GTX970 i Ryzen 2600

Witam czy GTX970 i Ryzen 2600 + 8gb ma sens działania?

Dokładna specyfikacja:
Płyta główna: ASROCK FATAL1TY B450 GAMING K4
RAM: ADATA 8GB 3000MHz XPG Spectrix D41
Procesor: AMD Ryzen 2600
Karta graficzna: MSI GTX 970 4GB

Masz? Zadziała dobrze. Chcesz kupić? Lepsza inna, ta5 lat ma.

Działa i mam

Planuje kupić procesor, ram i płytę główną

Czy może ta płyta będzie lepsza Gigabyte B450 AORUS ELITE?

Jaki masz budżet?

Ja bym się poważnie zastanowił na i5-9400F, który kręci dużo lepszy FPS.

1400zł



Czy lepiej dołożyć i kupić jakąś i7?

A ta i5 nie ma za niskiego GHz ?

To zależy, i 7 da Ci głównie taki komfort, że nie masz problemu z rdzeniami. Już kiedyś wklejałem ten test, wieć tylko 1 screen. Pancia mówi o kręceniu, ale lepsze chłodzenie = koszt.

Test był robiony na jednym procku, jak widzisz przy 4 rdzeniach/watkach jest Sajgon. 6 rdzeni i 8 wątków to klasa średnia, jeżeli nie chcesz modernizować w najbliższych latach, to odpuszczasz kręcenie i bierz i7. Ewentualnie AMD, tu masz więcej wątków, ale tracisz nieco wydajności per rdzeń. Zależy jak gry będą optymalizowane, nie sądzę jednak żeby zrezygnowano z wielu rdzeni. Raczej Intel będzie musiał dokładać.

Czyli zamiast ryzena brać tę i5

To Twoje wnioski, ja tylko zwracałem uwagę, że gołe 6 rdzeni może nie być wystarczające w dłuższej perspektywie, szczególnie jeżeli zamienisz kartę na lepszą :wink:

Jeżeli chcesz brać intela, to bierz. Ale stanowczo odradzam.
Lepiej wsiąść tego Ryzena, którego proponowałeś na początku.
Dlaczego? Już spieszę z odpowiedzią.
Gdy zakupisz intela po 3-4 latach będziesz chciał go upgradować bo wiadomo, gry się rozwijają i będą swoje żreć. W intelu no niestety, nic nie upgradujesz na nowszego procka, za to w AMD upgradujesz bios i śmigasz na następnym procesorze bez utraty żadnej wydajności.Zależy do czego będziesz wykorzystywał ten komputer.
Sam posiadam tego Ryzena i jestem zadowolony w GTA V jest 20% obciążenia. I jeszcze cię zaskoczę, nie musisz dokupywać wersji OC tak jak to bywa w intelu tylko, możesz go kręcić jak chcesz, byle by nie spalić :slight_smile: Intel ma stare technologię dlatego w niego nie inwestowałem, jak ja kupowałem swojego kompa, to rozważałem i3-8100 wiesz ile wtedy kosztowała?
1000 zł, śmieszne.
Dlatego już nigdy nie będę składał komputera dla SIEBIE z procesorem INTEL, bynajmniej przez najbliższe lata. Poczekamy zobaczymy, jak narazie AMD wygrywa według mnie.Aha dodam jeszcze że ten Ryzen ma 12 wątków i 16 MB cache, a ten i5 6 wątków i 9 MB cache. Tutaj porównywarka: http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-ryzen-5-2600-vs-intel-core-i5-9400f
Mam nadzieje że jeszcze nie kupiłeś tego syfu. Jeżeli chcesz to mogę ci jeszcze kartę znaleźć.

@Gol999 Przekonałeś mnie do amd, a co do karty to bym musiał sprzedać gtx’a 970.

Nie sprzedawaj, ja mam rx 560 który jest słabszy o wiele od tej kary i gram jakoś w gta v na średnich ustawieniach w 60 klatkach, nie próbuje wysokich bo po co jak i tak już ładnie wygląda gra.
Złoże ci koszyk z płytą i ramem itp.




Powinno być ok :slight_smile:

Dzięki za super zestaw oraz dziękuje wszystkim za pomoc. @Gol999 Za jakieś 5-6 dni zestaw powinien już siedzieć w obudowie :wink: Jeszcze raz dzięki @Gol999. Pozdrawiam!

PS. Gdzie lepiej zamówić na morele czy x-kom?

Poszukaj po cenach, porównaj, teoretycznie z Morele możesz być na czarnym rynku danych osobowych, węc zamawiaj najlepiej na adres 90letniej babci :wink: Żarcik, tylko karty nie podpinaj i lepiej przelewem. CO do karty, Twoja jest OK, średnie uniesie, na wysokie trochę jej RAM może braknąć, bo mocy ma sporo. No chyba, ze na upartego chcesz tą pchnąć i wymienić na nowszy model, to jeszcze trochę za nią dostaniesz :wink:

Prawda jest taka, że i tak i siak będzie po tych kilku latach wymieniać bebechy, bo, a to nowe RAMy, a to nowe PCI-E, a bo płyta będzie siadać. A za 4 lata wymienisz, na co tamten procesor? Na 2-3-letni Ryzen czwartej generacji? Nie ma co się czarować, wsparcie dla AM4 znika za rok, więc argument o tym, że teraz kupisz, a za 4 lata sobie włożysz dalej, to jest przeterminowany o 2-3 lata.

1 polubienie