HotZlot 2009 - organizacja dojazdu

Dokładnie sprawdzajcie połączenia, żeby się potem nie okazało, że przyjedziecie do Rynu Reszelskiego zamiast do Rynu za Mrągowem na Zlot.

To tylko tak profilaktycznie mówie dla tych co na własną rękę szukają jakiś połączeń. Połączenia które podał Krogulec oczywiście są dobre.

Z tej rozpiski wynika, że tak. Przy autobusach PKS proponuję skontaktować się przewoźnikiem dla upewnienia oraz przede wszystkim aby zorientować jak jest z wcześniejszą rezerwacją miejsca (w końcu to autobus - nie jest tak pojemny jak pociąg).

Nie tyle miasta co raczej miasteczka :wink: O ile dobrze pamiętam to przystanek (dworca tam nie ma :wink: ) jest tuż pod Zamkiem, praktycznie przy wejściu. Nie zgubisz się :wink:

Poważnie? :stuck_out_tongue: O nim właśnie cały czas piszę i o nim pisał też piotrekplay :stuck_out_tongue: Na ten (i tylko ten) autobus zwracamy uwagę w sekcji Dojazd (jest to kurs m.in. przez Chełm i Lublin) bo jest to jedyne tak dogodne połączenie PKS.

Skoro wszyscy tak czytają to co już 5 razy zostało napisane w wątku zlotowym lub na stronie zlotowej to podkreślę:

To autobus, a nie pociąg - ma dużo mniejszą liczbę miejsc. Skontaktujcie się więc z wyprzedzeniem z przewoźnikiem aby ustalić jakie są możliwości rezerwacji miejsca bądź wcześniejszego wykupienia biletu aby nie okazało się, że kierowca Was nie wpuści bo nie ma miejsc.

Dokładnie tak. Na liście rozwijanej przystanków o nazwie Ryn trzeba wybrać pozycję “Ryn, gmina Ryn, powiat Giżycki, województwo Warmińsko-Mazurskie, miasto”

I tradycyjnie już zakończę, że wszystkie niezbędne informacje są na oficjalnej stronie HotZlotu w sekcji Dojazd: http://hotzlot.pl/Dojazd.aspx :wink:

Lubię bardzo jeździć pociągiem i jakoś 8 i pół godziny siedzieć w autobusie mi się nie widzi. I tak ostatni autobus do Lbn mam o 22, więc od 22:30 do tej 2 będe musiał gdzieś przesiedzieć noi zobaczę jeszcze ilu kolegom uda się zarejestrować.

I tak większość podróży śpisz… :wink: Ciesz się że prowadzić nie musisz ;D

He he, no jakbym sam jechał to pewnie i bym spał, a tak w pociągu zawsze jest wesoło :PP

W tym roku też autem jedziesz?

a ja jadę takim połączeniem:

e544e891be.JPG

eaca43d506.JPG

dobrze gdyby w Poznaniu się spotkać na dworcu i wsiąść do jednego wagonu, dołączyć do tych jadących z Wrocławia i zabrać po drodze Toruń :stuck_out_tongue:

Narazie nie mam czym (sprzedałem Opla i jestem w okresie poszukiwania samochodu, nie wiem czy zdąże coś znaleźć do Zlotu).

Krogulec ma rację. Jak dobrze kojarzę (przejeżdżałem przez Ryn, lecz jakiś czas temu) to przystanek jest dosyć blisko a jakby co mona się spytać mieszkańców - z pewnością wskażą drogę.

Nie ma o co pytać - będąc w Rynie nie sposób nie zauważyć tego zamku. Jest bardziej widoczny niż Pałac Kultury i Nauki w Warszawie :wink:

tu nie chodzi o zgubienie się, a o ewentualnie długą drogę do hotelu, ale skoro tak to nie ma się co martwić.

jak tylko dowiem się o dostępność biletów i załatwię miejsce to się zarejestruję, a do niedzieli na bank uda mi się to zrobić.

Może i ten autobus jest korzystny, ale ja tak myśle, że lepiej by było spotkać się z ludźmi z Warszawy i Krakowa i pojechać jednym pociągiem i przy okazji pogadać o różnych rzeczach :slight_smile:

Także dzięki Krogulec za info i dobre rady :slight_smile:

Piotrek_20 , pytasz się kogoś i Cie podwozi o tej pierwszej czy coś. Szkoda czasu na czekanie bez celu. Ktoś tam ze znajomych ma samochód i chyba mógłby Cie podwieźć :slight_smile:

Nie no jasne - wszystko ma swoje plusy i minusy :stuck_out_tongue:

Po prostu miałem wrażenie, że w ogóle nie miałeś świadomości, że jest takie połączenie - dlatego zwróciłem na to uwagę.

wigrus , ja nie będę Ci przypominał o zeszłorocznym powrocie :slight_smile: Czymkolwiek byle na czas - ile spóźniliśmy się na pociąg rok temu? 3 minuty? ;>

2 nawet :)Obym w tym roku nie korzystał z Twoich usług pasażerskich :stuck_out_tongue:

Krogulec , też prawda, że nie wiedziałem o tym połączeniu. Zresztą nic już nie pisze, zastanowie sie jeszcze raz a dobrze w swoim zaciszu i w razie potrzeby skrobne wam maila :slight_smile:

Też planuję podróż pociągiem z Warszawy, autokar to koszmar.

Pozdrawiam

Jak się uda mi zarejestrować już za 5 dni :slight_smile: to bede jechal pociagiem z Bydgoszczy :slight_smile:

ale jest szansa ze pojade samochodem (zalezy od samochodu ;P) wiec bede mógl kogos zabrać z Bydzi lub z okolic czy także po drodze z lekkim nawet zjechaniem z drogi :slight_smile: ale jeszcze dam znać

Szczerze powiem, że ludzie z Krakowa mogą mieć problem ze zdążeniem na pociąg z Warszawy (znając naszą kolej).

Pociąg z Krakowa wjeżdża na Centralny planowo o 5:56, pociąg z Warszawy do Olsztyna odjeżdża o 6:02.

To zaledwie 6 minut bez żadnych opóźnień pociągów.

Jest jeszcze inna opcja łączonego przejazdu :

o 6:15 z Dworca Zachodniego odjeżdża PKS do Olsztyna.

Tutaj są kursy i onlinowa sprzedaż biletów http://www.pksbilety.pl/

Masz całkowitą rację!!

image.php?album_id=20&image_id=1545

Dzięki za zwrócenie uwagi - nie wiem jak to się stało, że tego nie zauważyliśmy… Swoją drogą nie wiem jak to możliwe, że bezpośredni pociąg pospieszny dojeżdża na miejsce później niż ten sam pociąg po drodze z przesiadką na osobowy :wink:

Może mieć np. dłuższe postoje na dołączenie wagonów z innego pociągu i jechać inną trasą.

Kpc21 to było pytanie retoryczne o mocno ironicznym zabarwieniu :wink: