HotZlot 2010 - wątek ogólny

Nie tylko Ty pierwszy raz wybierasz się na zlot :wink:

Co do sesji technicznych będzie to niespodzianka podejrzewam :stuck_out_tongue:

Pociąg z trójmiasta - nawet w dwie strony - zdecydowanie nie kosztuje 500zł. :wink:

Niemniej jednak zawsze wątki organizacyjne HotZlotu uważam za rozpaczliwie zabawne. 10 stron pytań “kiedy”, 10 stron płaczu “czemu nie ja” a później 10 stron dywagacji na tematy objęte FAQ lub zdrowym rozsądkiem. Cudo. :-]

Hej,

W zeszłym roku królował jeszcze temat zakupu i konsumpcji - najlepiej pod chmurką - miejscowych wyrobów alkoholowych; wyglądało to prawie jak… Może lepiej nie napiszę. #-o W tym roku mamy temat koszulek - pewnie dlatego, że poszła informacja o tym, iż wnoszenie na teren hotelu alkoholu zakupionego poza nim skutkować może usunięciem z HZ. W przyszłym roku porozmawiamy o identyfikatorach, krzesłach i Bóg wie jeszcze o czym… :oops:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Właśnie, bo bym zapomniał… a krzesła będą wygodne? Jeżeli można wybrać kolor to ja poproszę zielone… [joke!]

litości :slight_smile:

Kiedy zostanie uzupełniona agenda i czy jest planowana prezentacja na temat sieci VPN ?

PS: Mam nadzieję że BlacMan na lightning talks wygłosi przemówienie na temat korzyści płynących z użytkowania Linuksa :wink:

ja jestem tego zdania co beduin75, przecież nikt chyba nie jedzie dla gift’ów na Zlot (a przynajmniej nie Ci z zaproszonych), ba! co więcej dziwi mnie dzisiejsze społeczeństwo, które zamiast rozmawiać woli ponarzekać sobie i pokrzyczeć jacy to inni są “durni” bo gadają o lodówce, czy HotZlotowych koszulkach, no bez przesady, może nie jest tak łatwo to dostrzec, ale w przypadku lodówki komuś chodziło raczej o przygotowanie się na ewentualne okoliczności (zdobycie wiedzy w tym temacie), a pewnie mało kto z was chciałby być zaskoczony gdy coś nie do końca jest mu jasne, mi karteczka na lodówce jednak mówiła w ubiegłym roku jedno - nie ruszać, nie pić, nie jeść nic stamtąd, bo mogę tego żałować :smiley: co do koszulek, tak jak słusznie beduin75 zauważył, to była dyskusja dotycząca ewentualnego zastanowienia się, jak się zlotowiczom one podobają i dlaczego, wyrażenie swojego zdania (na co ludziom jeszcze wolno w tym kraju), a Krogulec świetnie zaznaczył (zdradzając tym samym kolejną ciekawostkę odnośnie alternatywnej koszulki), że będzie ankieta pozlotowa z m.in. sprawą dotyczącą tego ‘bajeru’, a wynikom pewno będą się przyglądać :slight_smile:

Sprawę jak w tym cytacie: “jadę na zlot dla rewelacyjnych sesji technicznych, możliwości obejrzenia z bliska sprzętu, porozmawiania z ludźmi z dobrych programów, Microsoftu, Intela czy innych firm” uważam za sprawę oczywistą, a o oczywistościach się nie dyskutuje tylko co najwyżej podaje do wiedzy innych, którzy “oczywistych oczywistości” nie znają, natomiast dyskusje o sprawach innych niż oczywiste nie uważam jakby miały komuś szkodzić ( :shock: ), wszak rozmowa zawsze jest przydatna, a wyrażanie opinii innych zlotowiczów będzie cenne dla załogi i nie tylko. Dlatego też maruderów i zrzędzących na to jacy inni ludzie są źli (bez argumenów) można jedynie prosić o nie psucie innym dobrego humoru :wink:

Jazda samochodem z 3miasta nie kosztuje tez 500zl w obie strony :lol:

Co do wątku z konsumpcją wygląda to formalnie tak - da się spożywać produkty przywiezione ze sobą na terenie obiektu, ale wcześniej należy to z obiektem uzgodnić i opłacić tzw. “korkowe”. Współpracowałem z firmami, które właśnie w ten sposób rozwiązywały spraw własnego spożycia, ale ze względu na wysokość tej opłaty jest to nie opłacalne. Wiec chwała organizatorom, za zniżki wywalczone dla Nas w obiekcie.

