HDD_LED miga bez obciążania komputera

Witam skierował mnie tu kolega z innego działu cytuje :

"Rozwiązania są dwa:

  • masz syf w systemie, który działa w tle
  • dysk twardy zaczyna niedomagać

Pierwszy problem możesz rozwiązać wstawiając odpowiednie logi FRST w dziale “Bezpieczeństwo”. Drugi - sprawdzając kondycję dysku odpowiednim softem."

Kondycja dysku według programu HD Tune :

Logi z programu FRST :

FRST.txt (30,1 KB)
Addition.txt (26,9 KB)
Shortcut.txt (40,0 KB)

Proszę o analizę health dysku oraz logów z programu FRST .

Specyfikacja :

  • i7 4770
  • gtx970 4GB MSI Gaming
  • 16GB Ram DDR3 1333mhz
  • Dysk SSD Crucial MX500 250GB SATA3 (CT250MX500SSD1)
  • Dysk HDD WDC WD10ZEX-75M2NA0 SCSI Disk Device 1000GB
  • Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 (SPC146)
  • zasilacz vero l1 230v silentum PC
  • Płyta główna : GA-B85M-D3H (rev. 1.0/1.1)

Dysk HDD nie powoduje tego migania gdyż nawet jak jest odłączony to dioda miga bez obciążania komputera .

Witaj.

  1. Robiłeś skanowanie MalwareBytes? Nie? Przeskanuj. Wklej plik wynikowy.
  2. Odinstaluj CCleaner, jeśli chcesz używać to pobierz aktualną wersję z Naszej strony.
  3. To samo WinRar. Masz nieaktualną wersję.
  4. Instalowałeś dodatek ClixAddon do FireFox? Nie? Usuń.
  5. Pobierz ADWCleaner, uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie i oczyść, wklej plik wynikowy.
  6. Potem ponownie przeskanuj FRST, zaznacz dodatkowo Lista BCD razem z Addition i Shortcut, wklej pliki do wglądu


Usunąłem Ccleaner i winrar pobrałem nowe wersje ale Cleaner pobrałem z innej strony bo mi zawsze takie okno wyskakiwało jak chciałem pobrać :

Usunąłem dodatek ClixAddon .

Nie zainstalowałem programów Ccleaner i Winrar przed ponownym skanowaniem FRST oto wyniki skanowana po czynnościach które mi Pan polecił zrobić :
FRST.txt (34,7 KB)
Shortcut.txt (38,5 KB)
Addition.txt (26,2 KB)

Dziękuje za pomoc i czekam na dalsze instrukcje pozdrawiam .

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. I:\Pobrane\FRST
    fixlist.txt (579 bajtów)
    “Plik naprawczy został wykonany w FiRST Editor 1.09b (Cloud DB Test) © ijuliusz.pl”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Wyszukaj cmd poprzez Win+S, gdy znajdzie wiersz polecenia kliknij Prawym i wybierz Uruchom jako Administrator
    Wpisz komendę sfc /scannow [Enter]
    Daj znać czy coś naprawiło i czy dalej mruga dioda.

Plik wynikowy z FRST : Fixlog.txt (2,9 KB)

Plik Cbs ale jak chce go uruchomić to pisze odmowa dostępu … skopiowałem na pulpit i udało się uruchomić :
CBS.log (745,0 KB)

Dokończę robić obiad i sprawdzę czy dioda dalej miga pozdrawiam i dziękuje za dotychczasową pomoc.

To jeszcze po wykonaniu tego koniecznie uruchom komputer ponownie.

Uruchomiłem komputer ponownie zanim zamieściłem plik cbs.log. Dioda dalej miga przy przeglądaniu internetu intensywnie a przy samym pulpicie raz na jakiś czas .

I to są objawy normalnego działania twardego dysku. :+1:

1 polubienie

Czynność sfc/scannow znalazła uszkodzone pliki ale nie może naprawić niektórych z tych plików.
Plik Cbs zamieściłem w poprzednich postach.

