Gtx 750

Witam
Czy karta graficzna gtx 750 2gb dwu śledziowa wejdzie do optiplex’a 755 MT?

Nie wejdzie, musiałbyś kroić obudowę.

Drugim problemem jest chłodzenie procesora, które skutecznie uniemożliwia montaż dłuższych kart (na dwa wentylatory). Potrzebujesz jednośledziowego, krótkiego Asusa.

Trzeci kłopot to nienaturalne ułożenie płyty głównej, przez co karta graficzna “chłodzi” się gorącym powietrzem wychodzącym z radiatora procesora. Oznacza to temperatury przekraczające w stresie 90 stopni. I wichurę w obudowie.

Przerabiałem te tematy z moim Optipleksem :slight_smile:

To co najlepiej zrobić w takim razie? Kupić kartę jedno sledziowa to już wiem coś jeszcze pozmieniać?

Taka karta może być nie?

Może być. Będzie to wyglądało tak jak tutaj:


Ale ciągle pozostaje problem z chłodzeniem karty. Ja ostatecznie zmieniłem obudowę (i płytę główną przy okazji).

A jaką płytę polecasz żeby pasowało 8 GB RAM procesor Q6600 i ta grafika?

U mnie wszystko to ogarnia Asus P5K WS.

Dowolna płyta, która ma radiatory na sekcji zasilania, chipsecie - ogólnie mówiąc “gamingowe”. A jeśli nie masz jeszcze pamięci, to może wybierz taką, która obsłuży DDR3.

Jak wymienię płytę główną, obudowę i zasilacz to będę mógł użyć karty dwu śledziowej

Pytasz czy stwierdzasz? :slight_smile:

Pytam

Jak dobrze dobierzesz to będziesz mógł użyć.

Jak wybiorę płytę główną Asus p5k pro?

Będzie OK.

Ok dzięki

Taka obudowa z zasilaczem 400w powinna starczyć?

Powinna. Tylko zwróć uwagę na długość karty graficznej.

Jeszcze jedna sprawa, czy do tej płyty głównej mogę wrzucić ram 2x4Gb

W instrukcji do płyty jest napisane, że każdy ze slotów pamięci obsługuje maksymalnie kości 2GB (razem 8GB).

Kurde, a jest jakaś płyta główna której bym mógł użyć właśnie z ram 2x4Gb i była by dobra z całym zestawieniem?