut :rotfl: :smiley:

ewentulanie inne sterowniki zoptymalizowane: http://downloads.guru3d.com/download.php?id=24

oprócz NGO rzecz jasna :rotfl:

Nic nie dała zmiana sterowników;( :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Pomocy

ale jakie zainstalowałeś :roll: oryginalne ATI czy znowu zoptymalizowane :?:

Najnowsze DNA:(

no więc wygląda na to, że pograsz tylko na ATI :slight_smile:

poszukaj może jest jakiś patch do tego albo kombinuj z ustawieniami w grze :idea:

Z tego co sie doczytałem rownież na innych forach prawie wszyscy mają takie problemy z GTA SA nawet na mocniejszych dużo radeonach , albo zwiecha albo reset akceleratora graficznego , narazie nie znalazłem takiego problemu odnosnie tej gry i kart graficznych nvidii więc wygląda na to że gra nie przypadła do gustu radeonom, proponuje szukać cierpiliwie po różnych forach może ktoś w koncu znajdzie jakieś rozwiązanie , bo jak narazie to żadne stery z tego co sie doczytałem nie skutkują. Możliwe że jeżeli ten problem będzie na dużą skale to stwórca gry w koncu wyda jakiegoś patcha naprawiającego ten problem. Troche przesadziłem że gra nie lubi wszyskich radeonów co ciekawe gra działa w miare na radeonach 9200 a problemy zaczynają sie od 9500 wzwyż.

na mim 9500 smiga i zadnej zwiechy nie bylo :D:D chyba mam szczescie :D:D

A jakich używasz sterów konio?

tzn ze na moim 9600 XT też będą zwiechy ? :?

Bedziesz musiał sprawdzić może będzie działać

Jedno rozwiązanie jakie znalazłem ale też narazie nie potwierdzone przez innych to obniżenie napięcia na AGP zależnie od płyty gł. można to zrobić w biosie w pozycji AGP VOLAGE lub na zworkach płyty gł.Niektóre płyty gł. nie posiadają żadnej z w.w funkcji zmiany napięcia na AGP

Możesz dokładniej opisać to?