HDD_LED - można odłączyć? Napięcia - czy są odpowiedniej wartości?

Nie mam problemów ze wzrokiem wszystko dobrze widzę :smiley:
Z zasilacza wydobywa się cały czas dźwięk prądu przepływającego przez niego a przed wymianą procesora nie był słyszalny w ogóle ten zasilacz . Myślisz że dla mnie to przyjemność robię z siebie prawdopodobnie debila przez tą diodę ale wytłumaczenie że dioda miga bo komputer jest obciążony do mnie nie przemawia skoro przed wymianą procesora nawet pod największym obciążeniem ta dioda nie migała a teraz przy zwykłym przeglądaniu internetu miga i to intensywnie .

…a jaki miałeś wcześniej procek? Jak niższy np. i3 a teraz i5, to bez paniki. Norma. Większy pobór mocy, karta też “więcej pracy wykonuje” -> jest głośniej. A dioda, cholera wie, może mikro kod. Nic poważnego, możesz spac spokojnie :wink:

… albo po prostu przed wymianą nie zwracałeś na to uwagi.

Wcześniej miałem i5 4440 a teraz mam i7 4770 i nie chodzi mi o to że zasilacz jest słyszalny podczas grania bo tak zawsze było ale przy zwykłym przeglądaniu internetu ale wiadomo że większy pobór mocy bo i komputer chodzi dużo szybciej. Oby to nie było nic poważnego bo chciałbym sobie dać już z tym spokój :smiley:

Widziałbym na pewno że miga na pewno zwrócił bym na to uwagę chyba że po prostu nie migała tak mocno jak teraz po wymianie procesora i nie było to miganie widoczne .

Mojej Kobiety się pytałem czy migała dioda wcześniej a ona że nie widziała żeby migała :smiley:

Rozwiązania są dwa:

  • masz syf w systemie, który działa w tle
  • dysk twardy zaczyna niedomagać

Pierwszy problem możesz rozwiązać wstawiając odpowiednie logi FRST w dziale “Bezpieczeństwo”. Drugi - sprawdzając kondycję dysku odpowiednim softem.

Jakie logi mam pobrać program FRST i co zrobić w tym programie ?
Tak jak pisałem odłączyłem dysk HDD która ma już swoje lata i dioda dalej się tak samo zachowuje a dysk SSD nie cały rok mam i jest jeszcze na gwarancji ale mogę go sprawdzić HD Tune i wstawić screen z zakładki Health czy jakimś innym programem mam go sprawdzić jakiś test zrobić tylko jakim ?

HD TUNE :

Program FRST :

Przeskanować tak jak jest czy wszystkie pola pierw zaznaczyć ?

Mam utworzyć nowy temat w dziale bezpieczeństwo i tam wrzucić logi ?

Tak, najlepiej nowy temat.

A co do meritum. Skoro masz podłączone dwa dyski (HDD i SSD) i odłączasz jeden, a drugi działa, to nie dziwne, że dioda miga. Nie ma w tym żadnej filozofii.

Utworzyłem temat z logami z programu FRST :

No wiem ale nie chodzi o samo miganie tylko o miganie jak komputer nie jest obciążony i dlatego wypiąłem ten dysk żeby sprawdzić czy dalej będzie się dioda migała bez żadnego obciążenia i przy samym przeglądaniu stron internetowych .

No nie wierzę, to jest na poważnie?
Zakładanie tematu w dziale bezpieczeństwo, bo… w czasie pracy na komputerze miga dioda od dysku, to raczej… słabe jest. :rofl:

Bardzo bym prosił o sprawdzenie tych logów i health dysku oraz o plik naprawczy do programu FRST.

A to Ty nie wiesz, czym są pliki tymczasowe w przeglądarce i skąd się biorą?

Pliki się biorę z tego bo się tworzy historia przeglądania ale przy wyczyszczonej historii jest tak samo . (Jeśli to o to chodzi .) W każdym bądź razie zastosowałem się do porad mi tu udzielonych i zamieściłem logi z programu FRST w dziale bezpieczeństwo oraz screen z health dysku SSD i miło mi bardzo będzie jak ktoś to sprawdzi.

Pliki tymczasowe a historia to różne rzeczy.

Hmm zrób tak, że odepnij tę diodę i wepnij jej kable odwrotnie. Naprawiła się?

1 polubienie

I wtedy w ogóle nie będzie działać za pewne albo się bd świecić cały czas a nie migać . Żartujesz sobie pewnie.

No nie będzie świecić. Kiedyś nie świeciła i było dobrze.

Nie świeciła ale bez kombinacji z wtyczką o to chodzi żeby teraz też tak było :smiley:

Po zainstalowaniu Windowsa 7 na czysto (formatowałem tylko dysk systemowy) . Dioda praktycznie w ogóle nie miga a jak już miga to jest praktycznie nie zauważalna i nie ważne czy komputer jest pod obciążeniem czy nie. Zainstalowałem wszystkie programy które mi są potrzebne oraz sterowniki takie jakie były przed instalowaniem windowsa na nowo.