HL-DT-ST DVD-Ram GSA-H20L nie widzi płyt cd

Witam.

Mam problem z nagrywarką HL-DT-ST DVD-Ram GSA-H20L.

Otóż nie widzi ona jakichkolwiek płyt cd zarówno wypalanych jak i tłoczonych, natomiast płyty dvd czyta bez problemu i tworzy obrazy płyty poprzez Daemon Tools Lite - najnowsza wersja.

Jest to napęd kupiony z allegro, kilkanaście dni temu i miało być wszystko ok.

Wersja firmware to 1.02 (sam wgrywałem, nie było żadnych problemów z tym) bo była 1.00 ale wtedy też nie widział cd żadnych. Sterowniki wyglądają na dobre.

W menadżerze urządzeń nie ma żadnych wykrzykników ani ostrzeżeń. Bios też ją widzi normalnie - zworka jest na Slave, choć nie powinno mieć znaczenia czy Master czy Slave.

Niestety nie mam innych możliwości sprawdzenia poprzez pomoce w windows bo to “tymczasowy” komputer i niektóre opcje zablokował administrator.

System to xp pro.

Ktoś może ma pomysł na ten problem? czy to po prostu uszkodzony napęd?

Pozdrawiam.

Ale widział wcześniej, czy kupiłeś i wymieniłeś i już nie działa, a stara działała?Może i jestem laikiem, ale są takie płyty do czyszczenia lasera z włoskami, może spróbuj.

Nagrywarka może być dobra.

Problemem może być Daemon Tools Lite :frowning:

Czytałeś tematy z forum oraz w internecie co powodują wirtualne napędy i jak ciężko je odinstalować :?:

jak-odinstalowac-daemon-tools-lite-t459533.html

daemon-tools-lite-jak-sie-pozbyc-autostartu-t444913.html

jak-skutecznie-pozbyc-sie-daemon-tools-lite-t435855.html

Fachowiec pisze/radzi :

Witam ,zobacz czy np uruchomisz komputer z bootowalnej płyty z Windows XP lub jakimś Linuksem nagranym na CD , jak uruchomisz to cos robi konflikt Windows + Deamon , jak ci sie nie uda wystartować z płyty bootowalnej to napęd do wymiany , takie czyszczenie płytami czyszczacymi ma niewielki efekt a może dużo zaszkodzić, jakbyś miał zasyfiony laser to by tobie tez DVD nie działało bo to idzie przez tą samą soczewkę

Usunąłem Daemona, STPD, ręcznie przeszukałem i wyczyściłem resztki które zostały. Dla pewności jeszcze raz czyszczenie rejestru Advanced System Care 5 i jak nie czytało cd tak nie czyta. Próbowałem uruchomić pewną bootowalną płytkę i też zero reakcji. Wygląda na to że napęd do kitu.

Dzięki za porady wszystkim.

Pozdrawiam.