HotZlot 2011 - organizacja dojazdu

Szczególnie teraz kiedy będziesz korzystał z oferty SKM, całe szczęście, że na tej trasie jeżdżą odnowione składy - więc kameralności nie będzie. Jak to mawiał mój znajomy - Męska kowbojska przygoda :lol:

Generalnie masz rację, spójrz jednak na przypadek Lublina - zamiast wyjazdu pociągiem o 17:40 (!) poprzedniego dnia i przyjazdu (przy sprzyjających wiatrach) o 5:51 do Słupska jest autokar o 20:25, który przyjeżdża o 7:55. W obu przypadkach godziny są upiorne, ale mimo wszystko autokar to mniejsze przegięcie. Sam jestem zwolennikiem pociągu, ale w tej konkretnej sytuacji chyba wybrałbym jednak autobus albo po prostu przyjechał dzień wcześniej do Słupska/Gdyni (jest dużo połączeń), przenocował gdzieś i rano wypoczęty przyjechał na Zlot :wink:

Lublin jest w tym roku przypadkiem szczególnym bo nie ma sensownego połączenia. Z innych rejonów polecam pociąg.

Warto też pamiętać, że w Strzelinku jest stacja PKP - jeżeli komuś przyjazd do Słupska wypada na kilka godzin przed odjazdem autobusu zlotowego (Bydgoszcz, Lublin, Łódź, Olsztyn, Zielona Góra) to można podjechać tą jedną stację do Strzelinka, pojawić się trochę wcześniej dzięki czemu będzie można odpocząć po podróży.

Krogulec , a mógłbyś powiedzieć jak wpisać stacje w wyszukiwarce rozkładu, bo w podpowiedziach nie ma Strzelink ? Mam jeszcze pytanie, bo dość dawno nie podróżowałem z wieloma przesiadkami, a jeżeli by mi się poszczęściło - bilet jest jeden od razu na całą trasę - zgadza się ? A czy ktoś z woj. wm się by wybierał ?

http://rozklad-pkp.pl/traininfo.php/pn/ … 303053298&

jeśli to nie działa to sobie wpisz w wyszukiwarkę Słupsk -> Ustka i po drodze na tej trasie masz stacje Strzelinko

Swoją drogą niezłe zadupie to jest :lol:

znaleźć tam dojazd jakimś pks’em ze słupska to graniczy z cudem…

Bo to nie jest Strzelink ale Strzelinko. To jest jedna stacja za Słupskiem, w kierunku Ustki.

image.php?album_id=20&image_id=3787

Interesujący jest przede wszystkim ten drugi pociąg (osobowy 89923) ponieważ przyjeżdża on ze Szczecina przez Stargard Szczeciński i Białogard. Z niektórych rejonów Polski podróż wypada z przesiadką w jednej z tych dwóch miejscowości - zamiast więc wysiadać w Słupsku, można pojechać stację dalej bezpośrednio do Strzelinka.

Po jakiego grzyba tam PKS skoro masz połączenie kolejowe i jedzie się 7-8 min?

Oj tak tylko sprawdzałem jakie są inne możliwości :wink: Bo fajnie się oszukiwać że się dostanie zaproszenie :wink:

Planowanie podróży pociągiem w tej chwili nie ma sensu, jak co roku PKP zmienia rozkład jazdy w wakacje. W sezonie letnim spora cześć pociągów dalekobieżnych dojeżdża do Ustki (mijając po drodze Strzelino)

Nie zadupie a urokliwe miejsce oddalone od zgiełku miasta :]

Rozkład jest zawsze zmieniany bodaj w grudniu. W trakcie roku wprowadzane być powinny tylko tymczasowe zmiany np. na czas remontów (jak teraz na Łódź-Warszawa). Natomiast to, że niektóre pociągi w wakacje jeżdżą do kurortów, jest uwzględnione w ogólnym rozkładzie - po to właśnie w wyszukiwarce PKP/Sitkol jest opcja wyboru daty. Po PKP można jednak spodziewać się wszystkiego.

Drugi cytat odzwierciedla niestety wszystko. Wystarczy sobie przypomnieć jak w tamtym roku było zamieszanie z PKP. Sam tego nie śledzę na bieżąco, ale przed HotZlotem coś się o tym przekonałem.

Wiadomo, że zawsze coś tam się zmienia, z grubsza jednak połączenia zostają, a zmiany dotyczą głównie godzin odjazdów na trasach objętych remontami.

Strasznie malo czasu do przesiadki na autobus,biorąc pod uwagę ogromny dystans z Krakowa jest wręcz nieprawdopodobne aby pociąg przyjechał punktualnie.

Już lepiej wybrać wyjazd z Krakowa o 21:45 - przyjazd do Słupska o 11:35 / planowy /…już lepiej poczekać niż się spóźnić… :wink:

Ale jeszcze sporo czasu,przyjdzie stosowny moment wtedy będę się “martwił”… :slight_smile:

Korekta rozkładu PKP jest przewidziana na 1 czerwca

W grudniu jak w grudniu… :stuck_out_tongue:

Dodaj do tego korekty rj.(*)

-marcową

-czerwcową

-wrześniową

(*)- masowa rzeź połączeń kolejowych na całej trasie, lub danych odcinkach. Rzadziej modyfikacja godzin przyjazdów, odjazdów.

To taki mały OT z mej strony.

tak żeby pokazać że i PKP ma jakieś plusy

http://pokazywarka.pl/podrozpociagiem/

Przewozy Regionalne, poza tym, że jeżdżą po tych samych torach, nie mają nic wspólnego z PKP. Spółka ta odłączyła się od PKP 1,5 roku temu.

a TLK ? a interregio ? bo widzę że masz jakieś wybiórcze dane :expressionless:

TLK to jest oferta spółki PKP Intercity (należy do Grupy PKP), natomiast InterRegio to oferta Przewozów Regionalnych (nie należą do Grupy PKP). PKP Intercity z założenia miało obsługiwać trasy międzywojewódzkie, natomiast Przewozy Regionalne - wewnątrz województw, ale PR-y uruchomiły również połączenia międzywojewódzkie właśnie jako InterRegio.

Są jeszcze takie spółki jak Koleje Mazowieckie czy Koleje Dolnośląskie (i kilka innych), ale one mają już znaczenie lokalne.

Mimo wszystko w kasach PKP Intercity można kupować bilety Przewozów Regionalnych i odwrotnie. Można też kupować bilety łączone.

TLK to produkt grupy Intercity, a Interregio akurat Przewozów Regionalnych, aby konkurować z ofertą spółki Intercity. Cały misterny plan polega na tym, że te spółki nie współpracują ze sobą, a wręcz skaczą sobie do oczu. Może zacznę częściej korzystać z połączeń kolejowych jak pojawią się oferty z pod znaczka DB :lol:

O ile mi wiadomo, to DB w Niemczech mają podobną opinię jak u nas PKP.

Jak miałem okazje korzystać z ich taboru to standard był nie porównywalny.