Hasło wifi. Nietypowe pytanie

Witam, mój problem dotyczy nieco dziwnej sprawy, mianowicie kupiłem laptopa i wykryłem kilka sieci wifi, jedna jest niezabezpieczona ale nie mogę się do niej podłączyc, podobnie jak do innych zabezpieczonych, ale jedna była zabezpieczona, natomiast miałem wpisać 8 cyfrowe hasło, wpisałem przypadkowy ciąg cyfr i okazało się ze hasło jest prawidłowe i mam net.

Moje pytanie brzmi: czy to jest legalne? Czy ten ktoś może mnie wykryć ze siedzę mu na sieci ??

Nie to nie jest legalne, no chyba że powiadomisz właściciela sieci i on Ci na to zezwoli (wątpię) :slight_smile:

Tak.

Ale jak to możliwe ze przypadkowy ciag cyfr był prawidłowy ?? Czy to nie jest jaka sieć osiedlowa ?? Czy jeżeli by mu to przeszkadzało nie wystarczyło by żeby zmienił hasło czy rodzaj szyfrowania??

Jak kumaty gość to wytnie cię szybko na routerze ale jak widać hasło ma proste wieć może się nie zna , ale i tak według prawa włamałeś się :slight_smile:

Legalne/Nielegalne

W komputerze stacjonarnym mam kartę sieciową bezprzewodową na USB.

Sąsiad też ma niezabezpieczoną sieć i jak mi się Router zawiesi to karta WiFi automatycznie łączy z siecią niezabezpieczoną i ja nawet o tym nie wiem.

Więc sąsiad nie może mieć pretensji, że jest “głąb” i nie umie zabezpieczyć sieci WiFi :smiley:

No niby racja z tym włamaniem :stuck_out_tongue: Ale pisze mi we właściwościach ze to sieć publiczna, czyli teoretycznie kazdy moze sie podkleić pod nia… Co ja zrobie ze zgadłem hasło przypadkiem i jeszcze za pierwszym razem … :stuck_out_tongue:

A czy jest mozliwosć ze to jakas sieć osiedlowa ?? Jest podpisana “netgear” czyli chyba nawet nie był router konfigurowany jakos specjalnie…

netgear to nazwa routera :slight_smile: domyślnie taka nazwa sieci jest :slight_smile:

Czyli można teoretycznie wnioskowac ze ktos odpalil router i o nim zapomnial :slight_smile: Poza tym przeszedłem się z laptopem po mieszkaniu i znalazłem wiele niezabezpieczonych sieci netgear, takze tym “nielegalnym” podłączeniem sie raczej przejmować nie bede:)

Ciekawe jak mogłeś przez przypadek wpisać dobre hasło.

No właśnie nie wiem… walnąłem cyferki od 1 do 8 i tyle…

Wpisales : 12345678? czy byle co?

jak wyżej, czyli od 1 do 8… co ja zrobie ze miałem takie " szczeście"…

… właśnie napisałeś, ze robisz to świadomie. Więc robisz to nieleganie.

Dodane 10.11.2009 (Wt) 21:49

Głupta ludzka i całkiem możliwe, że ktoś taki klucz ustalił. Ja bym jednak uważał na honeypot’y. Potem będziesz miał wielkie pretensje, że ktoś Ci zmienił hasła do kont pocztowych a na NK pojawiły się w Twoim profilu “ciepłe” zdjęcia :wink:

Sam osatnio postawiłem na jednym WEPa testowego i pojawiły się pająki…

Jak na razie wszystko jest ok,a z sieci korzystam dobrze ponad tydzień, nie to ze ściągam filmów co nie miara czy cos, tylko przeglądam neta, gg poczta… No ale jak by kolesiowi nie przypasowała moja obecnośc na routerze to by mnie zablokował , czy tez zmienil hasło co nie ??..

No raczej tak. Mało prawdopodobne żeby zgłosił to na policje, bo by miał z tym za dużo “zabawy”.

No jest duża szansa, że hasło zostanie zmienione - np. do Twojego gg.

No to wg was, korzystać czy nie ?? Wg mnie szkodliwość czynu jest raczej znikoma, a te parenaście mega dziennie co ja nasciagam raczej różnicy nie robi… a poza tym jak on może zobaczyć czy jestem podłączony do niego, widzi to w jakiejs zakładce czy co ??

Mam firewalla jakiegoś i pozatym sieć oznaczyłem jako publiczną niezaufaną, także chyba jak by co mi nie namąci w kompie… chyba…

Na forum nikt ci nie doradzi , żeby korzystać , bo to jest niezgodne z naszym regulaminem.

No szczerze mówiąc to logiczne… ale znalazłem złoty środek, bede korzystał w koniecznośći, raz na tydzień czy cuś, zobaczymy jak to bedzie :slight_smile: Chociaz teoretycznie to i tak lipa bo “włam” …

Czy ja wiem?

Ty mógl byś dostać na “zabawę” nawet 2 lata :stuck_out_tongue:

Ja bym nie mial żadnych oporów przed złożeniem doniesienia jak by mi sie ktoś odważył wpakować w siec.

Poczytaj sobie do poduszki http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … 0082141344