Gtx 750

na 100% są, ale nie produkyje ich się od 5 lat najmniej. Dlatego zostaje Ci wizyta na Allegro i szukanie po aukcjach używek, która obsłuży 8 GB jako 2x 4 i która ma jakąkolwiek gwarancje, bo z takim złomem nie wiadomo nigdy.

Z Asusów to na pewno P5Q - obsługuje do 16GB RAM.

Ogólnie płyty z chipsetem P45.

Jeżeli kupuje te podzespoły używane skąd wziąść srubki żeby to wszystko skręcić?

Ze starego kompa lub z innej aukcji:)

To są jakieś specjalne srubki? Czy można je zakupić gdzieś?

Do wyboru, do koloru:
https://allegro.pl/listing?string=śrubki%20komputerowe&order=m&bmatch=eyesa-b-ele-1-4-0304

A czym się różni Asus P5Q a Asus P5Q SE PLUS?

Różnice są kosmetyczne, natomiast P5Q zdaje się mieć lepszy potencjał dla podkręcania - dodatkowe radiatory na płycie, 8-pinowe zasilanie CPU. Z tych dwóch wybrałbym właśnie P5Q.

To jest kabel zasilający płytę główną tak?
Bo na płycie głównej są tam 8 pinów, a ja mam kabel z 4 pinami. To zły zasilacz?

To są wszystkie kable z zasilacza.

i tak i nie, zależy od poboru procka / podkręcania. Zasadniczo powinieneś mieć zasilanie 8 pinowe, może jakieś przejściówki z innych złącz … Przy czym w przypadku słabszych procków komputer może zadziałać z zasilaniem na 4 pin, ale ciężko wyrokować czy ewentualnie nie doprowadzi to do niestabilności.

No właśnie mam zasilanie na płycie 8 pinowe a kabel na 4 piny. I czy mógłbyś mi powiedzieć czy w tych kablach jest kabel zasilający kartę graficzną?

Tak.

Zasilacz jest OK. Możesz płytę 8-pinową zasilać z 4-pinowego zasilacza. W niektórych płytach jest nawet specjalna zaślepka na pierwsze cztery piny, żeby źle nie wpiąć mniejszej wtyczki. Wieść gminna niesie, że może być mniej stabilnie przy OC.

Nie ma. Będziesz musiał posiłkować się przejściówką (MOLEX -> PCI-E).

“Wieść gminna niesie, że może być mniej stabilnie przy OC.”
To przy podkręcaniu? Czy przy zakupie karty graficznej OC? I czy taka karta graficzna gtx 750 ti 2Gb da radę?

Tak, przy podkręcaniu. Procesora.

Karta da radę, ale jeśli trafisz na sztukę wymagającą podłączenia dodatkowego zasilania, to będziesz musiał skombinować ww. przejściówkę.

Dodatkowe zasilanie?
A i w jakie piny podpiąć kable z przodu obudowy?
W panel?

Tak. Zależnie od tego co wymaga karta graficzna.

W płytę główną.

No wiem ze w płytę główną ale w panel? Tam jest tak podpisane panel.
A czyli są karty bez zasilania?

Płyty główne nie mają wejścia “panel”. Głośnik, przyciski power/reset, diodę dysku wpinasz w odpowiednie miejsce na płycie.

Tak. Np. ta jednośledziowa Asusa, której zdjęcie wrzucałeś wcześniej.

A co do śrubek to brakuje mi tylko od płyty głównej i do dysków, można je gdzieś zakupić?
Bo nie chce kupować 100 śrubek za 15 zł