GTX 1050 w OPTIPLEX 7010

Witam. Sprawa jest prosta- chcę do Della Optiplex 7010 DT wsadzić GTX 1050. Problem w tym, że zasilacz daje skromne 250 watów i teoretycznie karta nawet nie powinna się uruchomić, jednakże widziałem parę filmów i recenzji, gdzie takowy zestaw działał bez zarzutu nawet z 1050 ti w obudowie SFF. Co może się stać jeśli zasilacz okaże się za słaby? A może ktoś ma taki zestaw i mógłby opisać swoje doświadczenia? Z góry dzięki za odpowiedź

Spalisz kartę , zasilacz, płytę w dowolnej konfiguracji lub razem.
Dla używkiz a lub noame za 50 zł chcesz ryzykować kartę za 500? OK, its your circus and your monkies :wink:

Zmień zasilacz, i można myśleć o karcie. Teraz nawet nie próbuj.

Myślałem nad kupnem gt 1030 no ale na niej to sensownie nie pogram w full hd, ewentualnie kupić mocniejszy zasilacz i trzymać go poza obudową. Warto zainteresować się 1030 czy lepiej szukać taniego zasilacza?

A jaki masz zasilacz? Taki podłużny jak stolec? Przecież są i takie o mocy 350-400W.

Ano dokładnie taki malutki stolec. Można prosić o jakiś przykład byle tani?

Btw to właśnie film, który mnie zmylił:

Tu właśnie bezie problem, bo te TFX są w diabła słabe i drogie. Stare na 1 linii 12v nie przekraczają 200w, a on ma tak płyta i dysk z 70, karta z 75 procek z 80, w peaku ugotuje każdą 300. Powinien mieć na 12 z 250W, w jakies nowej 350…

No to mogę postawić zasilacz obok kompa, tylko trzeba będzie pewnie dokupić przedłużki. A jakby nic się nie udało to GT 1030 zadziałałby na obecnym zasilaczu?

Nie wiem jaką masz moc linii 12v , prawdopodobnie w peaku będzie “na styk” koło 190 w.
Jeżeli rozważasz zakup, to weź lepiej pomysl o czyms takim, mimo wszystko 1030 z i5 będzie trochę słaba… i wyjdzie Ci, żę równie dobrze mogłeś brać na integrze AMD. Ten Chieftec powinien mieć z 1050ti obciążenie ok 70%.

Moim celem było znalezienie jak najtańszego zestawu, więc kupiłem poleasingowego Della za 750 zł. Co do zasilacza- nawet nieco mniejszy niż mój teraz. Nie wiem czy przypadkiem problemem nie pozostaje płyta, bo z różnych specyfikacji wynika, że z PCI-E dostarcza 50w, a w innych 75w. Da się to jakoś sprawdzić?

Wygląda na to że obsługuje 75W.

Tak, ale to wersja MT. Ja posiadam DT

wsadzić kartę;-) PCIE standardowo daje do 75.
Nawet jakby, to masz jeszcze rx 550 z max 50 W, z benchmarków jest on trochę (~14%) lepszy od 1030, ale to zależy od gry.https://www.youtube.com/watch?v=vjabc4MmT98

No, chyba że tak. W takim razie uzbieram 350 zł na gt 1030, albo kolejne 750 na zasilacz i GTX 1050. W sumie to tak czy siak w Wiedźmina 3 pogram, a to chyba najbardziej wymagający tytuł, jaki planuję przejść. Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:

Zbieraj więcej najlepiej na 1050 3 GB

Narazie to ja nawet monitora full hd nie mam, więc po prostu wezme tego 1030 i będę sobie wmawiał, że 720p mi wystarczy czy coś a potem można zrobić jakiś upgrade

Jak chcesz brać, to rx 550, kilka wat więcej, ale jednak i kilka % więcej, a cena może być niższa;)

Właśnie w specyfikacji wyczytałem, że na linii 12 V jest prąd 17,8 A, czyli moc wychodzi 213,6 W. Przynajmniej wystarczy do 550 albo 1030…

1030 na bank, 550 masz 200 na 210, 95% obciążenia, to sporo i granica błędu mała :wink: ew. zrobisz leciutki unervolting żeby kilka w oszczędzić. Stracisz z 5% wydajności,ale powiększysz bufor o 10% :wink: