GTX460 - artefakty, restarty i niestabilna praca

Witam.

Ostatnio moja karta graficzna (Gainward GeForce GTX460) zaczęła zachowywać się conajmniej dziwnie. Zaczęło się od artefaktów pojawiających się w czasie grania. Potraktowałem to początkowo jako objaw przegrzewania się, ale artefakty pojawiały się nawet po ostygnięciu (przepinałem ją do drugiego slotu, ale to też nie pomogło).

Teraz artefakty zaczęły pojawiać się nawet podczas zwykłej pracy (w losowych momentach - czasami po dwóch-trzech godzinach, a czasami już od samego włączenia (POST jest nieczytelny, pojawiają się losowe kolory w losowych miejscach)).

Dodatkowo po pojawieniu się artefaktów obraz znika, a po chwili pojawia się na nowo (czasami jest już “czysty”, a czasami jeszcze bardziej nieczytelny), co często kończy się bluescreenem.

 

Jedyne co pamiętam, to błąd wyświetlany przez BSOD (BlueScreen Viewer nie wykrył plików dmp z tego błędu… Swoją drogą trochę mnie to dziwi). Treść błędu to "Attempt to reset the display driver and recover from timeout failed"

 

Podczas pracy karta nie łapie zbyt wysokich temperatur.

 

Dołączam konfigurację mojego komputera:

 

CPU: Intel Core2Quad Q6600

RAM: 2x2GB Kingston

HDD: 500GB Samsung HD502HJ

Zasilacz: Chieftec CTG-550-80P

Karta graficzna: Gainward GeForce GTX460 1GB GDDR5 256bit

 

Dołączam “screena”, którego udało mi się uchwycić tuż przed BSODem.

post-258709-0-09603000-1399210624_thumb.

 

Czy możliwe jest rozwiązanie problemu bez kupowania nowej karty?

Oddaj kartę do sklepu, gdzie kupiłeś tę kartę, jeżeli masz na nią jeszcze gwarancję. Fochy Fermiego, karta nie do naprawy (uszkodzenie GPU). Miałem to samo z GTS450.

j.w. uszkodzenie GPU nic nie zrobisz może ewentualnie piekarnik ale to na własną odpowiedzialność.

 

Tomiczek, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Obniż taktowanie rdzenia i pamięci karty jakimś programem np. MSI Afterburner to może jeszcze jakiś czas podziała tak

Wyczyść ją dobrze, przedmuchaj styki. Pewnie już to zrobiłeś, ale jakby co. Winny może być też zasilacz. Często jest pomijany w tego typu “problemach”. Może podawać zbyt małe napięcie i stąd problemy. Jeśli masz możliwość podepnij kartę pod inny komputer, albo podepnij inny zasilacz do swojego i sprawdź jak zachowuje się karta. Jeśli tak samo to z niej już raczej nic nie będzie.