Przepraszam za to wtrącenie, ale wydawało mi się, że warto nakreślić jak sprawa konsumpcji wygląda pod względem formalnym.

Mam jeszcze takie pytanie, czy za dodatkowy nocleg który pokrywamy sami będzie możliwość otrzymania faktury?

Nie zapominajmy o tym, że partnerzy, którzy prowadzą te sesje finansują w lwiej części gigantyczne koszty organizacji Zlotu. Bo chyba nikt nie spodziewa się, że 3 dni w 4-gwiazdkowym hotelu z pełnym wyżywieniem i atrakcjami mamy za darmo :stuck_out_tongue: Sesje techniczne partnerów to dokładnie (podczas całego Zlotu) raptem 4 i pół godziny czasu - nikomu więc naprawdę korona z głowy nie spadnie jak posiedzi na sali nawet jak jakiś temat mniej go interesuje, pewne rzeczy wypada zrobić z czystej przyzwoitości… Tym bardziej, że sesje są krótkie, techniczne i nikt nikomu prania mózgu nie robi…

Jak będziemy robić Zlot pod namiotami i każdy będzie płacić za siebie to wtedy będziemy mogli sobie robić co chcemy - takie jest moje zdanie.

Dodane 01.07.2010 (Cz) 19:29

Nie powinno być problemu tylko trzeba zgłosić to w recepcji. Fakturę można także (na życzenie) dostać na opłatę rejestracyjną - tą wystawiamy już my. Zaznaczam tylko, że wystawiamy ją wyłącznie na dane osoby, która się rejestrowała.

Amen… :slight_smile: :stuck_out_tongue:

PS. Jakkolwiek bym nie liczył, nie wiem, jak wyszły te 4,5 h - może wyrzucone są sesje na poszczególnych ścieżkach lub coś innego, ale mniejsza o to…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ależ ja nie mówię o praniu mózgu (przykład który podałem powyżej (trafny, czy mniej trafny :wink: ) dotyczy obowiązkowego udziału w sesjach. Jako takiego obowiązku nie ma, bo to nie te czasy, ani nie impreza tego typu. Kwestia “lojalności” względem sponsorów to zupełnie inna sprawa.

Wg. mnie to właśnie są takie czasy, że jeżeli masz przyjemność jechać na zlot “za darmo” (bo przecież wiemy ile to kosztuje) to masz obowiązek swoje wysiedzieć na sesjach, czy Cie interesują czy nie :slight_smile:

Pomijam ostatnio przypadek prezentacji z której wyszedłem w trakcie, z kultury pozostawię bez komentarza :slight_smile:

ja mam nadzieję że intel nie zrobi nam tego i wyśle kogoś zorientowanego w technologiach :stuck_out_tongue:

Dziekuję, będę kombinował na miejscu z fakturą bo będzie ona na znajomą firmę, a w tym przypadku dokument za rejestracje nie jest potrzebny.

Panowie co to za paranoja z obowiązkiem lub przymusem siedzenia na sesjach - od dwóch lat na każdej siedzę bo chcę i jestem nią zainteresowany. Staram się rozplanować tak czas aby nic nie opuścić i jednocześnie skorzystać z ofert miejsca noclegowego.

Więc błagam nie ruszajcie więcej tematu o obowiązku lub z cyklu “…siedziałem na sesji bo Krogulec kazali”.

Pisałem o sesjach partnerów - będą też sesje redakcyjne - konkretnie jedna pełna i jedna częściowo (czyli 30 min. + około 15 min jednej sesji na temat Vyatty). Nie liczę otwarcia.

olemca pogratulowac poczucia humoru, ale w gruncie rzeczy właśnie o to mi chodzi.

Hubertowi Urbańskiemu też podobała się koszulka z I Zlotu DP :wink: Czasami zagląda na DP :wink:

snaghtml6fdbece.jpg

Lepiej przyjdź i zobacz, nie chodzi o mus czy wymóg, ale o fakt, że z nazwy wszystko może wydawać się dziwne i nieinteresujące.

A ja ponawiam pytanie: Co z agendą? Zlot o ile dobrze liczę już za tydzień :slight_smile: Również będą dwie ścieżki tematyczne czy w tym roku tylko jedna?

Już jest - http://www.hotzlot.pl/Agenda.aspx

Jedna ścieżka - w drugiej sali będą pokazy sprzętu.

Pan od intela to marketingowiec ? :stuck_out_tongue:

Paweł Magott - Channel Field Sales Engineer Intel Technology Poland Sp. z o.o.