HiP h0p - muza/kultura/styl

W takim razie już wiemy, że aktor Andrzej Grabowski

wylądował w szpitalu przez hip-hopowców :lol:

polski hh zeby kogos nieobrazic jest rownie wiesniacki co zespoly pseudometalowe typu linkn park i rozne klony new metalu :hahaha: dobre sobie new metal … toszto nic niema z tym wspolnego, podobnie jest z polskiem hh baku baku i jest git a tekst i bit to wiesniacki tylko umcyk umcyk umcyk, wiekszosc podkladow to robione jest na jedno kopyto zadko zdaza sie zeby uslyszec cos dobrego no ale coz polska muzyka z malymi wyjatkami jest wiesniacka

info dla dary.zary

Nu Metal - co to takiego?

Nu metal swój początek wział z heavy metalu, który tak na dobre wykształcił się w latach 70-tych. Jednak w odróżnieniu od wcześniej wspomnianego nurtu muzycznego ma on zdecydowanie szerszy zakres brzmień, różni się on także stroną wizualną i tematyczną.

czytajmy dalej…

Nazwa

Gatunek,któremu poświęcona jest ta strona był już różnie nazywany. Istniały takie pojęcia jak rap-metal, rap-rock, rap-core.

i dalej…

Ewolucja Nu Metalu

Jest to proces skomplikowany. Najpierw należy sobie przypomnieć o grunge’u, który nieodłącznie łączy się z legendarną już kapelą Nirvana, która w roku 1991 wydała jeden z najlepszych albumów w historii muzyki a mianowicie krążek “Nevermind”.[…]Ważnym momentem było wytworzenie się także gatunku funk metal, do których czołowych przedstawicieli zaliczamy Red Hot Chili Peppers oraz nie istniejący już Living Colour. Połączenie nowych nurtów zaowocowało wyparciem wielu zespołów metalowych, część z nich wegetowała (Motörhead, Mötley Crüe), cześć utrzymywała się na rynku dzięki “marce” (Metallica, Iron Maiden). Do marginalnej roli została zepchnięta cała grupa zespołów black- oraz deathmetalowych. Niebawem zabłysnęła grupa Rage Against The Machine, a w roku 1994 grupa Korn, do której przyłączono już etykietkę nu metalu, a wydając singiel “Blind” podbiła serca wielu fanów. Nastała era Nu Metalu !!

dobra ale dlaczego nazywamy to new metal jak to nie ma nic wspolnego z metalem nazwijny to new style albo cus takiego ale nie metal w tym momencie krzywdzimy prawdziwe metalowe kapele ktore moze i sie poddaja komercji jak MEtallica :frowning: ale wciaz nietraca tego czegos :twisted: ja tam zawsze pozostane wiernym fanem starego old schoolowego metalu w odmianie jaki prezentuje Iron Maiden bo dla mnie prawdziwy metal to jest to niesamowite brzmienie gitary elektrycznej wkomponowane w perkusje i bass nieodlacznym elementem tej muzyki jest solowka czego brakuje w new metalu i co jest ich najwieksza wada metal sie czuje a new metal tylko slucha :roll: bo tam nie ma czego czuc muzyka jest juz po to aby zrobic na tym kase i nic wiecej niechodzi o to zeby grupa byla ceniona za muzyke tylko za fakt ile sprzedala plyt i ile odebrala nagrod w tym ostatnim podziwiam Kazika Staszewskiego gdyz mogl pojechac odebrac nagrode MTV dla najlepszego polskiego artysty ale nieodebral gdyz stwierdzil ze ta nagroda jest ch.j warta innych nagrod tez nieoderal pokazal ze moze byc ponad to i za to zdobyl fanow ja tam slucham go odkiedy wydal plyte 12 groszy mam nawet wszystkie kasety bo wtedy jak wyszla ta plyta to nawet niewiedzialem co to jest odtwarzacz CD :lol: dopiero kolejne plyty byly juz CD a nie kasety :smiley: no ale czlowiek ten nie tworzy dla komercji tylko dla swoich fanow, ostatnia plyta o nazwie 41 zostala wlasnie wydana dla fanow sam powiedzial na konferencji prasowej ze jesli ktos niesluchal wczesniejszych plyt to nie ma sensu zeby kupowal ta

pozdrawiam

tia słuchaj więcej ambitnych kawałków Hemp Gru :roll: szczerze mówiac jak widzę na ulicy jakiegoś pseudo elo ziomka w wieku lat 15 lub niżej walącego ■■■■■ na lewo i prawo lub gadającego o paleniu trawy to mam ochotę mu zasadzić kopa…

Hehe… Piniol - wlasnie opowiedziales o szpanerach. Mowi o “zielsku”, słucha rapu i szczyci sie peklenstwami. Szczerze mowiac to nienawidze nakich głupich małych debili!! Do takich to akurat mam pogarde i takze bym takiemu chcialbym

Dlatego “hipchłopa” :PPP nie można nazywać mianem kultrury (bo jeszcze daleko im do tego) co najwyżej jest to jedna z bardzo wielu subkultur.

D la mnie HH to przede wszystkim: WWO, WNB, O.S.T.R, ZiP, Fenomen, Paktofonika (magik :frowning: ) i oczywiście najlepsi z najlepszych czyli Grammatik

M am ich wszystkie płyty:

:arrow: Ep/Ep+

:arrow: Światła miasta

:arrow: Reaktywacja

:arrow: 3

N ie bez przyczyny Eldo i Jotuze nazywani są poetami hiphopu.

N ie chce nikogo obrażać, ale poziom jaki prezentują:

M ezo, Doniu itp to… szkoda gadać :x

Hip Hop to muzyka z przekazem nie szerokie spodnie i jaranie blantów czy napieprzanie bez sensu w gitare to do tych metali wyzej.Jeśli szukamy przekazu w piosenkach typu 18cwel czy mezo to jasne nic nie znajdziemy bo to gowno a nie hh,hh nie jest o miłosci itp.Poruszane są ważne tematy takie o ktorych boja sie mowic inni typu mezio liber boja sie ze straca fanow jak powiedza cos nie tak.Dlatego podziemie jest najlepsze kieruje sie tylko soba i swoimi myslami a nie zasada"co powiedza inni?"

Przytocze jeden kawałek mojego ulubionego MC Jimsona link jest legalny

wiec nie usuwać.

O sytuacji w polskim HH: http://311.sync.pl/puzzel+jinx+jimson+d … iejsce.mp3

pozniej dam inny po kolei rapuja Jinx/Jimson bit:Puzzel

no i tu się mylisz, bo hh to nic innego jak to co myśli i czuje raper piszący kawałek :stuck_out_tongue: więc miłośc też może być tematem :stuck_out_tongue:

Ja słucham PRAWIE każdego rodzaju muzyki(prócz disko polo) :wink:

CO do hh, to słucham TYLKO kawałków O.S.T.R.'a(O.S.T.R. RuleZ :!:slight_smile:

Słucham też polskiego rocka(Ira, Harlem,itp), metalu(Linkin Park, System of down). Kiedyś słuchałem hip-hopu, ale gdy zaczął się CAŁY ten mezo, liber, 18L to zrezygnowałem z tego rodzaju muzyki :roll:

That’s All :stuck_out_tongue:

błagam nie piszcie Linkin Park to metal bo to razi… :-s to naprawdę nie ma nic wspólnego z metalem… :x

duch ja to juz pisalem wczesniej ciesze sie ze sie ze mna zgadzasz :smiley: ale iwdac ludzie nieczytaja wypowiedzi :roll:

chodzimy mi o miłość typu jak zpomnieć,…

i sluchal ktos tego kawalka co dalem link>?

długo sie zasysa, czekac sie niekce :confused:

J a przesłuchałem, bardzo dobry kawałek :!:

PAN BAŻĄNT MNIE ROWALIŁ POPRUSTU !!

jest jeden kawalek ktory mi sie podoba Liroy feat. Lionel Richie - Hello i oczywiscie to co sam stworze w hh ejay 4 :lol:

no i tu się mylisz, bo psycho-rap istniał zanim powstał K44 :wink: Oni byli pierwsi w Polsce :wink:

no i co się dzieje :lol: mówi się, że rockersi atakują hipchłopów i odwrotnie, a tutaj hipchłopy atakują się wzajemnie =D> :lol: =D>

chłopcze ty słuchasz esencji czarnej muzyki :lol: prawdziwego oldschoolowego hip-hopu :spoko:

zdobądź sobie jeszcze M.O.P czy EPMD - miodzio :lol: o kultowym House of Pain nie wspomnę :spoko:

teraz tylko :peace: