HiP h0p - muza/kultura/styl

Witam!

Chciałbym by ten temacik tyczył sie rozmów w/w gatunku muzy!

Taka opinia, skarbnica wiedzy =]

Dodaje ankiete!

Zapraszam do syskusji, wymiany poglądów, opinie, style, polecania goodnych tytułów!

Ja osobiście juz dawno slucham hh, ten stary styl pfk, molesta, k44 juz raczej zadko jest produkowany, a szkoda :confused:

Teraz aktualnie to 52d, Tede, DjBuhh, wsumie takie szybkie, żywiołowe kawałki ;] Choć lubie i takie wolniejsze, tyczące naszej sytułejszon w kraju, nas itp. dka, gramatik, fenomen

Dużo hh teraz sie słyszy, kiedys tak nie było, bardzo szybko powstaja nowe grupy, wydaja nowe kawałki, ktore to dzieki stacja radiowym sa hitami :confused:

Posłucham takiego Doniu,Liber,18L, ale dobry kawałek to raptem 1-2 na 10 :confused:

ja słucham głównie Eldo - najlepsza Eternia, potem Dj_Decks i Dj 600 V.

:lol: :lol: :lol:

Kiedyś uwielbiałem Hip-Hop. Ale patrząc jak ta muzyka się stacza trochę się od niej odsunąłem. Jeśli już słucham to tylko starych utworów, bo to co teraz robią niektórzy raperzy to obraza tej muzyki :frowning:

Jeszcze do niedawna, od czasu do czasu słuchałem tego typu muzyki…

Najważniejsze dla mnie było to co ten utwór miał do przekazania, a nie samo brzmienie.

Obecnie słucham innego rodzaju muzy…

wiesz ja raczej to slucham rock metal czyli grupy jak Iron Maiden Metallica Nirvana Kult :twisted: :twisted: hip hop to dla mnie… :x

Kiedyś słuchałem only hh. Teraz się to zmieniło ponieważ zaczałem sie interesować starą muzą (z lat 80). Reasumując słucham rocka i popu z tamtejszych lat (chodzi o amerykańskie piosenki) :lol:

Nie, to nie dla mnie muzyka :?

Bez obrazy, ale to grają takie typowe dresy.

Nie że mam coś do nich, oczywiście respekt :wink: , ale nie lubię Hip-Hop-u.

Preferuje muzykę dance/techno np. ATB :stuck_out_tongue:

Mimo, że słucham gotyku i metalu, to jednak zdażało mi się słuchać Hip-Hopu.

Jednak byli to wykonawcy starsi - Liroy , Kaliber 44 , Eminem , BeasteBoys.

Obecnie jakoś to do mnie nie trafia. Cała fura, zwłaszcza polskich, załóg, ale wszystkie zasuwają na jedno kopyto :frowning:

Wybaczcie, jeśli któryś z podanych przezemnie wykonawców to nie Hip-Hop, ale aż takim znawcą tej muzyki nie jestem, żeby odróżniać poszczególne style

Ja słucham hh bardzo często, lubie ten styl muzyki, ale uwielbiam też rock i techno. Z polskich wykonawców hh lubię: Ascetocholix, Libera, Peje, Donia, Owala najbardzie lubie Meza (głównie nowe składy). Za to nie nawidzę PKT, Tede i Liroy’a. Z zagranicznych to D12, Eminem. Bardzo fajnym zespołem jest też Kaliber44 który nie jest do końca hip-hopowy, oni tworzą mieszankę hh z dance. Według mnie hh to muzyka którą trzeba rozumieć, jeżeli wykonawca ma naprawdę iskrę hip-hopowcy to można się od niego dużo dowiedzieć o życiu i nie jest to plątanina słów i przekleństw jest to utwór niosący za sobą określone przesłanie.