To nie jest normalne zachowanie diody skoro przed wymianą procesora ta dioda w ogóle nie migała nawet przy pełnym obciążeniu komputera a teraz przy przeglądaniu stron internetowych nawet miga i przy samym pulpicie . Skoro czynność sfc/scannow wykazała że coś jest nie tak i nie naprawiała niektórych plików to trzeba zweryfikować które pliki są uszkodzone. Dlatego zamieściłem dodatkowo plik CBS.log w poprzednich postach.

U mnie miga sobie tak:

CPU obciążone nie więcej niż na 10%, 4,5GB RAM zapchane apkami, w tle leci Spotify.

U mnie tak przy włączonym samym pulpicie CPU obciążone w 0% , 1,6gb ram w użyciu.

To teraz wyciągnij wnioski.

Zapewniam, że nie mam malware :wink:

No z tego co widzę to mi miga przy włączonym samym pulpicie mniej więcej tak samo jak tobie gdy obciążasz komputer bo 0 a 10 % zużycia CPU to jest różnica tak samo Ramu : 1,6GB a 4,5GB . W każdym bądź razie trzeba sprawdzić ten plik fix,txt z FRST oraz CBS.log z sfx/scannow jak ktoś się na tym zna to proszę o opinie i dziękuje za pomoc .

Musisz w końcu zrozumieć, że dioda informuje o używaniu dysku (operacjach odczytu i zapisu), a nie o obciążeniu komputera. Może od tego powinna zacząć się ta dyskusja!

Dobrze przyjmijmy że tak jest ale pozostała jeszcze kwestia : fix.txt z FRST oraz CBS.log z sfx/scannow a mianowicie : Funkcja Ochrona zasobów systemu windows odnalazła uszkodzone pliki ale nie może naprawić niektórych z tych plików . Szczegóły znajdują się w pliku CBS.log.
CBS.log (746,9 KB)
Fixlog.txt (2,9 KB)

Błędy sprzętowe co to i czemu ten wskaźnik tak pokazuje od błędów sprzętowych ?

Koledzy dobrze piszą, żeby nie panikować z powodu mrugania diody. :wink:

SFC wykryło błędy, naprawiło większość, to co zostało spróbujemy naprawić po aktualizacjach.

Zakładam, że masz zrobione wszystkie dostępne aktualizacje Windows Update.

Sprawdź również dostępność aktualizacji sterowników płyty głównej.

Masz jeden błąd w Menedżerze Urządzeń. Usuń urządzenie z listy i zrestartuj komputer.

Screen Błędy sprzętowe, nic nie wykazuje

Istnieje możliwość że nie mam wszystkich aktualizacji windows zrobionych gdyż wyłączyłem usługę Windows Update żeby mi nie pobierała niepotrzebnych plików i tym samym coraz mniej miejsca by było na dysku C .

Jak sprawdzić dostępność aktualizacji sterowników płyty głównej ? Jest jakiś program do tego ?

Które urządzenie z menadżera urządzeń mam usunąć jak uruchamiam menadżer urządzeń to ja nie wiem co ja mam z tamtej listy urządzeń usunąć .

W tym screenie z błędami sprzętowymi chodzi mi o to że wykres błędy sprzętowe osiągnął wartość 100 w pewnej chwili .

Zrób zrzut ekranu z Menedżera Urządzeń.

Za każdym razem, gdy zaglądasz do Monitora Zasobów jest chwilowe 100?
Czy masz w kolumnie Błędy sprzętowe jakiś w proces, który nie ma 0 ?

Nie używaj programów do uzupełniania sterowników.
Wejdź na stronę GA-B85M-D3H (rev. 1.0/1.1)

Zainstalowane aktualizacje, tzn. pozostałość po nich możesz usunąć.
Dodatek Kreator oczyszczania dysku
Oczyść to co już zalega na dysku, włącz aktualizacje.