HDD_LED - można odłączyć? Napięcia - czy są odpowiedniej wartości?

Zobacz czy system dalej rzeźbi po dysku ?

Wyłączyłem , zrestartowałem komputer i włączyłem fierfox i youtube i miga dalej .

Taki jej urok. Dioda w moim kompie też nie gaśnie, ale ja prowadzę intensywne życie w internecie :wink: (stream ze Spotify)

Możesz uruchomić komputer w trybie awaryjnym, tak aby żadna usługa nie wystartowała i zobaczyć jak się dioda zachowuje w tym trybie.

Ok uruchomię i dam znać .

Uruchomiłem w trybie awaryjnym komputer następnie firefox i jakiś filmik na youtube i miga się tak samo jak i w normalnym trybie . Jedyne co mi przychodzi do głowy to zrobić format ale robiłem format nie cały rok temu i komputer chodzi dobrze także nie wiem czy jest sens robić format z powodu z migającej się diody .

Nie ma sensu kompletnie! Ciesz się, że Ci miga ta dioda, a nie pali się stałym światłem.

1 polubienie

Tego właśnie miałeś nie robić. Nic dziwnego, że dioda miga - film zwyczajnie buforuje się na dysku.

Powody do obaw możesz mieć tylko wtedy, gdy dioda “szaleje” w trakcie “jałowej” pracy komputera (bez obciążenia).

Przy włączonym pulpicie w trybie normalnym miga raz na jakiś czas .

Zacytuję @sensu

Przy przeglądaniu internetu bez uruchamiania żadnych filmików też miga cały czas . Mogę ją wyłączyć i to zignorować ale to problemu nie rozwiąże . Można wykluczyć że to przez dysk HDD gdyż go wypiąłem całkowicie. Zużycie procesora jest zerowe zużycie ramu standardowe przy pulpicie samym 1,60GB także raczej nic nie działa w tle znaczy się nic nie działa w tle takiego co by nie wiadomo jak obciążało komputer bo przeglądnie stron internetowych to nie jest czynność która obciąża komputer jakoś bardzo .

Z tego co wyczytałem w sieci ta dioda powinna migać przy dużym obciążeniu komputera może to jest uszkodzenie mechaniczne samej diody i reaguje nie tak jak powinna albo wymiana procesora na nowy sprawiła że dysk SSD szybciej pracuje i tym samym czujnik diody zaczął wychwytywać pracę dysków.
Jak był stary procesor to nie migała w ogóle nawet podczas obciążenia dużego.

… ale wiesz co, raczej przesadzasz =)

  1. Masz Bsody? NIE
  2. Lagi? Nie
  3. Wyje cos, piszczy, dym leci? Nie

Weź nożyczki i odetnij kabelek tej diody w diabła lub pisz do producenta płyty & obudowy o dokumentację techniczną migającej diody :wink: Skoro problemu nie ma, to nie twórz go, może to nie dioda miga, a masz problem z siatkówka i Ci się tylko wydaje, ze miga :)? Sposobów spędzenia czasu poza kombiowaniem masz multum i 90% lepsze- od lajkowania kotów po przegląd techniczny w przychodni :wink:

Nie mam problemów ze wzrokiem wszystko dobrze widzę :smiley:
Z zasilacza wydobywa się cały czas dźwięk prądu przepływającego przez niego a przed wymianą procesora nie był słyszalny w ogóle ten zasilacz . Myślisz że dla mnie to przyjemność robię z siebie prawdopodobnie debila przez tą diodę ale wytłumaczenie że dioda miga bo komputer jest obciążony do mnie nie przemawia skoro przed wymianą procesora nawet pod największym obciążeniem ta dioda nie migała a teraz przy zwykłym przeglądaniu internetu miga i to intensywnie .

…a jaki miałeś wcześniej procek? Jak niższy np. i3 a teraz i5, to bez paniki. Norma. Większy pobór mocy, karta też “więcej pracy wykonuje” -> jest głośniej. A dioda, cholera wie, może mikro kod. Nic poważnego, możesz spac spokojnie :wink:

… albo po prostu przed wymianą nie zwracałeś na to uwagi.

Wcześniej miałem i5 4440 a teraz mam i7 4770 i nie chodzi mi o to że zasilacz jest słyszalny podczas grania bo tak zawsze było ale przy zwykłym przeglądaniu internetu ale wiadomo że większy pobór mocy bo i komputer chodzi dużo szybciej. Oby to nie było nic poważnego bo chciałbym sobie dać już z tym spokój :smiley:

Widziałbym na pewno że miga na pewno zwrócił bym na to uwagę chyba że po prostu nie migała tak mocno jak teraz po wymianie procesora i nie było to miganie widoczne .

Mojej Kobiety się pytałem czy migała dioda wcześniej a ona że nie widziała żeby migała :smiley:

Rozwiązania są dwa:

  • masz syf w systemie, który działa w tle
  • dysk twardy zaczyna niedomagać

Pierwszy problem możesz rozwiązać wstawiając odpowiednie logi FRST w dziale “Bezpieczeństwo”. Drugi - sprawdzając kondycję dysku odpowiednim softem.

Jakie logi mam pobrać program FRST i co zrobić w tym programie ?
Tak jak pisałem odłączyłem dysk HDD która ma już swoje lata i dioda dalej się tak samo zachowuje a dysk SSD nie cały rok mam i jest jeszcze na gwarancji ale mogę go sprawdzić HD Tune i wstawić screen z zakładki Health czy jakimś innym programem mam go sprawdzić jakiś test zrobić tylko jakim ?

HD TUNE :

Program FRST :

Przeskanować tak jak jest czy wszystkie pola pierw zaznaczyć ?

Mam utworzyć nowy temat w dziale bezpieczeństwo i tam wrzucić logi ?