50 cent candy shop how we do infraded disco i go home back

U ciebie w mieście, są rzeczy których nie da sie ogarnąc, bo to Polska, nie elgancja Francja, ale nie bój sie zmiany na lepsze, drina goni kolejny drin, wykorzystuje moment, bo ciesz sie życiem póki Bóg daje szanse, bo jak by to było gdyby, ścieżka lepszego jutra, ci źli, to my polacy…

hyhyh z nudów :stuck_out_tongue:

no ja rownież słucham techno, ale normalne, nie jakieś dyskotekowe łupcupu :lol: obleci Linkin Park, Papa Roach :]

ogólnie moje zdanie jest takie… w Polsce hip-hop zaczął się i zakończył na Kaliber 44 (Magik R.I.P) :!:

to co teraz te blokersy wyczyniają to nie jest muzyka, ani przekaz to zwykły towar do kupienia w kiosku ruchu :twisted:

Polskie hip-hopy próbują się upodabniać do oryginałów zza oceanu co tylko rozbawia mnie do łez… hip-hop dla mnie to FunkMaster Flex i jego 4 x 60 Minutes of funk oraz płyta z The Tunnel - wykonawcy tacy jak DMX czy (dawny) Cypress Hill :spoko:

obecnie hip-hop przestał być tym czym był przez długie lata i stał się tylko marną pożywką dla dzieciaków w gaciach z krokiem w kolanach :frowning:

Notorious B.I.G. Tupac - R.I.P.

tak czy siak już długo czarnej muzyki nie słucham… od lat pasjonuję się rockiem :peace:

Slucham rpu juz dosc dlugo. Aktualnie z głosnikow leci PIH, ale czesto slucham też Pezeta, Grammatik, PFK (stare ale dobre), Kalibra 44(nieśmierteny zespół :!:). Lubie też Endefis, Tedego (pomimoo tego co wyczynia z “rapem” jezeli mozna to tak jeszcze nazwac lubie sie bawic przy jego utworach) Płomień 81 (szkoda ze chlopaki juz nie wydaja razem). Nowa płytka Pokahontaz też jest dobra (szczegolnie utwor “Za szybcy sie wściekli” gdzie fokus w swej zwrotce jedzie po tych smiesznych pseudo hiphopowcach). No i oczywisice Molesta i WWO (Zip skład). Jeden osiem L i Mezo pozostawaim bez komantarza tak jak kilka innych zespolów hippopowych. Z Amerykańskiego rapu to 50 cent, Eminem, Dr.dre, Xbitz, Snoop doggy dog, DMX, Cypreshill i kilka innych. POwracajac do polskiego rapu - undrgundowe sklady z mojego miasta też sa niezle (chlopaki pomimo ze z malego miasta staraja sie dorownać ludziom z wiekszych miast).

Kiedys słuchałem bardzow duzo hh (np. WWO, Vienio i Pele, Paktofonika i Kaliber i pojedyńcze kawałki innych wykonwaców). Teraz słucham głownie ROCK, METAL, troche PUNK. Moje ulubione zespoły to SYSTEM OF A DOWN, LINKIN PARK, METALLICA, RED HOT CHILI PEPPERS, QUEEN. Ale mam tez na swojej liście z 10 kawałków hh, choć nie pamietam kiedy ich juz słuchałem. :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Popieram :slight_smile:

A hip-hop nie jest już tym czym był kiedyś :frowning:

Słucham sporadycznie, nie ze względu na słowa, tylko na bit. Poprostu sprawdzam tym jakość basów w mojej wieży :lol:

Najlepsze kawałki : Bezele Kochana, ewentualnie pseudo-hiphop, czyli SiStars 8)

no ja słuchałem HH przez jakieś 7 czy 8 lat, zaczynałem jak większość ludzi w naszym kraju nie wiedziała, że takie coś istnieje :wink: No ale że cała ta kultura zaczełą schodzić na psy no to przerzuciłem się na muzykę lat 70-90 (najleopsza na imprezy :P). Ale jest kilka składów, które nie zeszły z playlisty, czyli: Eldo, Grammatik, Don Guralesko, Łona, 52 dębiec, Slums Attack.

Ja słucham ogólnie TECHNA! :stuck_out_tongue: Techno Rządzi! :smiley:

Czasami lubię posłuchać hip-hopu. Głównie “czarnego”, chociaż polskiego również 8).

Ogolnie - nie słucham HH - wole rap. W Polsce HH zmienil sie. Słucham głównie muzy z MTV, Vivy radia, niezbyt toleruje hip hop a jak cos to wybrane kawałki, na kompie slucham SOAD, Rammstein(wybrane kawalki), Korn(wybrane kawałki) Linkin Park… Noi oczywiscie zygam juz jak słysze Mezo czy Donia z jego expanse’m. Wiem ze bedzie kilku którzy pomysla ze jestem głupi bo nie słucham HH, ale ja niezbyt lubie komerche :]